Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Нов" Супърб 1


Recommended Posts

Само лицево, да. Цялостна боя ми е безпредметна, особено на този модел джанта. Инак за процедурата не мога много да кажа. Само знам, че се пекат така, както трябва, а не така, че да станат на кашкавал :)

Старая се да я направя да изглежда добре и да е максимално поддържана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    23

  • niki

    3

  • SKODA 105 RS

    3

  • stanley

    3

Най-много писали в темата

Браво колега, грижиш се добре за супърба. Но както се казва - грижиш се добре и получваш съответната отплата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Та даааа! Поръчах LED интериор и габарити. Като спре да ме мързи ще ги инсталирам.

Много съм впечатлен от фирмата. Готина кутия, вътре с инструмент за демонтаж на интериор, гаранция, опътване и всичко е разделено и надписано. Браво!

 

post-13784-0-34321700-1520421514_thumb.jpg

post-13784-0-51307900-1520421527_thumb.jpg

post-13784-0-75527800-1520421543_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме снимки "преди - след" - ако не те мързи  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2-3 дни нерви и работа "на час по лъжичка" - стана!

Кратко описание на процедурата:

Брой интериорни крушки - 18 (четири различни вида, мързи ме да ги описвам, но ако някой иска ще го направя)

Багажник - 1 бр. - лесно

Задни плафончета - 2 бр. - лесно

Сенници - 2 бр. - лесно

Централен плафон - 4 бр. - лесно

Жабка - 1 бр. лесно

Осветление в краката - 4 бр. - Изключае плафончето в шофьорските крака - ТРУДНО

Осветление на вратите - 4 бр. - Задни - лесно, предни - ТРУДНО

 

Нямам много кадри "преди", защото монтирах през деня.

Тук дори и в светлото се вижда как LED-a e доста по-силен.

post-13784-0-50882000-1520704104_thumb.jpg

Багажника преди:

post-13784-0-53853300-1520704122_thumb.jpg

Багажника след:

post-13784-0-43109600-1520704260_thumb.jpg

 

И цялостно:

post-13784-0-19216000-1520704306_thumb.jpgpost-13784-0-69461900-1520704330_thumb.jpgpost-13784-0-97918200-1520704363_thumb.jpgpost-13784-0-34922800-1520704387_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших още една задача, която беше дребна, но трудна. Намерих си оригинален триъгълник. Само да не се налага да го ползвам :)

post-13784-0-64924000-1521227124_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Отлично! Таргата изглежда супер с новите ламБи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана почти както исках. По принцип имах друга по-сложна идея за DRLто ми. Хем да е автоматично, хем с възможност за изключване на запален двигател, но...някой друг път. Сега е вързано към габарита и се палят заедно :)

Бая обикалях да търся панелчета, които да ми изглеждат максимално фабрично след монтажа и май се справих. Изглеждат качествени и че ще държат, ама за 25 кинта...ще видим. Абе щастлив съм от тоя малък "tuning". Сега изглежда по 2009 :D

 

 

Понеже имаше предни мнения на колеги, които искаха да споделям впечатления с времето, ще се опитам да направо едно кратко резюме на първите 6 месеца :)

 

Автомобила е страхотен. Изключително много е мислено в посока комфорт на пасажерите. Шумоизолацията е брутална, има много моменти, в които не осъзнаваш с колко се движиш, освен ако не тръгнеш да спираш (което до някъде си е проблем). В купето е комфортно, тихо и без вибрации и при 200 и още 20-30-40 кмч според настроението :) Возията е прекрасна. Уж е Пасат, уж не знам си какво - Е няма нищо общо. Другата кола, която напоследък карам регулярно и по принуда е Ланд Круйзер J300, 2018г. Като се кача от тая японска талига на Супърба, все едно се качвам от ЗАЗка на Майбах.

