Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Решаване на проблема с микроключетата във вратите Октавия и Фабия


venll

Recommended Posts

Понеже на шофьорската врата не ми работеше микроключето /няма зумер за забравени фарове и лампата в купето не свети при отваряне на вратата/ Ви показвам как може да си решите проблема с подръчни материали.

Проблема се изявява в това, че пъпката на микрокючето се изтрива и намалява с течение на времето от многократното отваряне на вратата. При мене беше се изтрила и пластмасата на заключващия механизъм. Никъде в търговската мрежа не намерих необходимите за целта микроключета. Намирах ги в китайски сайтове, в е-bay, но цената беше висока и чакането доста дълго.

 

Ето и решението:

866584_fr.jpg

 

866585_fr.jpg
 

Сваляте бравата. Добре е след като сте свалили бравата да я отворите и да презапоите всички спойки вътре. Имат лошия навик да се пукат и след това да дават проблеми. Изразявате си планка от пластмаса.

 

Аз съм използвал ето това:

866586_fr.jpg
 

Това е пластмаса от опаковка на микро сд карта.

Останалото е импровизация как да прикрепите планката към микроключето. Използвал съм малко винтче от вентилатор на стара видео карта, но може да използвате и винтче от светещи запалки, от стари дистанционни от автомобилна аларма и още много, много решения.... Винтчето е около 1,7 мм. и се монтира в горната част на микроключето-там не пречи на нищо вътре и всичко си работи безпроблемно. Монтирате микроключето и проверете дали всичко работи коректно. Ако планката е по дебела ще дава постоянно на късо и трябва или да смените с по-тънка или да изпилите малко бутона на ключето.

Радвате се на работеща индикация и осветление в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

В Комет Електроникс има такива микроключета на Cherry за 10 000 цикъла на превключване. Струват 0.70 стотинки. От тях се взима шапчицата с превключвателя и се слага на старото ключе, което е с изтъркана шапчица.

Редактирано от JORDITO
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.