Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моят Супърб 2012 ТДИ


Kograman

Recommended Posts

Отделнод си миеш кола безконтактно,е пълна глупост. Хромираните детайли се матират.Отделно всичко гумено му се разказва играта.

+1 -става само за джантите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Kograman

    133

  • shaft

    29

  • Milen Dimitrov

    23

  • Цецо75

    20

Най-много писали в темата

Публикувано (Редактирано)

Продължава да ме изумява тази кола. На малкият дисплей показва range 400км при по-агресивно каране и стрелката стои едно деление преди средата на скалата.Връща се газта,и се кара нормално,range отива на 480км и стрелката отива на средата.В движение ли се зарежда  :cleaning:   Колите стават доста умни и  адаптивни .....

Осветлението на дръжките за вратите в купето,осветлението в подлакътника и в краката на пътника .... глезотийки,но много ме радват.

Редактирано от Kograman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Range се определя въз основа на наличното гориво, моментния разход и средния разход. Съответно ако някой от тези показатели се промени се променя и Range. Случвало ми се е да джуркам градско известно време и Range да ми е около 600-630 км, и като изляза на дълъг път изведнъж да ми се появи 1200-1300 км Range (без да зареждам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,но за първи път виждам да се влияе и стрелката на горивото.

 

На какви спецификации трябва да отговаря маслото в двигателя?И дали наистина трябва да го сменявам на 30 000км или 2г?

 

Данните за пробег разход и т.н се зануляват всеки път.Има ли къде да се следят/пазят с натрупване? На опел астра и инсигниа се пазят докато аз не ги нулирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какви спецификации трябва да отговаря маслото в двигателя?И дали наистина трябва да го сменявам на 30 000км или 2г?

 

 

Ако ще я караш тази кола,сменяй на 15000км или една година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да я карам.Но все пак сме 2017г. Би трябвало технологиите да са достатъчно развити. Това не е М10Д и двигател с карбуратор и допуски в сантиметри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,но за първи път виждам да се влияе и стрелката на горивото.

 

На какви спецификации трябва да отговаря маслото в двигателя?И дали наистина трябва да го сменявам на 30 000км или 2г?

 

Данните за пробег разход и т.н се зануляват всеки път.Има ли къде да се следят/пазят с натрупване? На опел астра и инсигниа се пазят докато аз не ги нулирам?

 

На старият ми Супърб стрелката на горивото играеше около среда, след като минеше едно деление под средата се връщаше едно деление над средата и оставаше там 30-40км след, което си падаше на едно деление под средата.

Маслото му го сменях с ЛЛ на една година или макс 20 000км.

Имаш две показания на компютъра 1 - дневно,  2 - продължително. 1 се нулира ако колата е седяла 2 часа без да се запали, 2 се нулира след определение километри /9999 май/ или след определено време работа на двигателя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм те разбрал значи, колега. Не ми се е случвало да ми се върне положението на стрелката за горивото без да заредя. А иначе за осреднените показатели... колегата над мен ти е отговорил :)

Лично аз масло на повече от година или 15-тина хил. км. не искам да има в колата ми.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашното е на  2000 км и около 13 месеца. Ще я покарам до края на годината още 2-3000км и ще го сменя. В официалният сервзи са слагали Шел по сервизна книжка.Мисля там да продължа да са обслужвам,едва ли ще се съгласят да и занеса друго масло и те да го сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кастрол имат, но на по-висока цена. Щом не е гаранционна колата може да си носиш масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще я покарам още 3-4000км и ще го сменя.Преди декември ще я обслужа при тях.Какво масло се харесва на мотора(знам че трябва да отговаря на VW 507.00), но каква марка?

Знам да не купувам масло на което на опаковката пише само произведено в  EU,защото е пълен ментак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

507.00 имат Motul, Castrol, Total, Bardhal и OEM-ското на VAG.

 

На теб оставям да си решиш коя марка и кой да я купиш, защото за това гаранция няма. Всеки си е заплюл някой търговец и си го има за истински и те така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Най-лесно да се провери,като се посeти сайта на производителя.Там трябва да има кои са дистрибуторите за страната.Или и пиша е-майл. 

Редактирано от Kograman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.atp-autoteile.de/de/product/1052044-vag-5-l-5w-30-longlife-iii

 

Това ми изглежда да е ок. Тези 5 литра ще стигнат ли? 

За смяна и да си имам,ако трябва да се долива,евентуално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при положение, че ти ще си носиш маслото, защо ще ходиш в ЕТ?

По-добре отиди в някой сервиз от белият списък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Защото(без да подценявам/надценявам другите сервизи),смятам че в официланият сервиз ако нещо "сгъне" по тяхна вина,или след тяхна намеса,няма как да мине номера - "ми сега ко шъ праим".

Дори и след гаранцията на колата.Освен това няма да се чудят с какъв софтуер от кои торент да гледат грешки и т.н.

Историята+документи се пазят,и има как да си търся правата.

 

Ако могат да ми гарнтират качеството на маслото,няма проблем и от тях да го взема.Но туби,на които пише правени в EU,без да се уточнява кое,къде и как,не вярвам.

Редактирано от Kograman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в ЕТ получаваш гаранция само ако ползваш техните продукти, ако си занесеш маслото не е сигурно, че ще ти дадат.

Моите коли ги обслужвам в ЕТ, но само им карам колата без да се занимавам да си купувам масла и чудесии. Когато я оставям им казвам, че искам Кастрол от туба и това.

Иначе погледни Трансексперт, много колеги си обслужват там колите и са доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в ЕТ получаваш гаранция само ако ползваш техните продукти, ако си занесеш маслото не е сигурно, че ще ти дадат.

Моите коли ги обслужвам в ЕТ, но само им карам колата без да се занимавам да си купувам масла и чудесии. Когато я оставям им казвам, че искам Кастрол от туба и това.

Иначе погледни Трансексперт, много колеги си обслужват там колите и са доволни.

 

Маслото не е продукт на ЕТ.Те го купуват от някой от когото може да го купиш и ти .Не знам обаче къде ще излезе по–евтино. :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 литра ще ти стигнат и ще ти остане за доливане. Ако сменяш в ЕТ задължително си искай стария филтър и остатъка от маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще е от туба остатъка от маслото задължително ще му го върнат. 4.3 литра събира неговия мотор. А за маслата темата е дълга и широка, на мен лично следващото ми ще е amsoil.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време една кака от Монтана вкарваше Sunoco.Е няма такова масло.Кехлибарено на цвят.Карах целият автопарк вкъщи с тях(2 джипа и една кола).Много хубаво миеше двигателя,и караха без да го пипнат по 15 000км.Хем че едното джипче си е на 20+ години.Но,вече няма :(

Намерих си масло на VW за  ОЕ VAG.  Това ще бъде.Мисля си че Шел и ги праят,но може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивате на адреса на "snimka.bg" , отваряте снимката, която искате да поставите в нашия форум.

f92567addce993be.JPG

 

Натискате с левия бутон на мишката върху оградения от мен с елипса надпис Линкове за споделяне (има и стрелка, която сочи към него). Ще ви се отвори подменю, от което да изберете какъв формат да бъде снимката. Копирате линка, който сте си избрали и влизате в "Публикуване на мнение" в нашия форум.

натискате иконката, оградена с червен кръг:

2d629fc15af23fa9.JPG

След което ще ви се отвори прозорец, в който трябва да поставите линка, копиран от snimka.bg. Натиснете ОК и я публикувайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.