Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Детско столче за кола - давайте опит и акъл


sauber

Recommended Posts

Да се изкажа и аз щом търсиш мнения 

Предварително искам да кажа, че не твърдя че дадена марка е най или е свръх, просот аз това съм ползвал и ползвам.

И избора ми е бил на база - така се случи и обсотятелства около размер на колата и първоначален избор на количка , не съм чел, не съм проучвал изледвания , статии и мнения.

 

По една или друга причина жената искаше количка определен модел , на база личното и впечатление от преди това. Количката беше BebeConfort High Treck - големи гуми триколка.

Въобще не бях стигнал до момента в който да мисля за кола - първо мислех мога ли да я събирам във Фабия.

След като ходих мерих видях какво се продава и бях взел решение почнах да се оглеждам за кошница за кола и за самото изписване евнтуално.

Количката се продаваше само с летен кош

Понеже бебето щеше да бъде до 6 тия си месец зимно време се оглеждахме и за зимен кош и едновременно за кош за новородено която може да се ползва и за кола и за количката.

Досега 99% процента в кола или при изписване бях виждал прословутите кошници където бебетатат стоят, като космонавти пред стартова процедура. 

Тогава разбрах, че зимния кош на количката има възможност да се ползва и обезопаси с коланите на колата.

Понеже относно децата винаги съм изхождал от принципа как на мен би ми било добр еи за тях искам да е така , реших че аз лично бих предпочел да пътувам легнал. Такава е и позицията на бебето в първите 3-4 месеца, понякога и до 5-6 - всичко е индивидуално.

Става въпрос за такъв кош: 

https://www.youtube.com/watch?v=7rysMU5Uv54

Кошът е идеален зимата - 15 детето беше в перфектни условия , а в колата спи и се чуства перфектно - пътували сме доста дълго и си спи като нормален човек колкото иска.

Така и го взех на изписването, с този кош сме ходили навсякъде - за мен лично детето се чустваше прекрасно.

 

След като порасна, а тя си беше дребничка и можеше още да откара, но почне ли да се мъчи да сяда да иска да гледа е много трудно вече да  се задържи дете в легнало положение толкова време - става си нормално човече вече.

 

Тогава лекар трябва да каже кога гръбнака и врата на детето са достатъчно заякнали за следващото столче.

Оттам нататък , понеже пак не бях чел не знаех, но бях доволен от марката, отидохме в същия магазин.

Избрах столчета от различни марки не само от тази но от малката група - 0-18 kg , Сега няма много опит и се хвърлих на тях, сега да е пак това ще избера. 

Но според всички представи и съвети аз мислех че детето първоначално ще се вози с гръб към движението и после ще го обърнем - затова и избрах такива модели първоначално.

Мисля че само един път за 5 минути пробвахме - е не стана - краката и опираха, искаше като другите :)

Столчетет от тази група са доста масивнии имат освен вскякви гъзарии в зависимост от моделите да се създаде комфорт на детето и доста степени да полягва - което на този етап , а и доста по нататък си е голямо предимство.

Как протече моя избор - ми наредих 10 столчета , взех детето и почнах да го слагам да си играем за да му задржа вниманието и гледах рекацията му как се чуства.

Колко е верен избира ми и колко е подходящ - не мога да кажа.

Просто прецених че, на детето трябва да е удобно а не на мене защото аз так амисля.

Е видях два модела където се чустваше добре.

И двата пях бяха като количката.

Единия мисля че беше с Изофиь и можеше да се върти самата седалка с цел подпомагане когато слагаш детето или го вадиш - самта седалка се върти около ос и се завърта към вратата.

Но основата беше доста обемиста и за Фабията ми идваше голяма.

ЗАтова взех с колани - вече седма година го ползваме - синът ми е доста дребен и все още се събира, но тази зима май няма да може.

Онтосно цената - лични наблюдения - всеки скача според тоягата, но столчета от по 100-140 лева не казвам че не вършат работа - вършат, но определено откъм удобство и комфорт, и колани са много зле.

Ако е за из града става предполагам, но не са ми били цел след като ги сравнявах.

 

Относно по голямата група - каката като и стана малко предното , просто по същата схема вече и тя можеше да изкаже мнение.

Бях твърдо решил да не е изофих, все още не бях сменил колата.

