Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

двутактово масло или каква добавка в нафтата


lakosste

Recommended Posts

Някои двигатели определено страдат от износване на ГНП-то, които са направени от алуминиеви сплави. Получават се стружки, които повреждат дюзите.

Ако има по-добро смазване, ще имат по-дълъг живот. При наличието на ДПФ и ползването на двутактово масло, ще му се съкрати живота.

Така че ползването на двутактово масло с горивото не може да се препоръчва еднозначно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам.Макар, че ако случиш на някоя кофти нафта мисля че тя доста повече ще навреди на дпф-а отколкото на хубава нафта с малко масло.А бездимното масло дали няма да свърши рабоата или все си е масло.Моя мотор от кои е.Май се ориентирам към добавка-но коя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двутактово масло се слага по 4 до 6 грама на литър.Трябва да е качествено,полусинтетика или синтетика .Казвам го от много положителен опит ,но не на автомобил с ДПФ.Не смятам,че би навредило на дюзите,дори в дългосрочен план.

Според мен,споменатите грамове/литър не биха повлияли на нищо(филтри,катализатори и т.н.),но всеки сам трябва да си прецени за това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е кода на мотора? Има ли ДПФ?

AVF на Пасат 5

Няма ДПФ,катализатара все още е на място.

Редактирано от cuca7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AVF на Пасат 5

Няма ДПФ,катализатара все още е на място.

Може да слагаш двутактово масло, няма проблем в пропорция 1:200

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

А на TDI на Ок1 има ли проблем да се слага?И може ли да се слага трансформаторно масло?Примерно 20л масло на 40л.нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О1 TDI съм сипвал по 1/2 литър на резервоар преди дълги пътувания няколко пъти, за да го “издуха” от раз и няма ще проблеми до сега, над 300К. Двутактово или нормално съм наливал обаче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.