Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при палене


Dmxonline

Recommended Posts

Имам въпросче....не знам дали е за тука така, че се извинявам предварително.

Имам Шкода Октавия 2001 1.8т 4х4. От както захладня се появи проблем с паленето сутрин на студено....започна да пали от 2-я път....от скоро вече не е от 2-я...а от 3-я...а от вчера на свободна ниските обороти почнаха да играят, че даже и почна да гасне...

Та според вас от къде може да идва проблем

 

П.с. Колата е без АГУ

 

Благодаря предварително

Редактирано от Dmxonline
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако решите проблема , надявам се да споделите , защото същото се получава и при мен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем но си палеше от първия път но студена не държеше обороти по точно играеха. Оправи се след смяна на О пръстените на всмукателния колектор. Става въпрос за 1.6 мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако колата дава подобни проблеми и изведнъж изобщо спре да пали? При мен си палеше от 2ри 3ти път в продължение на 35 000км и си я карах така. Но преди няколко дни просто отказа да пали :/ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се окаже, че е дросел не бързай да го сменяш, че струва майка си и баща си, а първо го почисти. Ще ти отнеме един час. А ако проблема не е там, нищо не губиш, даже е добре да се чисти.

Лошо няма да похвърляме боб, Но преди всичко си трябва диагноза, защото само с предположения и гадаене не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е, че изведнъж изчезнаха проблемите и сега си пали ок....

Не съм правил нищо... понеже няма как да се хване проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ние се вкарахме тука в мислене, а ти да не се окаже че си сипал кофти бензин :)

Поздрави и дано се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да има късмет колегата и " проблема " да не се обажда повече . Аз залагам на инжектори .То ще си покаже ... другата седмица пак ще захладнее ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 13.11.2017 г. at 13:51, Алекси Георгиев написа:

Колега, ние се вкарахме тука в мислене, а ти да не се окаже че си сипал кофти бензин :)

Поздрави и дано се оправи.

За жалост не беше това проблема, лошото е, че сега пак се появи проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 2000км се наложи да сложа АГУ.. имаше леки проблеми с бубини...от там на татък всичко беше ок, докато не захладня и сутрин е доста голям проблема с паленето. Говоря за първо палене в деня, след това през деня няма проблеми. Чаках да станат по начесто проблемите, че да пробвам директно на газ да запаля...да видя дали ще има някаква промяна, но другата седмица ще я вкарам в в бокса да видя за какво става дума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е толкова разисквана и "наболяла" тема и аз лично до сега не съм чул и видял кардинално решение на проблема.

То се почва с едни кабели, свещи, дросела, темп. датчици... Какво ли не. И досега не съм чел някой да е казал как е решил проблема.

Аз го имам също - какво ли не съм премислял, правил и сменявал...

Но може и временно решение да е, но след като предния ден съм карал САМО на бензин, на следващата сутрин паленето е по-стабилно, без клатене на оборотите.

Но ти не си имал газова, когато са се появили проблемите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.09.2019 г. at 21:27, Алекси Георгиев написа:

Това е толкова разисквана и "наболяла" тема и аз лично до сега не съм чул и видял кардинално решение на проблема.

То се почва с едни кабели, свещи, дросела, темп. датчици... Какво ли не. И досега не съм чел някой да е казал как е решил проблема.

Аз го имам също - какво ли не съм премислял, правил и сменявал...

Но може и временно решение да е, но след като предния ден съм карал САМО на бензин, на следващата сутрин паленето е по-стабилно, без клатене на оборотите.

Но ти не си имал газова, когато са се появили проблемите...

Да, за първи път като се появи проблема нямах газова. Интересното е, че проблема сам изчезна, и не се появи до тази година като започна да захладнява. Днес пробвах да запаля, както си паля, но проблема си беше наличен....реших да запаля веднага след това директно на газ, и запали от раз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...
На 30.09.2019 г. at 9:52, Dmxonline написа:

Да, за първи път като се появи проблема нямах газова. Интересното е, че проблема сам изчезна, и не се появи до тази година като започна да захладнява. Днес пробвах да запаля, както си паля, но проблема си беше наличен....реших да запаля веднага след това директно на газ, и запали от раз.

Колега,някакво развитие има ли при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 4.11.2019 г. at 19:55, Тодор Узунов написа:

Колега,някакво развитие има ли при теб?

Не все още не съм влизал в бокса. Допитах се до един от главните в сервиза, и ми препоръча първо да направя едно каране на поне 100км на бензин с добавка за почистване на дюзите, и като цяло цялата горивна система. След като го пробвам, ще дам мнение дали има подобрение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм и при мен го има същия проблем,но интересното е ,че се получава само ако съм я карал на бензин и съм я угасил на бензин.Ако е на газ сутрин пали от раз.

Другото което ме прави впечатление при ман е ,че на само при студено,но и при много топло време става така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ок. Мисля, че при мен се намери къде е проблема. Оказа се, че при мен е бил проблема с акумулатора, от както е сменен с нов....колата пали от първи път

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Vzeh skoda oktavia 1.8 turbo i se chuva edno cukane na tabloto i pochna da pali trudno dokato v edin moment prosto izgubi moshtnost i sprq i veche nepali reshih che moje da e benzinova pompa smenih q zashtoto cukaneto se chuvashe na tabloto i pri pompata no nqma rezultat kolata nepali nqkoi ima li ideq za problema

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.