Просто отидохме - седна на около 20-30 столчета от вскякъв вид, ценови клас и цвят :)

Тогава избора е труден, защото нейния водещ критерий винаги беше цвета или картинката :)

 

Както и да е - случайно или не пак на гореспоменатата марка - цвета и хареса:)

Но имаше степен за сън - малка но все е нещо, лесно се монтираше, те вече се осигуряват със колана на колата повечето в по-голямата група.

Имаше удобна облегалка регулираща се доста по височина. Сравнително лесно се сваля и се пере цялата текстилна част и столчето можеше да се разглоби на 2 части.

Което в последствие само доланата ще използвам защото предполагам че след 2-3 години максимум гормата вече няма да я иска.

 

Къде на късмет къде с малко оглеждане това е моя избор и разделение по групи за столчетата.

 

Има една особенност - има деца и деца - моите бяха дребни като бебета, а и сега не са много едри.

Има деца които във групата от 0-18 много бързо може да им отеснееа да са още малки за другата група.

Но това пак казвам според мен се избира само с детето в столчето - няма как статия да ти каже колко ще му е удобно.

Зимата в столчето детето е повече облечено и съответно повече го запълва  и ако е на границата може да има дискомфорт.

 

Малко дълго стана, но все пак замислете се ако си търсите за вас удобство дали ще е прост избора .

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    6

  • zloQQ

    5

  • pafka

    5

  • cuca7

    5

Най-много писали в темата

Много правилно. Детето трябва да пробва (влезе) в столчето (кошницата) преди да се купи за да може да се прецени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а какви точно предимства  дава Изофикс?

Гледам има тази екстра и при столчета от 150,и при столчета от 400лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Isofix-a е само за групата до 18кг. за следващите групи се ползват коланите на кола. Ако гледаш столче с Top tether виж дали имаш планка за кука на гърба на седалките, ако нямаш такава столчето не ти върши работа. Моето столче  9-36кг и се закача на Isofix-a и на top tether-a като не използва коланите на колата.

Конкретно Isofix-a има стабилна основа и е още едно допълнително предпазно средство, още един плюс е изключително лесно се прехвърля столчето между колите, около 3 минути. Не знам при столчетата с колани, дали коланите на пречат при слагане на детето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.peter.and.bilyana.net/2013/06/10/detski-stolcheta-za-avtomobil-nova-klasatsiya-s-284-modela-sedalki/

Това е една много интересна статия и си заслужава четенето. Сега малко лични впечатления. Ние сме с количка 3в1, която си имаше и кошница за кола - за ходене до Борисовата, Южния и на лекар беше перфектна. На по дълъг път не съм я пробвал, защото на нашия младеж му умаля и влезна в столчето. Така столчето, на което заложих аз е Kiddy Guardian pro 2. Много съм доволен от него - лесно се поставя, мести и пасва идеална в различните коли. Има issofix, но О1 нямат, но не е проблем - колана лесно се поставя, детето е стабилно и няма много поле за изяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

REC1002PNK-700x700.jpg

ТУй нещо не е столче!!

Това е авариен катапулт като на изтребителите.Ако на детето не му харесва компанията дърпа ръчката между краката и излита нагоре!!! Много ме кефи :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Октавиа 1,и има изофикс.

За това питам,какви предимства дава.

Май няма да е с изофикс,щото ще се слага и на друг автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не отговарям толкова време, защото исках да прочета и да вникна във всяко мнение!
Благодаря на всеки един от вас, че си е направил труда и е отделил от времето си за да отговори!

За изключително полезни намирам мненията на колеги, които "тоя мач вече са го играли". Да прочетеш опит директно от хора няма нищо общо с четенето на статии. Благодаря ви наистина!
Стигнах до няколко извода (не са по приоритет):
1. Трябва ми подложка за седалката (благодаря за това инфо, въобще не бях стоплил и не знаех, че съществува).
2. Най-първото кошче ще бъде това от количката. Не ми е за пестенето на пари. Просто вкъщи вече всичко е тотален блокаж, а още не сме купили ваничка със стойка даже...
3. За по-големите столчета, определено клоня към Cybex. Така като гледам, всички ползвали ги са доволни, а и изглеждат доста читави и качествени
4. Изключително добро мнение от колегата hamsia! Никога нямаше да се сетя да оставя детето да си пробва само. Или поне не и към този момент. Разбира се, това е на малко по-късен етап, но все пак.

 

Още веднъж сърдечно ви благодаря за всички мнения!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не отговарям толкова време, защото исках да прочета и да вникна във всяко мнение!

Благодаря на всеки един от вас, че си е направил труда и е отделил от времето си за да отговори!

