Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Голям разход на масло - Оctavia 2, 1.8tsi, 2011 година


nnafori

Recommended Posts

Преди 6 часа, petsata написа:

Здравейте, добри хора. И аз да измрънкам. Купих си от Чехия преди месец Октавия 1.6, 2006, + lpg. Смених маслото, след което засякох разход около 600 - 700 гр. / 1000 км. Дайте съвет - да карам ли така, или да започвам да събирам пари за влизане в бокса. 

П.С. От вътрешната страна на капачката на маслото се насъбира някаква жълтеникава лугава гнусотийка. Нямам идея нормално ли е.

Разходът на масло е едната беля, но тази гнусотийка е пресечено масло (масло и антифриз). Не е лошо да се види дали не губи антифриз и по-точно дали той не отива в маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dimitar_ak

    35

  • venislav

    28

  • petsata

    8

  • stanley

    6

Най-много писали в темата

преди 8 минути, dimitar_ak написа:

Разходът на масло е едната беля, но тази гнусотийка е пресечено масло (масло и антифриз). Не е лошо да се види дали не губи антифриз и по-точно дали той не отива в маслото

Според мен жълтата гнусотия по капачката е нормално явление,когато е студено времето и се кара на къси разстояния.Притеснително е ако това се наблюдава и на щеката на маслото,един вид като извадиш щеката маслото да е цвят боза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред, благодаря за вниманието. Маслото на щеката е ок като цвят, антифриз наистина губи, около 300мл за тези хиляда км. Не съм сигурен дали нямам малък теч от радиатора. В Люси пловдив ми казаха, че радиатора е задължително за смяна. В сервиз в Хасково ми казаха, че няма проблем, след две седмици пак я заведох в Люси да сменям спирачни маркучи и помолих да я огледат, не откриха проблем по радиатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да кажа какво става и с моята.

Днес смених датчика на разпределителния вал и тракането в ниските обороти изчезна.

Датчика за налягане на маслото ( който когато разместя спира да пуши) го няма наличен и го чакам до 2 дни да дойде от чужбина.

Ще пиша какво е станало като го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направиха в сервиза на Шкода на Карловско, не откриха проблеми, освен в датчиците на а-бе-ес-а. Но не съм правил теста им за маслото - колко точно губи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, venislav написа:

Колеги? :)

 

Идеи? :)

Не разбрах диагнозата тракане ли е или разход на масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dimitar_ak, как се държи колата?

Има ли гаранция след ремонта?

Сменяха ли ти веригите, ролки, ремък?

Защото аз от 1 година ходя по мъките.

Но не си я давам Шкодата :)

 

Разход. 

Но имаше едно тракане и реших да споделя то  как се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.02.2019 г. at 14:31, petsata написа:

Здравейте, добри хора. И аз да измрънкам. Купих си от Чехия преди месец Октавия 1.6, 2006, + lpg. Смених маслото, след което засякох разход около 600 - 700 гр. / 1000 км. Дайте съвет - да карам ли така, или да започвам да събирам пари за влизане в бокса. 

П.С. От вътрешната страна на капачката на маслото се насъбира някаква жълтеникава лугава гнусотийка. Нямам идея нормално ли е.

Кола с газ е нормално това.

И сигурно караш на кратки разтояния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 1.6 разхода е нормален за този мотор може да покараш още малко до 1л/1000км но ремонта е неизбежен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При един атмосферен двигател повишеният разход може и да не е такава беля. Доливаш и караш. При нас с турботата запушва дюзи от коксовите отлагания. Сместта при tsi по принцип си е бедна и една калпава дюза лесно може да докара нещата до детонация.

Редактирано от dimitar_ak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. Имате ли съвет какво масло да ползвам предвид ситуацията? В момента съм с 40/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dimitar_ak свързах се с човека. Много свестен.

Понеделник сигурно ще закарам и моята кола и после ще пиша какво е станало.

Дано съм доволен като теб. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dimitar_ak, мерси, че сподели за сервиза.

Днес бях при тях да видят колата и ще я оставям тези дни. Изглеждат много свестни и честни хора. Ще пиша как вървят нещата и при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, venislav написа:

dimitar_ak, мерси, че сподели за сервиза.

Днес бях при тях да видят колата и ще я оставям тези дни. Изглеждат много свестни и честни хора. Ще пиша как вървят нещата и при мен.

 

Споделяй и снимките. Боби снима почти всичко, което прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Боби отвори двигателя и предните майстори са завивали болтове накриво. Някои болтове ги няма.

Вместо гарнитури имам силикон за 6 коли. Все весели работи.

П.С. как да кача снимки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчистил е частите до блясък и събира отдолу.

Главата е за шлайфане и ще го забави малко, но за ден да го разглоби, изчисти и започне да сглобява.... не съм вярвал. Особенно като досега ми я държаха по 2 месеца по сервизите и нищо не направиха предните "майстори".

Ще кача снимки. 

След като я взема ще пиша и какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми писа и изпрати снимки, че и главата е готова.

Утре ще опитам от компютъра да кача всички снимки от началото до днес.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.