Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Нов" Супърб 1


Recommended Posts

Колеги, привет,

 

Преди време се повозих на Супърба на приятел и взе, че ми хареса. Няколко дни по-късно и от любопитство, цъкнах в мобиле.бг да видя какво се предлага и за какви пари. И тя "белята" стана :)

Харесах този екземпляр, тъй като беше доста запазен, с мотор, който ме устройва и автомат. Отидох, разгледах го, пробвах го макар и без номера (в затворена база) и реших да го взема:

Шкода Супърб 1, 2006г., 2.8 30V, 193кс.

 

Автомобила е внесен от Австрия, обслужван си е нормално и регулярно. Салона е изключително запазен, а и самата кола като цяло.

Изключително приятно впечатлен съм от тишината в колата, както и от това, колко глезотия са набутали в нея. Не съм очаквал от автомобил 2006г., още повече Шкода :)

Това което съм направил до тук е да купя четири зимни гуми, тъй като колата беше с летни и това в бездарно състояние. Мина и на обслужване, като там се подмениха:

- Гарнитури и О пръстени на капаци на главите - Който е карал V мотор знае, проблем си им е и не само при ВАГ

- Свещи

- Ангренажен комплект и водна помпа

- Пистов ремък

- Антифриз

- Спирачна течност

- Предни дискове и накладки

- Масло

- Въздушен, купе, маслен и горивен филтър

- Превантивно крушките на габарити и мигачи отпред (като видях какъв е достъпа до фаровете и какво разглабяне пада).

 

Колата вече претърпя и първи "авариен" ремонт, след като се оказа, че нямам парно. Проблема беше отстранен с промивка (с машина) на системата и всичко е наред. Естествено подмених антифриза още веднъж за съжаление.

 

Това, което остава да се направи:

- Затъмняване на стъклата (имам час в Булфолио утре)

- Боядисване на джанти (при Смарт Рипеър, трябва да се чуя с тях, но ще е скоро време)

- Полиране на боята (трябва да се консултирам с професионалист преди това). Има доста дребнички дразнители тук таме и искам да придобие вида на Октавията по отношение на боя и лак :)
- Има за смяна капак на дясно огледало, както и лайсна на задна лява врата - поръчани са, чакам ги

- Разкодиране на навигация и смяна на езика. Същевременно трябва да проверя дали може да се инсталира афтър маркет блутут на тази система, а ако не - нова с Андроид.

- Трябва обезателно да се отвърва от махагона в купето, но това ще преценя как ще се случи след консултация с Булфолио утре

- Трябва да се подменят няколко от "щорите" на вентилационните отвори. Тук ми трябват идеи как, от къде и прочие.

 

Разбира се колата трябва да мине на една хубаво детайлизиране, което ще направя чисто сам в първия по-топъл ден. Най-вероятно ще поръчам и нови стелки, като се чудя дали да го направя и за багажника. Много е лесно за поддръжка със гумена стелка там, но от друга страна всичко, което оставиш се разхожда доста дразнещо вътре.

Ако на някой му е интересно нещо по колата, на драго сърце ще му отговоря на въпросите до колкото мога.

СУПЕР МЕГА ГИГА специални благодарности на колегите stanley и superba. Засипаха ме със страшно много полезна информация и ми изтърпяха всички досадни и безумни въпроси. Истински колеги, благодаря още веднъж!

 

п.с. - Някой има ли идея как да закрепя трайно и сигурно пожарогасител в багажника? Не видях да има фабрично място за такъв, което ме изненада.

post-13784-0-67537500-1513597097_thumb.jpg

post-13784-0-03609300-1513597123_thumb.jpg

post-13784-0-35279200-1513597144_thumb.jpg

post-13784-0-41877800-1513597208_thumb.jpg

post-13784-0-73203600-1513597231_thumb.jpg

post-13784-0-04402900-1513597283_thumb.jpg

post-13784-0-83464400-1513597302_thumb.jpg

post-13784-0-97493400-1513597322_thumb.jpg

post-13784-0-44777900-1513597339_thumb.jpg

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    23

  • niki

    3

  • SKODA 105 RS

    3

  • stanley

    3

Най-много писали в темата

Честито! Много добре изглежда и с доста екстри! Безаварийни километри пожелавам. Ще ни повозиш на НИМ някоя неделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и със здраве да си караш новият "бебевоз".

 

Аз имам гумена стелка в багажника и ми е адски удобно с нея. Купих си отделно органайзер за багажник с велкро и е залепен за мокета в нишата зад левия стоп. Отделно ползвам един колан с регулиране на дължината, когато возя разни дребни неща за да не се разхождат напред назад. В багажника има и куки за мрежа, но на мен не ми е удобно да ползвам и даже ми е грозно как стои.

Пожарогасителя е в лявата ниша под дъното на багажника. Пасва идеално и не дрънка при движение. Не е най - удачното място ако багажника е пълен и се наложи да се извади, но имам едно на ум и си оставям вариант за бърз достъп при нужда.