За изключително полезни намирам мненията на колеги, които "тоя мач вече са го играли". Да прочетеш опит директно от хора няма нищо общо с четенето на статии. Благодаря ви наистина!

Стигнах до няколко извода (не са по приоритет):

1. Трябва ми подложка за седалката (благодаря за това инфо, въобще не бях стоплил и не знаех, че съществува).

2. Най-първото кошче ще бъде това от количката. Не ми е за пестенето на пари. Просто вкъщи вече всичко е тотален блокаж, а още не сме купили ваничка със стойка даже...

3. За по-големите столчета, определено клоня към Cybex. Така като гледам, всички ползвали ги са доволни, а и изглеждат доста читави и качествени

4. Изключително добро мнение от колегата hamsia! Никога нямаше да се сетя да оставя детето да си пробва само. Или поне не и към този момент. Разбира се, това е на малко по-късен етап, но все пак.

 

Още веднъж сърдечно ви благодаря за всички мнения!

Освен подложка може да си вземеш и протектор-органайзер за гърба на предната седалка. Като поотрасне домочадието и го обърнете да се вози по посока на движението си става направо задължителна употребата му. Може да си го вземеш отсега и да си държите там например памперси и мокри кърпички за всеки случай /случвало се е да забравим да вземем или да свършат/. Аз ползвам тези и съм доволен: https://www.aliexpress.com/item/LUNDA-OXFORD-Luxury-Car-Seat-Protector-Child-or-Baby-Auto-Seat-Protector-Mat-Protection-For-Car/32722150534.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3SOuL3 и https://www.aliexpress.com/item/LUNDA-Car-Storage-Bags-car-seat-covers-Back-Seat-Seat-Back-Protector-For-Children-Kick-Mats/32803925023.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3SOuL3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха :) Колега, вече викнах органайзер от Алито. Но заради тотално друго. Просто в прекрасната Октавия 1, няма къде да оставиш каквото и да било. А има моменти, в които нося доста неща, които трябва да си под ръка. Но идеята ти за бебешка употреба е добра и определено ще се ползва И за това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Малко да ъпна темата и да кажа какво свърших в крайна сметка. Току виж е полезно на някой колега :)

 

В крайна сметка купих това - http://www.gracobaby.com/en-US/Convertibles-%26-All-In-1-Car-Seats/milestone%3Csup%3E-trade%3B%3C-sup%3E-featuring-safety-surround%3Csup%3E-trade%3B%3C-sup%3E-side-impact-protection

Цената му в България беше 500-600 лв., не помня вече. Купих го от бебешкия магазин в Ринг Мол. Защо избрах това - само една причина. Столчето е от 0 до 36кг. Тоест, не би трябвало повече да имам ангажимент към тази подробност.

До тук видях два минуса

- Болка в задника е махането и поставянето, макар че едва ли ще ми се налага често да го правя, освен за някое по-детайлно почистване на колата. Предполагам, че на втория път вече няма да ми прави впечатление

- Когато столчето се постави в поза хлапето да е с гръб към движението, което се прави до забравих кога, колана, който минава зад столчето, елегантно пречи за супер лесното поставяне. Не фрапантно, но определено имаше как и по-добре да станат нещата.

 

Иначе самото стойче изглежда и се чувства като бая здраво и сигурно. Доверие вдъхва, че фирмата е американска. Както знаем всички, в САЩ и UK са доста педантични на тема безопасност. До колкото разбрах от продавача (между другото, това е магазин с рядко компетентен и читав персонал, за разлика от всички останали магазини за каквото и да са те), столчето е единственото със стоманен скелет, което го правело още по-сигурно...или нещо от сорта :D

 

Не че вече има значение за мен, но се оказа, че Супърба има Исофикс. Нещо не го разбирам тоя Исофикс. Супърб 2006г. има, а на приятел Олроуда, който е 2008-2009г - няма?! Нали уж беше станало там задължително от някоя си година и даже вече не се водеше екстра? Не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко на офтопик ама и аз да си дам 5те лева по темата,така де.Детските столчета както и седалките в самолетите в икономи класата винаги са били неудобни и така явно ще си останат по ,надявам се,съображения за сигурност.Сантиметър дунапрен и толкоз.Къде е истината който може да каже.Навремето съм виждал и исках да купя надуваемо столче но така и не се получи.Не мога да си обясня факта че детско столче ще е по–твърдо от обикновена седалка в ,дори и бюджетен автомобил.Съгласни ли сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен твърдостта е свързана с това, че хлапетата нямат така нареченото "core stability". Тоест не могат да компенсират на промяна в посоката както възрастните, което ще е необходимо в мека седалка, която поддава макар и малко. Но може и да греша. При всички положение не е случайно това.

