Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пакет лоши пътища


georginn

Recommended Posts

Здравейте прочетох доста но не можах да открия информацията която ми е нужна. Искам да повдигна колата с няколко сантиметра. Намерих теми в които се слагат подложки или тъй наречения "пакет лоши пътища" и се повдига с 2 до 3 сантиметра. Но само за първата Октавия. Ако някой знае размерите ( да ги поръчам на стругар) или артикулните номера в Еуротек за Октатавия хечбек 2005 година. Много ще ми помогне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това октавия 1 или 2 е?

при 2 май става само с пружини (комплекта в ЕТ е около 400 лв) ... и зависи какви са ти амортисьорите. Ако са с тесните уши ОК (водят се също и за спортно окачване), но ако си с другите ще трябва и тях да смениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2-ката е голям филм повдигането. Варианта е други пружини, обаче почва игра на проба и грешка, щото никой не може да каже точните парт номера за твойта кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Една бърза питанка - колата ми отдолу е с тези три пластмасови кори от "пакет лоши пътища". Имам приятел с О2 преди фейслифта, комби 4х4 и неговата изглежда доста по-висока от моята. Възможно ли е да имам само корите от този пакет, без подсиленото и повдигнато окачване или този пакет върви само комплект от трите елемента (кори + посилване + повдигане)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистото О2 е така, те са по-високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва хубаво, но как да разбера дали имам целия пакет или само корите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа това нещо... Някои са по-високи, други са по-ниски - и двата вида са с "пакет лоши пътища", уж. Зависи от пружините, амортисьорите и т.н. То, даже такъв пакет, много-много не е познат на хората по чужбинско... Преди време си спомням, че имаше и означение B042 - това било "оборудване за България" - какво включва, никой не можа да отговори.

 

Нямам представа как можеш да хванеш разликата. Една с една няма еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се води:

 

  #    Код      Семейство                                   Описание

B42   L             TPL                              Special requirements for Bulgaria

 

 

Но като знам, нямах нито някакви по-специални кори/защити под колата, нито беше повдигната.

 

Единствено аз съм слагал метална кога под двигателя.

 

До колкото знам О2 FL се "вдигат" много трудно.

Редактирано от ses
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е "талянка" и нямам намерение да променям нищо по окачването, просто ми беше интересно на какво седя. Със или без подсилено окачване я чака бая черен път, щот съм рибар, и то от шашавите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една бърза питанка - колата ми отдолу е с тези три пластмасови кори от "пакет лоши пътища".

Аз съм с пакет лоши пътища и от долу нямам пластмасови кори, имам една голяма дебела метална "кора" под двигателя - 2-ма души я качват че тежи доста. Допълнително и колата е вдигната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е това - черни пластмасови кори (на картинката са в жълто).

photo-pg-5253-1000--.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пакет "лоши пътища" наистина е само за у нас :)

тези кори и аз ги имам, но колата е много ниска. Амортисьорите са ми като за тип лоши пътища (с тясното ухо), но същите се слагат и на спортно окачване.

Общо взето единствената разлика, която съм намерил е в пружината. Такива пружини обаче има само в ЕТ и са 400 лева. Явно ги правят по поръчка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги, оказа се че имаме счупена пружина(по-скоро най-долния ринг) . Голямо ровене и търсене беше, защото ми харесва държанието и стойката на колата по този начин и никъде , и никой не ти дава точна информация какви са тези "лоши пътища" , а и няма пружини които да се водят "усилени". Най-накрая се сетих, че предния собственик беше споменал, че на колата са слагани допълнително "лоши пътища", а не е закупена така. Решихме да разгледаме фактурите и по номера от там май ще се окаже , че пакета лоши пътища е всъщност амортисьори и пружини от Йети ;). Някой с подобни наблюдения ? 
.
..

PDFsam_Prujini.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте, мога да помогна с пружините за пакет с лоши пътища. 

https://www.autopower.bg/пружина-за-ходовата-част-sachs-vw-golf-5-1k1-1.9-tdi-994335-g19643c16-i25985103.html

И при мен бяха счупени последните рингове, но разбрах едва когато реших да подменя едната подложка.Моята е от Швейцария и е с пакет лоши пътища. Доста по вдигната е от други и под двигателя кората е метална, а тези по назад са пластмасови. 

На 17.04.2019 г. at 9:59, NightWalkeR написа:

Здравейте колеги, оказа се че имаме счупена пружина(по-скоро най-долния ринг) . Голямо ровене и търсене беше, защото ми харесва държанието и стойката на колата по този начин и никъде , и никой не ти дава точна информация какви са тези "лоши пътища" , а и няма пружини които да се водят "усилени". Най-накрая се сетих, че предния собственик беше споменал, че на колата са слагани допълнително "лоши пътища", а не е закупена така. Решихме да разгледаме фактурите и по номера от там май ще се окаже , че пакета лоши пътища е всъщност амортисьори и пружини от Йети ;). Някой с подобни наблюдения ? 
.
..

PDFsam_Prujini.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.