Мотора се държи идиално, кутията също. Автомата бивайки бая стара концепция (тоя модел кутия май е пуснат 96г.-97г. ако не се лъжа) е малко тромав и странен на моменти. Не е DSG, но не е и зле в никой случай. На моменти е бавна поради до някъде странните си предавателни числа. Втора се включва много малко след потегляне и при зор държи до 130кмч (да, втора държи до 130 кмч ?!). При старт от място на ура, засечка с някакво приложение с GPS - 8.2 сек. до 100 кмч. Макар тежестта на колата да не е малко, извън града никакъв проблем с изпреварвания и движение с по-висока скорост. На магистрала рядко съм под 180.

Стабилността е много, ама много добра. Няколко пъти съм си правил неразумни експерименти и съм доволен. До преди 10тина дни мислех, че колата не може да спира добре поради тежестта си. Човек може да си прави всякакви експерименти със засилки и коване на спирачки, но докато не попадне в реална ситуация, няма как да знае със сигурност. Е аз попаднах в класическа такава. От 120-130 кмч на чисто нов път, една каруца реши да излиза на УРА пред мен. По принцип подпикнах, но се оказа, че колата спира БАЯ прилично. Чак се зачудих как успя.

Разхода в София е между 16 и 17.5. Извън града е между 7.5 и 12 (според зависи как ми се кара, с детето ли съм и прочие).

 

Неща, които не ми харесват или можеше да се направя по-добре или пък са странни:

1. Тежък волан. На мен не ми пука особено, но предполагам, че някой би го дразнило. Все пак щеше да е по-добре да е по-лек.

2. Трябваше да има преден парктроник.

3. Предните чашки са тъпи. Твърде широки за всичко стандартно, което е потенциал за разливане при по-екстремно шофиране и спиране. Задните по-скоро даже не съществуват.

4. Защо по дяволите подлакътника е хладилен ?! НА кому е нужно това? Жабката разбирам, ама подлакътника?!

5. Меморите на шофьорската седалка работи само при първоначално влизане в автомобила, преди да е запален и т.н. Аз бих искал да мога да боравя с него по всяко време. Ама не става.

 

Туй то, ако има нещо, което ви е интересно - насреща съм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес свалих старите вакси на колата, хубаво измиване и полагане на шведска твърда вакса. Ще репортна как се държи, но на първо време блясъка е супер! Да видим колко ще изкара само :)

Не знам още нищо за продукта. Знам, че е шведско производство, че е еко и твърдят, че държи 3 месеца без проблем.

post-13784-0-34990800-1530639253_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезмаслих я с разтвор вода+препарат за миене на съдове. Обилно напръскване на мокра кола, после внимателно "разтриване" с микрофибърна кърпа, а не гъба. Боята буквално скърцаше след това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Форума като го нямаше дълго време и има много за писане. Та минавам по всички теми, в които имам какво да кажа :D

Сложих на колата LED крушки за задна. Взех ги от фирмата, от която взех за интериора - Лукс LED или whatever. Двете бяха 30 кинта и си заслужават всяка стотинка. Имат достатъчно "харчене" за да не дава сигнал за грешка. Като сложа Pто на лоста и все едно пускам фарове отзад. Супер са!

Естествено забравих да снимам за сравнение, но ще направя една снимка в тъмното, не че много ще се разбере от снимка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, SKODA 105 RS said:

Каква е температурата на светене?

 

Никаква идея.

Ако смяташ, че е възможно да го пише на крушката ще погледна.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме интересуват толкова цифри, колкото реално как изглежда. Дали е студено бяло, към синьо или топло бяла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пълния смисъл на думата бяло. За мен си е бяло на 100% :) Няма абсолютно никакви заченки на жълтеене или синеене.
Вероятно от значение е и самия...стоп ли да го нарека? Абе пластмасата през която светят. При мен е кристална и нищо не "боядисва" светлината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, sauber написа:

Форума като го нямаше дълго време и има много за писане. Та минавам по всички теми, в които имам какво да кажа :D

Сложих на колата LED крушки за задна. Взех ги от фирмата, от която взех за интериора - Лукс LED или whatever. Двете бяха 30 кинта и си заслужават всяка стотинка. Имат достатъчно "харчене" за да не дава сигнал за грешка. Като сложа Pто на лоста и все едно пускам фарове отзад. Супер са!

