Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло Pentosin FFL-2 за DSG 6


Recommended Posts

Колеги, здравейте. Интересува ме дали да избера това масло Pentosin FFL-2 за DSG-то или да заложа на оригиналното DSG G 052 182 A2.

Вие как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Искам да го сменя поради това, че миналата година сложих алтернатвно и не ми харесва смяната като е студено или като загрееше лятото в жегите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз скоро обслужих едно 6 DSG. Не знам преди какво е било, сега сложих VAG и има осезаема разлика в работата на кутията. Много по-приятно се кара сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз скоро обслужих едно 6 DSG. Не знам преди какво е било, сега сложих VAG и има осезаема разлика в работата на кутията. Много по-приятно се кара сега.

А къде направи смяната на маслото колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега забелязвам темата. Наистина най-добре е да се използва чист оригинал, но има 2 изключения и това са опакованите от немските фирми VAICO и MAXXUS масла за DSG кутии, които са абсолютно същите, като оригиналното.

При VAICO това е специално отразено в техническото описание на изделието, а за MAXXUS го знам лично от собственик на много известен и реномиран автосервиз, който го използва. Името по обясними причини съм помолен да не посочвам.

Ето описанието на VAICO:

 

VAICO V60-0118

 

Q+, original equipment manufacturer quality!!!!!!!!

тегло: 0,96 кг
съдържание: 1 литър
кафяв
бутилка
литър
клас на вискозитет SAE: TF DSG
тип трансм.: DSG
синтетичен
спецификация: Mercedes Benz 236.2
спецификация: 000.043.207.29
спецификация: 000.043.207.30
спецификация: AUDI-VW G 052 182 A2
спецификация: AUDI-VW G 052 529 A2
спецификация: AUDI-VW TL 521 82
кутия с два съединителя
Редактирано от K0K0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги, мисля и аз да заложа на оригиналното масло G 052 182 A2, прочетох доста и се консултирах с приятели монтьори. Всички ме посъветваха за трансмисията да не ползвам алтернативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Има обява от съфорумец - цената е отлична. 250 за 6 литра. Скоро взимах за приятел с DSG от Миро, та ако не си взел още - може да скатаеш едни, около 30 лева допълнително :)

 

Ей тук е обявата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че смяната в сервиза с филтър пробка и масло е 320лв не намирам логика да се купува масло, филтър и да се търси после кой да го сменява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Passi написа:

При положение,че смяната в сервиза с филтър пробка и масло е 320лв не намирам логика да се купува масло, филтър и да се търси после кой да го сменява.

Логиката е, че знаеш какви части и консумативи влагаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Passi " - В кой по-точно Оторизиран Сервиз Цената на Маслото, Филтъра, Пробката и Труда е 320 Лева?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.