Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светна чек (газов инжекцион)


Алекси Георгиев

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

За пръв път откакто карам вече трета кола с ГИ виждам подобна сигнализация. Светна чека на бутона/копчето за газовата. Не знам какво сигнализира при положение, че колата си върви както и вчера. Проблем ли е или е знак за предстоящо сервизиране ? Свети чек само на бутона за газта - на таблото горе при километража и бордовия нямам никакви такива индикации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да иска смяна на филтрите. Зависи как е настроена. При мен се разписка на 10000 км. от монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издава никакви сигнали - просто си свети. Предполагам, че е сервизиране, но понеже така я купих с вече монтирана газова и не знам до къде е обслужвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е марката и версията на газовия контролер? Предполагам си с fobos (съдейки по превключвателя газ-бензин).Както и да е...

Според мен е активирана    "следваща инспекция" за да те подсеща да посетиш сервиз за евентуално обслужване на ГИ.  (Зададава се  пробег от инсталатора ,който вероятно си надвишил) . Не е проблем да караш така стига да не те дразни индикацията на светодиода. При мен тази простотия съм я деактивирал. Ако  си с фобос имам диагностичен кабел и една камара версии на софтуера. Всяка неделя почти съм във Враца така че, не е проблем да я закачим ако не си се справил към момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм правил нищо. Ще видя в скоро време да я закарам за обслужване на консумативи и да ми я закачат на диагностика, че откакто съм я купил не е пипана изобщо газовата.

Но ти благодаря, че поне ми даде капка спокойствие. Мен това ме интересуваше.

Но това не пречи да се видим като идваш насам :) и ако не си зает, разбира се. Ще ми бъде приятно.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.