Естествено забравих да снимам за сравнение, но ще направя една снимка в тъмното, не че много ще се разбере от снимка...

Снимка на самата LED крушка правил ли си? " Аз се замислям на вариант с товарно съпротивление и по-реномирана марка крушки.

Вече 2-ри комплект с "error free" слагам и си ми набива постоянно грешка и ме побърква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ясно е, че на снимка не е много ясно. Ама така светят :) Отзад едни 6-7 метра си е ден :)

jlfRcUP.jpgAPAuKfP.jpg

 

Преди 21 часа, Voyslav Filipov написа:

Снимка на самата LED крушка правил ли си? " Аз се замислям на вариант с товарно съпротивление и по-реномирана марка крушки.

Вече 2-ри комплект с "error free" слагам и си ми набива постоянно грешка и ме побърква.

 

Опита ми с тази фирма (Lux Led) е изключително позитивен. До тук съм оперкал на две коли целия интериор, за няколко коли LED габарити и сега задните на тоя варел. Дават гаранция по принцип за крушките - 6 месеца. Не знам дали за абсолютно всички, но аз съм получавал до сега. Също така са много отзивчиви. Не вярвам, че ще имаш проблем, а и дори да имаш, знам, че своевременно реагират и го отстраняват.

Пиши им какво искаш и какво те притеснява. Ако ти кажат, че няма проблем, а после има, ще поемат отговорност - https://www.facebook.com/luxledbg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

OFFTOPIC: Аз също купих от тях пълния коплект за колата (габарити,плафони,жабка,багажник,светлина за регистр.номер и т.н).. Но малко след гаранцията почнаха яко да горят една по-една. Тези за регистрационния номер, дори не изкараха и гаранцията, още на 3-4 месеца издадоха багажа. Иначе нямах проблеми с фирмата, веднага след като им писах кои крушки са изгорели, ми изпратиха нови без да заплащам нищо. Дори куриерските такси бяха платили. Много отзивчиви бяха и не мога да се оплача от тях като отношение. Сложих новите, които изпратиха, но пак се повтори с горенето на крушките. От тогава съм с OSRAM навсякъде и вече около година няма проблем. А и гаранцията на Philips и Osram е около 5 години ;)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.07.2018 г. at 20:34, sauber написа:

Днес свалих старите вакси на колата, хубаво измиване и полагане на шведска твърда вакса. Ще репортна как се държи, но на първо време блясъка е супер! Да видим колко ще изкара само :)

Не знам още нищо за продукта. Знам, че е шведско производство, че е еко и твърдят, че държи 3 месеца без проблем.

post-13784-0-34990800-1530639253_thumb.jpg

Много ми похвалиха една вакса на SOFT99, Fusso Coat 12 Months Wax се казва. Твърдят, че прави блясък като на керамика и издържа година. Ето едно клипче:

Аз взех и ще тествам лятото или пролетта като позатопли малко...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ваксата е много важно как ще се мие автомобила след поставянето й. Тоест какъв е препарата. Защото ако е някакъв дегрийсър, както са голяма част от безконтактните, особено тези, които са като мъгла, а не се разпенват...все тая е. Свалят ваксата и до там.

Колкото до тази, която сложих, не мога да кажа нищо за нея. Причината е, че след слагането й започнах да си мия колата на Ерхлето до ЕКО на околовръстното. Периодично си пускам Super Finish на пароструйката, който съдържа някакъв вид вакса. Тоест не знам ефекта, който го има от какво е...Но не мисля, че тая шведската е била нещо "УАУ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sauber, какви крушки си сложил на задните?

Аз като давам на задна и нищо не мога да видя?

Много искам да си усиля задните светлини, та кажи ти, какво сложи, и откъде ги поръча!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм по-горе, майна :)

Не им знам марката или модела. Взех ги от Lux Led. 30 лева са двете. Казах им за каква кола са, пратиха ми :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.