 

Благодаря за специалните благодарности. Радвам се, че семейството на Суперб 1 във форума се увеличава, та даже и с автоматик. И без това сме малко собствениците на тази класическа лимузина, а пишещите тук - още по-малко.

 

Знанието трябва да се споделя по мое мноение, аз така разбирам участието си в този форум - четеш, учиш, после споделяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безброй безаварийни километри и от мен! Колата като комфорт на возене и пространство много ще ти хареса. Превантивно мога да ти препоръчам да почистиш дренажните отвори под сервоусилвателя и акумулатора за да нямаш проблеми с вода в купето.

Редактирано от bushido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за чудните пожелания и съвети! :)

Колата определено има безумно много място отзад. Както каза жената "Аз по принцип нямам намерение да жияея тук" :)

Инак да, V6цата мърка много прилично. Генерацията е в добро състояное, а и катализатора си е на мястото и съответно звука е чудесен :)

Отивам към Булфолио да видя как се справят момчетата и ще кача инфо и снимки преди-след :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!

Страхотна комбинация на двигател, ск.кутия, пространство и комфорт...какво му трябва на човек повече :banger_2:

Ако трябва да съм честен, не веднъж съм си мислил за точно такава кола, в тази конфигурация, заради което ще ми е супер интересно да споделяш мнения и впечатления с течение на времето/километрите.

Пожелавам ти безаварийни километри, придружени с много фън и кеф за всички пасажери на борда :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честита каляска! много е приятна. като оправиш и махагона, ще стане още по-привлекателна.

п.п. поста ме накара и аз да прегледам мобилето :crazy: масово се предлагат 2.5 тди, не знам дали е проблемна моторизация

п.п.п. загледах и едно 1.8т с история на прилична цена, но без много глезотийки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

п.п. поста ме накара и аз да прегледам мобилето :crazy: масово се предлагат 2.5 тди, не знам дали е проблемна моторизация

 

По-добре недей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кадри от вчера в Булфолио :) Много читави момчета. Ще дам подробно инфо и мнение за услугата след десетина дни. Просто искам да мине първият период на фолиото и когато отида пак към края на следващата седмица за "дооправянето", ще напиша как са нещата. Колата придоби друг вид естествено с тъмните стъкла отзад :)

post-13784-0-56991500-1513747451_thumb.jpg

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен Колега ! Само не знам как ще виждаме клубните стикери през тези тъмни стъкла ?! :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много е запазен. Със здраве да си го караш.

п.п. мн. добра идея за махагона. На вратите бих го оставил. Там май ми харесва. На таблото, не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Снимки от след тристепенното полиране и полагането на нано (или както казвам аз шано, защото вече всичко се казва нано) вакса. Нямам как да се види добре на снимките, но блясъка е в пъти по-добър, лака възвърна гладкост и дребните инперфекции изчезнаха :)

Подготвил съм се и с препарати за чекнежа, който смятам да си спретна в събота саморъчно :) Ще имам за асистент един Керхер WD 3, който струва 150 лв., но върши работа като за 1500лв.! :)

 

post-13784-0-67222300-1514920827_thumb.jpg

post-13784-0-83820400-1514920850_thumb.jpg

post-13784-0-51967000-1514920905_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полирането не съм го правил аз :) На автомивка си се случи. Нямам никакви познания за това нещо, нито пък машина за да го направя. Също така подозирам, че ще ми спре тока и ще ми коства 1 ден...

А иначе си чистя предимно сам колата (9 от 10 случая). За Събота съм издебнал хубаво време за вътрешния детайлинг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Почнах го, защото има много козметична работа по него. Трябва да се свърши преди да го нарека "моята кола" =) След малко паля към Трансексперт за обслужване на кутията, а другата седмица в Смарт Рипеър да боядисаме джантите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,

Такъв Супърб се използваше като "инкасо" във фирмата и не се гасеше. Пловдив- Варна -Шумен -Русе -Плевен- Видин и обратно...

Имаше навъртяни към 700 000 км.По всякакъв начин се опитвахме да го "убием" ама той не "умираше"....Не знам.. Ния ли не го правихме както трябваше или той си беше просто здрав...

Честито отново.Със здраве да си го ползваш и да ти служи вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един разширителен съд превантивно сменен. С благодарности на Евгени от Трансексперт, че забеляза евентуалният проблем на старото казанче и сигнализира.

Утре в Смарт рипеър за джанти и ще кача снимки преди-след.

Пристигна ми и лайсна за задна лява врата. Лайсната е с хром и най-евтиният вариант, който намерих (само оригинална може да се вземе) е 160 лв. :( 

 

post-13784-0-98587800-1515595218_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само лицево ли ги боядисаха? Каква е цялата процедура? Иначе поне на снимки изглеждат доста добре! Поздрави за ентусиазма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.