Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свалиха ми номерата на колата


piccinini

Recommended Posts

 

Взми му номерата извикай го следващата седмица да представи медицинско и да си подава документите - за 1-2 седмици ще си върнеш номерата и съответана административна глоба.

Такива като мен или дебили - удряй здраво.

 Не става така приятелю.Идеята на закона и на Кат е съвсем друга.И тя е въобще да не се стига дотам и ние да не си помисляме да нарушаваме закона.Ако направим това което казваш то Кат ще се превърне в хаос щото какъв е проблема да нарушиш закона и после ще се оправиш.Но им създаваме работа.И то досадна бюрокрация дето най мразят!

И сега нямат кадри и са претрупани че още да им сложим?

 

Ето за това, споменах пускането на водачи, убили някого. Надявам се сега да ме рабереш правилно, Mishoo :)

 

Както и ако ми споделиш къде намираш логиката в това да ти свалят номерата за без книжка, също ще съм благодарен. Просто ми е любопитна гледната ти точка, дано не го приемеш за заяждане.

 

За случая на автора на темата - моето мнение е, че той трябва да си понесе последствията относно карането без книжка, а не МПС-то. Най-малко защото може да се ползва и от други хора.

 

А за цялата теза с вселенските закони и правните закони, макар пак да не е много по темата, съм съгласен. Прав си :)

 

А що да се засягам? Напротив точно така в спора се ражда истината.Ако имаш сериозен аргумент лесно ще ме убедиш.Аз не съм безгрешен.И като сгреша просто ще се извиня ще почерпя ще се посмеем и напред.Живота продължава.Кой знае какво станало.

Аз нямам мнение дали свалянето на номера е правилно или не.Аз просто коментирам прилагането на този закон.Има го написан е и това е.Не е справедлив ама е закон кво да го правиш!

Не можем да решим тези проблеми.Защото ако ги решим значи сме оправили България :D

Защо мислиш че вселенските закони не са по темата? Според мен са баш по темата? Ако бяха приложени резултата щеше да е друг(според мен). Примерно по следната моя интерпретация:

-Книжката Ви е изтекла трябва да свалим номерата-казва сержат Иванов

-Уф верно бе момчета.Прави сте изтекла е шибаната книжка.Съвсем не съм обърнал внимание.Виновен съм ама това е тежко наказание бе жената като научи че семейната кола е неизползваема 6 месеца ще ме изсели и ще дойда да спя у Вас или в районното Ви. Какво можем да направим дето хем тъй хем инак?- леда е разчупен тона е приятелски полицая също му е неприятно да лиши човека от колата за 6 месеца и вижда че шофьора е съвестен.

- Ами сваляме номерата щото вече няма как(и полицая се застрахова) и после ще напишеш една жалба до началника че просто си забравил да подновиш.

След няколко дни актове фишове са на бюрото на началника(или който го замества там) и сержант Иванов звъни на началника:

-Аве шефе преди няколки дни свалихме номерата на pri_valo човека не е някой циганин колата изправна колан имаше уважава ни (може и да е почерпил) просто забравил за срока.Предлагам да променим на чл ХХ за 1 месец.

-Ае Иванов, говедо недно, що пишете толкоз актове бе, мамка ви, що ми създавате работа?Не можахте ли на място да се разберете? Айде пускам го че ми пуши главата тука.

И така.. Естетвено това е само предположение :D  И са пълни глупости

Май трябва да си направим една тема дето е само казуси а?Винаги са ми интересни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mishoo

    8

  • sauber

    8

  • ID A

    5

  • piccinini

    4

Най-много писали в темата

ХАхаахахах, много забавен епизод, евала ;) ИМа нещо вярно, но пак не съм съгласен, за вселенските закони :) Anyway :)

 

радвам се, че си ме разбрал относно свалянето на номерата.

