Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Объркан протокол от КАТ


Habits

Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди две седмици учавствах неволно в едно ПТП, в което ме удариха отзад докато бях спрял, изчаквайки колоната да продължи. В последствие чукнах леко и колата отпред.

Извикахме КАТ, описахме всичко, тестваха ни на дрегер като на всички участници в ПТП-то (4ма) не отчете никакъв алкохол.

Установи се, че аз нямам никаква вина или поне нито един от полицаите не ми каза нещо такова, а на виновника му се написа акт с глоба 200 лв.

Още тогава регистрирах щета към Алианц по телефона и на другия ден я заведох при представителя на Алинац в Еуратек.

Всичко изглеждаше ок, човека ми каза да чакам смс с потвърждение, за да мога вече да запазвам час за сервиз.

След седмица и малко все още не бях получил обратна връзка. Звъннах на Алианц, обясниха ми да имам търпение.

Днес, две седмици след ПТП-то звъннах отново и се звързах с човека, отговорен за щетата.

От него разбирам, че катаджията, написал протокола е объркал информацията вътре, като е отбелязъл, че ми е отчетен алкохол в организма при теста с дрегер.

Като допълнение е отбелязъл също така, че книжката ми била невалидна, а тя е подновена пролетта и изтича 2027-ма година.

Сега щетата е със статус  "изчакване за кръвна проба".

Аз останах тотално шокиран, като сто пъти обясних на човека по телефона, че това е абсолютно безумие и че това не е вярно.

Грешката ми е, че не си оставих едно копие на протокола при мен и сега не мога да прегледам отново какво точно е написано.

 

Накрая бях посъветван да си взема протокола, който съм предоставил и да навестя КАТ за да бъде презаверен, след което отново да го върна в Алианц.

Изключително съм разочарован, защото сега очаквам месеци бавене и ходене по мъките.

 

Моля някой, който е имал подобно преживяване или може да ми даде съвет да пише, тъй като цялата тая схема ми намирисва отдалеч.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно.

Това което са те посъветвали е доста трудно.На практика ти трябва да ходиш в Кат да се молиш да поправят написан документ (което е изключително трудно).

Кръвна проба след толкоз време става ли?!? Ти не чете ли протокола още там на място? Като го разписваш?

Сякаш в Алианц е топката. При удар отзад винаги другия е виновен и е малко вероятно да си бил пиян.

Няма "схема" мисля аз.Просто системата е такава тромава неприятна гадна.Друг път ще четеш по два пъти документа на място.И запетайката е важна.

Интересен казус ще следя развитието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и в друга тема по друг повод попитах - защо звъниш на твоят застраховател? Нали не си виновен? Нали виновният има ГО? Имах абсолютно същата ситуация при тръгване на светофар - колата през една отпред спря изведнъж на място, този пред мен успя да спре, аз също, но мадамата зад мен не успя и ме удари. Моята кола се хлъзна и удари предната - щетите бяха минимални. Дойде полицията, "филийките" от сандвича си говориха нещо с тях, а аз твърде не ги слушах. След малко полицаят дойде да ми обяснява как задният трябвало да внимава и щял да ме глобява. Питам го защо, какво съм направил? Трябвало да спра. Казвам му - аз спрях и не съм удрял никого. След като мен ме удариха, колата се приплъзна. Повъртяха се още малко и в крайна сметка установиха, че женицата зад мен е виновна за щетите и по двата автомобила. Взех й данните, обадих се на застрахователната й компания и си платиха като пичове. Силно препоръчвам да се ползва двустранния протокол при всяка възможност и да не си товарите собствените застраховки. Както някои колеги вече споделиха, премията при същия застраховател ще се повиши ако се завеждат щети, а скоро може би и при другите. Успех с оправянето на протокола! Както те е посъветвал Мишо - четеш 2 пъти и тогава подписваш, за да нямаш главоболия както сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И триста пъти да го бях прегледал тоя протокол нямаше да разбера, че е грешно попълнен.
КАТ-аджията навсякъде вместо да зачеркне "ДА" е зачеркнал "НЕ", което всеки може да си го тълкува различно.
Пример - "Валидно ли е СУМПС?", КАТ-аджията зачерква "ДА", а "НЕ" остава празно, което означавало всъщност, че не е валидно.

На всичките въпроси КАТ-аджията е зачеркнал грешното квадратче, все едно за първи път попълва протокол.

Както и да е, днес подадох заявление в КАТ и се надявам до 15 работни дни да съм приключил поне с тях.

 

 

Както и в друга тема по друг повод попитах - защо звъниш на твоят застраховател? Нали не си виновен? Нали виновният има ГО?

Направих това, което е описано в полицата на каското ми. Следвам правилата. Друго ПТП, при което да съм се удрял с други не съм имал и не съм наясно с идеята ти. Ако не се обадя на застрахователя, ами действам с двустранен протокол, няма ли да наруша правилата по каското? След като взема парите от ГО на виновника как се процедира с ремонта на колата?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каско е допълнителна, доброволна застраховка, която покрива щетите на лицето, причинител на ПТП. Т.е. ако ти действително беше ударил този пред теб по твоя вина, гражданската ти ще плати за неговите щети, а каското ти - за твоите. По същия начин, гражданската на този, който е ударил теб, отговаря за покриването на твоите щети. Чрез двустранния протокол се установява кой е виновен и с него директно звъниш на другия застраховател. Откъм обработване на щетата не би следвало да има разлика. Може би, но не съм сигурен, след като твоето каско ще плати за нещо, за което не си виновен, те ще си заведат регресен иск към другия застраховател и ще си вземат парите. Тогава е все тая за теб, с изключение на евентуалната възможност да ти увеличат премията следващата година, защото си завел щета. В крайна сметка ГО затова е задължителна, за да обезщетява невинния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами благодаря за информацията. Наистина, нямам опит с ПТП-та и застрахователи. Само мога да кажа, че си е бая разправия. Занапред може би ще следвам съвета ти. Надявам се няма да ми вдигнат премията за следващата година, защото реално аз нямам никаква вина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами благодаря за информацията. Наистина, нямам опит с ПТП-та и застрахователи. Само мога да кажа, че си е бая разправия. Занапред може би ще следвам съвета ти. Надявам се няма да ми вдигнат премията за следващата година, защото реално аз нямам никаква вина.

 

Ако има осигурен регрес към виновника не би трябвало да ти се отрази на премията за догодина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Здравейте, да ви дам малко ъпдейт.

След подадено заявление в КАТ и чакане 2 седмици получих постановление, в което КАТ ме оневинява напълно.

След като представих това постановление на представител на Алианц, вчера по телефона научих, че ремонта е задвижен за сметка на застрахователя.

Сега стискам палци всичко да мине добре с ремонта, а не да си оставят ръцете. Доколкото разбрах, стигнато е до вторичен оглед след разглабяне на повредените елементи.

Ще звъня редовно и ще се интересувам какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.