Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моят Супърб 2012 ТДИ


Kograman

Recommended Posts

  • Отговори 308
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Kograman

    133

  • shaft

    29

  • Milen Dimitrov

    23

  • Цецо75

    20

Най-много писали в темата

Как мога да видя с какъв тип скоростна кутия е Супрба?Мисля да го чипосам,но преди това искам да видя какви са възможностите на стоковата карантия?

Ръчна 6 степенна,това е което знам за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да видя с какъв тип скоростна кутия е Супрба?Мисля да го чипосам,но преди това искам да видя какви са възможностите на стоковата карантия?

Ръчна 6 степенна,това е което знам за нея.

 

Няма проблеми с чипосването, щом си с ръчна :) Избери този човек: http://pepino-racing.com/ и никога няма да съжаляваш.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако реша да правя чип,ще е при него.Но от едно-две читави места ми казаха че на VW не са  най-здравите кутии,и да си карам колата,и да не се занимавам с глупости :)

Харесва ми как върви в сегашното си положение,но знаете нещата за Мечо пух.

 

В събота покарах една Инсигниа с 2.0 163 к.с с детроит дизела.Сравнена с Шкодата е много назад.Много тромав двигател,бавно се развърта и е с поне 1.5л нагоре като разход.Под 7.5 не успях да я сваля,и то с доста плавно каране.Единственият + на Опела,е че на 120 км/ч е с 1900 об/м, докато Шкодата е с 2200 об/м.Въпреки по-високите обороти,ако се кара нормално(до 130-140 км/ч) пада под 6 литра на 100(ако се вярва на борд компютъра). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено със съединителя може да имаш проблем като я ремапнеш, ако е износен вече. Кутиите са здрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стоманени джанти да и търся? С какво междуболтово разстояние и ЕТ? Мисля да и взема 16 цолови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междуболтовото е 5х112, 57.1 мм централен отвор, 7J широки, ЕТ 45, a ако са 6J широки - ЕТ 50.

 

Много уважавам този сайт, когато търся информация за джанти:

https://www.wheel-size.com/size/skoda/superb/2012/

 

Обаче, не съм сигурен има ли разлика в спирачките на 140 и 170 коня - ако има - твърде вероятно е да не можеш да й сложиш 16-ки на 170-ката, още повече стоманени...

 

 

ПП: Ееее, изпревари ме за малко :P

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика в спирачките, но можеш да сложиш 16-ки, само имай предвид че не всеки модел джанти ще паснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че stefan I беше пуснал обява за продажба на точно такива стоманени джанти, при това на доста добра цена. Май бяха от S1, но не мисля че имат разлика. Провери раздела с обявите.

П.П. Токущо намерих обявата. За съжаление са останали само два броя.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави са.Благодаря. Но,мисля да си взема стоманени за зимните гуми.В момента е с алуминуеви с летни гуми на 3000км,и тях няма какво да ги правя.

 

Още вдин въпрос:

Има два типа двигатели които са 170 к.с

CBBB
 

  • From about 2007
  • 125 kW @ 4200 min-1 / 350 Nm @ 1750-2500 min-1
  • EU4 (EU5 Skoda SSP 80) emissions regulation
  • Common-Rail piezo controlled injectors (110-148 V)
  • Aluminium intake manifold with swirl flaps


CFGB
 

  • From about 2011
  • 125 kW @ 4200 min-1 / 350 Nm @ 1750-2500 min-1
  • EU5 emissions regulation
  • Common-Rail solenoid valve controlled injectors (12 V)
  • Plastic intake manifold without swirl flaps
  • Some of EGR channel running through the cylinder head.
  • Some with SCR-System

 

Моят е CFGB. Някой може ли да ми обясни какви са разликите  с предходният?Освен в Евро 4 и 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че stefan I беше пуснал обява за продажба на точно такива стоманени джанти, при това на доста добра цена. Май бяха от S1, но не мисля че имат разлика. Провери раздела с обявите.

П.П. Токущо намерих обявата. За съжаление са останали само два броя.

Само една остана. 

Колегата по-добре да търси с ЕТ37, защото ЕТ45 стоят много набутани навътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави са.Благодаря. Но,мисля да си взема стоманени за зимните гуми.В момента е с алуминуеви с летни гуми на 3000км,и тях няма какво да ги правя...

Колега, ако сегашните са тия от снимките мога да те отърва от тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,тези са :) Но не ги продавам.Колата ще остане на трупчета. Ще търся подобни за зимните гуми,или метални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоят двигател е с пластмасов всмукателен колектор, без вихрови клапи и дюзите се управляват с 12 волта.

На CBBB моторната електроника е EDC 17CP14, а при теб е EDC17C46

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоят двигател е с пластмасов всмукателен колектор, без вихрови клапи и дюзите се управляват с 12 волта.

На CBBB моторната електроника е EDC 17CP14, а при теб е EDC17C46

Това добре ли е?Не разбирам много от такъв тип техника,затова разпитвам.

До колкото съм запознат,вихровите клапи правят проблеми при БМВ,някои модели на Фиат и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При CBBB проблема е, че вихровите клапи се управляват от ел.мотор и като остарее или той гори или се износва съединението, което движи клапите и почват да забиват и да записва грешки колата. Като резервна част върви целия всм. колектор с клапите и мотора и е 800 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният въпрос. Как се регулира чувствителността на датчика за автоматично включване на фаровете?

Сега от най-малката сянка,фаровете се включват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният въпрос. Как се регулира чувствителността на датчика за автоматично включване на фаровете?

Сега от най-малката сянка,фаровете се включват.

 

Никак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулира се с VCDS. Има проценти на корекция - сензора за дъжд + светлинния - става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.