 

А това, което обаче със сигурност не желая да става в конкретната случка е именно на място да се разбират хората, щото после се овъртолват нещата. Мисълта ми е, че просто неправилно е написан въпросният закон. Това е :)

 

А за секцията казуси - напълно съм съгласен. Ще е интересно да я има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, когато законодателят е прост, законите също са калпави. Има огромна разлика между правоспособност за управление на МПС и свидетество за управление на МПС. Изтичането валидността на последното (официален удостоверителен документ) не може и не би могло да има конститутивен ефект, т.е. не възниква никаква промяна в правната сфера на шофьора, освен задължение да поднови валидността на СУМПС. Така изтичането валидността на СУМПС не може да се приравни с лишаване (отнемане) на правоспособността да се управлява МПС. Вече има пробив в тая насока на Русенския районен съд. Но, законодателят е прост, отражение на простия народ, а милиционерът е най-прост още от време оно. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, когато законодателят е прост, законите също са калпави. Има огромна разлика между правоспособност за управление на МПС и свидетество за управление на МПС. Изтичането валидността на последното (официален удостоверителен документ) не може и не би могло да има конститутивен ефект, т.е. не възниква никаква промяна в правната сфера на шофьора, освен задължение да поднови валидността на СУМПС. Така изтичането валидността на СУМПС не може да се приравни с лишаване (отнемане) на правоспособността да се управлява МПС. Вече има пробив в тая насока на Русенския районен съд. Но, законодателят е прост, отражение на простия народ, а милиционерът е най-прост още от време оно. :angry:

 

Прав си и подобно на теб се беше изказал и конституционен съдия. Но също така, въпроса с медицинският преглед при подновяване е много важен. Защото в крайна сметка книжката е привилегия, а не право. Тоест, трябва да покриеш определени критерии за да я притежаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си и подобно на теб се беше изказал и конституционен съдия. Но също така, въпроса с медицинският преглед при подновяване е много важен. Защото в крайна сметка книжката е привилегия, а не право. Тоест, трябва да покриеш определени критерии за да я притежаваш.

Шофьорската книжка изобщо не е привилегия, а право. Привилегията означава да направим равните неравни или с други думи - поради субективни съображения само някои да имат право да управляват МПС. Естествено, че е необходимо да отговаряме на определени изисквания, като физическо и психическо здраве. Обаче изтичането срока на валидност на СУМПС не е сред тях. Аналогично - ако ми изтече срокът на валидност на личната карта, това ще означава ли, че съм лишен от дееспособност или от правоспособност като правен субект? Наказанието е глоба в определен размер. А за изтичането на срока на валидност на СУМПС е предвидено освен административно наказание и принудителна административна мярка - сваляне на регистрационните табели на МПС. Тежестта на юридическата отговорност в случая е явно, очевадно несъразмерна и безсмислена. Идеята на законодателя е ясна - да се ограничат ПТП с лица изобщо без придобито право за управляват МПС, ала реализацията на разпоредбата е друга. Милиционери са мислили изменението в ЗДП, милиционери го прилагат. Ето защо по-горе писах, че милиционерите са най-простите държавни служители - липсва им нужния интелектуален капацитет. Първо се действа, след това се мисли за последиците от действията. 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не си разбрал по какъв начин използвам термините право и привилегия. Право е нещо, което получаваш "от воле" с раждането си в държава X, например българско гражданство. Привилегия е нещо, което някой ти е разрешил. В случая е разрешено на база изкаран курс, преминат изпит, обучение по долекарска помощ, както и медицинска годност за придобиване на тази привилегия. Никой няма право на СУМПС по дефиниция, трябва да си го "заслужи".

Как точно е направена системата е отделен въпрос. Като цяло БДС са изключително утежнени и ненужно сложни като процедура за получаване/издаване/подновяване. Това обаче не отменя ангажимента на някой да си поднови свидетелството. Единствената причина СУМПС да има срок в България е точно медицинският преглед и нищо друго. Пак повтарям, тотално друг е въпроса как се получава медицинското свидетелство...

 

п.с. - Колкото до милиционерите, да ти обЯсня защо е такъв филма, макар и да подозирам, че сам знаеш. В системата на МВР НЯМА:

- Периодична атестация на служител

- Обучение

- Подбор на кадри

- Начин някой да бъде разкаран, ако пречи или не върши нищо. От МВР се напуска, никога не се гони, освен за МНОГО дебела издънка. Такъв пример е едно лице с инициали Т.Т., което по случайност е началник на Пътна полиция в СДВР. Неколкократно освобождаван от длъжност и неколкократно възстановяван от съда.