Специално столчето, което съм пуснал по-горе е с някаква шокова пяна, която на пипане е сравнително твърда, но при удар разпилява енергията по цялата си площ. Виждал съм подобен гел, който се използва в екипировка за предпазване от удари и върши работа потресаващо добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко на офтопик ама и аз да си дам 5те лева по темата,така де.Детските столчета както и седалките в самолетите в икономи класата винаги са били неудобни и така явно ще си останат по ,надявам се,съображения за сигурност.Сантиметър дунапрен и толкоз.Къде е истината който може да каже.Навремето съм виждал и исках да купя надуваемо столче но така и не се получи.Не мога да си обясня факта че детско столче ще е по–твърдо от обикновена седалка в ,дори и бюджетен автомобил.Съгласни ли сте?

В началото разчитах, че памперсът ще омекотява достатъчно плюс това, че често детето е полегнало, а не седнало. Действително малкото столче е доста твърдо. Това с 0-36 кг в едно столче не смятах, че ще го бъде и се оказах прав - доста по-рано столчето става тясно и късо. Едно от основните неща, които гледах в следващия размер беше да е меко и удобно. Волвото ми има страхотната екстра задната седалка да се разделя на 2 и да става повдигнато столче, което позволява да се ползва колана на колата без да прежулва вратлето. Също съм на мнение, че столчето трябва да е поне толкова удобно, колкото седалките. На детето му е удобно и затова съм доволен от избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се запиша с няколко изречения:

Купих 2 столчета за всяка кола, плюс трето за детегледачката. Беше голям кошмар докато ги прехвърляхме. Доста мислех и се отказах от варианта да взимам 0-36, защото се пестят пари, но комфорта на детето е по-важен. Докато детето стане 25кг, столчето отдавна ще е амортизирано. Аз заложих на Бритакс Рьомер и Макси Кози. Чувам и добри отзови за Сайбекс.

Според мен столче се избира с детето. Слагаш го да седне/легне и много лесно ще разбереш кое е неговото столче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всяка група купувам отделно столче, в комбинираните винаги има компромиси (примерно нямат нормална възможност за лягане, а до 4 години дребното си спи в колата).

Аз специално предпочитам isofix, защото столчето стои на едно място и не мърда, дори когато е празно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако се амортизира това, което съм взел - марш в боклука и се купува ново. Аз не съм го купил с цел пестене на пари, а с идеята, да приключа с тоя ангажимент. Така като ви чета обаче, тая работа няма да е като оная...Ново нещо е за мен, още се уча :)

Колкото до комфорта за детето, подкрепям напълно сама да си избира. Но тя в момента е на два месеца и освен афинитет към цици, други предпочитания няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Но тя в момента е на два месеца и освен афинитет към цици, други предпочитания няма.

Е то и аз имам такъв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Доста стара тема, но сега срещнах трудност с монтирането на детското столче, което купих. Октавията ми е комби с Isofix. Купих столче с Isofix и Top tether. Тъпото е че нямам куките на гърба на задните седалки за Top tether. Ако някой се е сблъсквал с този проблем, моля за съвет как и къде да закрепв колана на tether-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А съм закачил колана на една от куките, които се водят за “мрежа в багажника”. Говоря за Октавия 2 FL. При теб, няма ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах само на седалките, че няма. Утре ще погледна за друго възможно място. Другото е, че искам столчето да е обратно на движението и не знам дали ще стигне колана! Ще си поиграя утре, но съм гледал на някои модели Ауди се продават такива скоби за седалките. Моята шкода няма замисъл за такива детайли - октавия комби 2007 г. А и не мога да върна или сменя столчето вече!

Редактирано от pafka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е малък дребосъка още и столчето ще е с гръб към движението - освен с isofix-a, може да го обезопасиш със самия предпазен колан за мястото - все едно обезопасяваш седящ човек на седалката. Ако случайно не стигне самия колан на автомобила - подпри го с гърба на седалката :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що успях с повече опъване да закача колана за тази скоба долу в ниското зад седалката. Благодаря за съвета! 
А нормално ли е да се клати малко самото столче върху базата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.