Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Голям разход на масло - Оctavia 2, 1.8tsi, 2011 година


nnafori

Recommended Posts

И сега вече Боби започва да изпраща снимки след като той е започнал да работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dimitar_ak

    35

  • venislav

    28

  • petsata

    8

  • stanley

    6

Най-много писали в темата

Колата я започна във Вторник (19.02.2019), снимките (включително и ремонта на главата) са до Четвъртък (21.02.2019г.).  Казвам го, защото за мен лично това е нещо уникално. Защото преди това на другите "майстори" я оставях по 1-2-3 месеца и то са частични ремонта, и пак ми я връщаха зле. 

П.С. На един от сервизите даже се наложи аз да им купя инструменти за зацепване на веригата, защото те нямали :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда. Дръж ни в течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вярваш ли ми, че знам как се чувстваш? ?

Редактирано от dimitar_ak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, dimitar_ak написа:

А вярваш ли ми, че знам как се чувстваш? ?

Вярвам ти. Затова я закарах при Боби :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво маняци ... да чукна на дърво моята с Мотул 5 на 40 и 1 флакон Liqui Molly Oil Aditive отиде на 1 литър масло за 8-9 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.02.2019 г. at 12:53, venislav написа:

 

П.С. На един от сервизите даже се наложи аз да им купя инструменти за зацепване на веригата, защото те нямали :D

Е немам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера взех колата и мотора работи много добре.

Заредих до горе и започваме да тестваме :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай, честито! Дано е безпроблемен от тук насетне и да ти достави кефа за който е купен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и браво на сервиза, явно работят бързо и съвестно. Дано проблема е решен трайно и за напред само пари за бензин да даваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, venislav написа:

Вчера взех колата и мотора работи много добре.

Заредих до горе и започваме да тестваме :)

 

 

По-кротко отначало да се разработи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да обадя и аз, оставих моята (Октавия, 1.6 бензин/газ, 2006-та) в сервиз Чарли в Пловдив, където свалиха главата без да вадят блока. Смяна на всички гарнитури, сегменти, водачи, гумички, плюс напасване на клапани е в порядъка на 800 - 880 лева. (Което ми се струва доста ок.) Замериха бутала и цилиндри и казаха, че са ок. В понеделник, живот и здраве, ще е готова и като я потествам малко, ще пиша как се държи.
П.С. Досега я карах с масло 10/40, от което тя си смъркаше два литра за две хиляди и петстотин километра. След ремонта се надявам да не е така. Въпросът ми е как мислите, дали да мина на по-тънко масло? 5/40, например?

 

 

Редактирано от petsata
повторение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този двигател не го ли дават 5 на 30 маслото? Поне за моя който също е 1.6 с код BSE е такова и само такова слагам

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, прав си, благодаря. Когато я купих и го сменях в сервиза много убедително ми казаха да сложа 10/40 и аз се доверих без да проверя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Колата откакто я взех се държи много добре. Засега маслото си е на мястото. НО...:)

Вариатора на ниските обороти и след като загрее колата започва да трака.

Утре ми предстой пътуване от 500 километра и искам да попитам дали според Вас трябва да се притеснявам?

П.С. Колата докато е студена и след 1800 оборота не трака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, venislav написа:

Вариатора на ниските обороти и след като загрее колата започва да трака.

Какво е вариатор? Къде чуваш тракането.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.