Предвид горните, какво точно може да се очаква от средностатистическият милиционер, всеки сам да си прави сметката. Но също така това е друга, много дълга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение , не ангажирам никого.

 

По улиците на България е пълно с недоволни хора от милиционери та до лекари, учители и вскяква пасмина.

Само пред парламента е пълно спокойствие.

Само да напомня, че депутатите в комисията и тези в зала приемат закона.

Милиционерите просто го прилагат - колкото си могат.

Да не забравяме, че от началото на демократичните промени, юристите винаги са мнозинство сред депутатите.

От опит мога да кажа, че 90% от вината носят именно депутатите, а не специалистите или разбиращите от материята,

И все пак, говорим за отговорност, която всеки от нас се е съгласил да носи при явяването на изпит и придобиването на СУМПС.

Не виждам защо се прави такава драма.

Даже се радвам, че Каролев опра чаршафа - свърши поне едно добро - безплатна разяснителна кампания и безплатно напомняне на всички забравили:)

Малко в страни - ако не подадеш декларация по чл.50 мисля беше към НАП глобата е сериозна.

Но ако подадеш, но е тотално грешна  - имаш право да си я поправиш без подследствие или поне така беше.

Не съм видял някой да пищи по телевизията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Та по темата колеги, от вчера 03.01.2018 г. е в сила нова промяна в ЗДвП относно свалянето на табели. ПРЕКРАТЯВА се свалянето на табели ако водача е с изтекъл срок на свидетелството за управление !!!  Жалкото е, че нищо не пише, че Законът действа с обратна сила, което значи, че който изгорял - изгорял. Остава си в сила свалянето на табелите независимо чия собственост е автомобила, ако същия се управлява от водач който изобщо няма книжка или тя му е отнета или обявена за невалидна поради изгубване или кражба. Т.е. ако си изгубите или Ви откраднат книжката, след като подадете документи за нова книжка, докато не си я получите не карайте. Остава в сила естествено свалянето на табелите за срок от 6 мес. до 1 година и ако собственика на автомобила шофира фиркан или дрогиран.

Само да Ви споделя, че още като приеха тази мярка през януари 2017 г. лично писах на другарката Мая Манолова,, че тази дивотия със свалянето на номера, в случаите когато ти е изтекла книжката  е някакво безумие и я помолих, тя като Омбудсман, да "кресне" и да ги светне "великите " ни избранници, ама не би. Познайте какъв отговор получих след 4 месеца : "Ама то щото войната по пътищата, намаляване на ПТП-та и бля, бля.."  А то кво се получи ? Трябваше да свалят номерата на джипа на Владо Каролев заради изтеклата му книжка, той да се разбучи,  че да променим Закона.  Е НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА !  Поне като бяха тръгнали да правят хаир на Човека, да бяха приели, че промяната засяга и всички останали такива случаи до сега, щото май тази промяна без действие назад във времето не му върши работа и на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко - значи, "шефът" кара Майбах с номер СА45454545 и е дал 15 000лв за това нещо. Качвам му се аз, за да го закарам до миФката и ми е изтекла книжката - опала, 15 бинки в кофата :D Хахахаха! 

 

Поредната мъка. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без нищо лично към колегата, но подобни "свободни разсъждения" на тема Право и Права, са меко казано смехотворни. Какви закони с действие с "обратна дата", какви "пет лева" ?!?

Изобщо, някаква идея за принципите в Правото, имаме ли ?

Май, на всеки, каквото му е нужно, за него "ревем", иначе сме за "Правова Държава".

Хайде "Нема нужда".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма колегата все пак е писал и на Мая Тъпото...И не знам какво е очаквал да се случи :D

Мая Тъпото колега е популист, който провежда нестандартна кампания за президентски избори. Виж ако й пишеш нещо за тока, ЧСИтата и други наболели теми на ниският слой общество (без извинение), може и да те огрее.

 

Има ли някакъв срок на толеранс за изтекла книжка? Защото ако ми е изтекла преди 20 години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Има ли някакъв срок на толеранс за изтекла книжка? Защото ако ми е изтекла преди 20 години...

 

И аз е го знам това... Обаче, от опит - тъста последно беше карал 2001 - 2013 му взехме най-евтината Форд Ка за 1000лв - отиде, поднови си книжката за 0-време и даже си взе и златен талон, защото за последните години няма нарушения?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!   О.о - Иии'баси змията! 

 

Нищо по-различно от подаване на документи за СУМПС в 6-то РПУ в "паспортна служба" - нищо друго не е правил. 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без нищо лично към колегата, но подобни "свободни разсъждения" на тема Право и Права, са меко казано смехотворни. Какви закони с действие с "обратна дата", какви "пет лева" ?!?

Изобщо, някаква идея за принципите в Правото, имаме ли ?

Май, на всеки, каквото му е нужно, за него "ревем", иначе сме за "Правова Държава".

Хайде "Нема нужда".

Боре, понеже те познавам добре и знам, че не се опитваш да обидиш никого, а си искрено възмутен, само ще ти кажа, че колегата няма никаква вина за това, което е написал. Ако слушаш нашите Народни Задници те непрекъснато говорят за закони, дето искат да влязат в сила със задна дата. То че не става е друга тема, те си говорят. И народа слуша. И не, няма идея за принципите в правото. Той българина разбира от футбол и политика (и жени и тенис и...) но за право не претендира.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз е го знам това... Обаче, от опит - тъста последно беше карал 2001 - 2013 му взехме най-евтината Форд Ка за 1000лв - отиде, поднови си книжката за 0-време и даже си взе и златен талон, защото за последните години няма нарушения?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!   О.о - Иии'баси змията! 

 

Нищо по-различно от подаване на документи за СУМПС в 6-то РПУ в "паспортна служба" - нищо друго не е правил. 

 

Междудругото, да вмъкна нещо, което може да е полезно на някой. Ако СУМПС е изтекло повече от 1 месец, можеш да се поднови само в КАТ. Поне така твърдят от БДСите на РУПовете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото, да вмъкна нещо, което може да е полезно на някой. Ако СУМПС е изтекло повече от 1 месец, можеш да се поднови само в КАТ. Поне така твърдят от БДСите на РУПовете...

 

Нещо ново е станало, явно... Не е ходил изобщо в КАТ - спомням си, че трябваше и задграничен паспорт да си изкара и всичко свършихме накуп... Страшна манджа е всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе Венци. Припомни си клипчето с Китодар. ;)

Мда... Значи инвестицията е доста добра. 15 бинки за номер, за да работи клипчето. Ясно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги, определено не се засягам и поста ми беше само да спомена, че има нова промяна в ЗДвП и случаите в които се свалят табели. Аз определено нищо не разбирам от Право /нищо, че имам документ за юридическа правоспособност/ и съм убеден в това защото съм се начел на на доста съдебни актове от които съм си направил извода, че всеки всеки казус може да се реши по толкова варианта, по колкото магистрата го разглеждат. Моят крясък беше : НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА ! . А писах на Мая Манолова, не защото съм пряко или косвено засегнат, (поне за сега - да чукам на дърво), от разпоредбата за свалянето на номера, а защото това е единствения  законовоустановен начин,  "обикновенния" човек да изрази мнение, и чрез Омбудсмана, ако последния прецени, че са налице основанията, да сезира Конституционния съд за обявяване на противоконституционни конкретни норми. /Надявам се пиша на разбираем език, а ако някой се интересува, на лично, мога да му цитирам конкретни Закони, членове и алинеи/. Никога не съм си правил илюзията, че ще приемат закон, който да действа със задна дата, НО ..., айде да поставя и една питанка :

Какво се случва със "заварените" случаи, когато няма влязъл в сила административен или съдебен акт, за свалени табели поради изтекла книжка? Къде отиде постановката заложена и в НК, и в ЗАНН, и в АПК и къде ли още не, за прилагането на "по-благоприятния Закон" ? Питанките са към разбиращите от Право, но мисля да спра до тук, щото иначе към Клуба ще трябва да си организираме и един Юридически факултет и пак нищо няма да променим.

Поздрави на всички, Честита нова и дано да е безаварийна година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.