Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моят Супърб 2012 ТДИ


Kograman

Recommended Posts

Колега, парите са си твои, но за 15 лева ще размениш и пребалансираш четирите колела. Моите гуми бяха на 30 километра, с чисто нови джанти от завода. Свалени и стояли в склад 5 месеца. Сложих ги и се започна с тресене на волана около 100-120 и яко мятане на волана при натискане на спирачката, включително имах вибрация в педала. Тогава пак всички пророкуваха за криви дискове, но след баланса всичко се оправи и сега, близо 70 000 км по-късно съм си със същите дискове.

Ще пребалнисарам гумите.Колата е 4х4,и си мисля че ако в тях е проблема,ще тресе цялата кола при опрделена скорост. Дисковете нямат никакъв ръб,накладките имат поне 20 000км живот в тях.

Колата на 160 000км е минала пълна инспекция в Шкода Младост(10.2016).После пълна инспекция в ТМ Ауто(01.2017). По сервизните документи няма забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Kograman

    133

  • shaft

    29

  • Milen Dimitrov

    23

  • Цецо75

    20

Най-много писали в темата

Другата седмица ще посетя сервиз за гумите.Да ги балансират,и тогава ще реша какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходи се до тук: http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/36601-%D0%BE%D1%82%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8-50/

 

Много са точни и перфектно работят - никога не е имало проблем с нищо ( пращал съм около 10тина човека и всеки казва "там вече ще ходя" - и наистина ходят (за трима знам със сигурност, че не искат да чуят за други) ) :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е много полезна екстра.Излизам от колата,заключвам и се прибират сами огледалата. На Рено Меган,Лагуна са така.

 

 

Пак може, но с по-продължително задържане на бутона за заключеане на дистанционното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята октавия също се прибират като заключа и се отварят като отключа.Това може да се премахне или активира от дисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходи се до тук: http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/36601-%D0%BE%D1%82%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8-50/

 

Много са точни и перфектно работят - никога не е имало проблем с нищо ( пращал съм около 10тина човека и всеки казва "там вече ще ходя" - и наистина ходят (за трима знам със сигурност, че не искат да чуят за други) ) :)

Ще ги посетя.Благодаря.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак може, но с по-продължително задържане на бутона за заключеане на дистанционното :)

Не е с никакво продължително задържане.Колите са  с карти и "свободни ръце".Картата не се вади от джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,фалшива тревога. Оказа се точно баланс. Сега не трепва волана.При 160 км/ч "плува". 

Биля е прегледана веднъж основно в Шкода,после в ТМ предпродажбено,и ако е имала проблем щяха да го отстранят.

 

Бях много скептично настроен за колата,нали Шкода,обаче ми хареса много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси. Признавам си, това не го очаквах. ;) Радвам се, че не се оказаха дисковете и сгреших!!! Евала!!! Ицо беше прав!!!

 

Колите са си хубави - само който не е пипал Шкода не знае и приказва на изуст. :) Карай си безаварийно и това е!!!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси. Признавам си, това не го очаквах. ;) Радвам се, че не се оказаха дисковете и сгреших!!! Евала!!! Ицо беше прав!!!

 

Колите са си хубави - само който не е пипал Шкода не знае и приказва на изуст. :) Карай си безаварийно и това е!!!

И аз не го очаквах.Бях намерил накладки,дискове и сервиз който да ги смени. Реших да пробвам с баланс,15лв с тях и без тях,ама удаваник за сламка се хваща. 

Еди път и а да изтегля дългата клечка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да си купя кората под двигателя?Оригиналната леко е спукана,и ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да си купя кората под двигателя?Оригиналната леко е спукана,и ме дразни.

 

Преди всичко, бих проверил в ЕТ. 

Ако цената там не ти хареса, вариантите са афтърмаркет ново, или оригинално втора ръка ;)

 

Поздрави,

Никола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах обявите за втора ръка,но един Суперб не намерих по моргите.Всичките които намирам са до 2008.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният въпрос.

От предните джипове(Фронтера,Патрол,Паджеро) се налагаше да гресирам карани,карета и т.н.

 

Колата е 4х4,гресира ли се нещо по нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, сменяш си маслото и филтъра на халдекса (на вс. 60 000км) и се радваш на колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да закупя пласмасов предпазител за предният капак? Би трябвало да предпазва от камъчета и т.н

 

По принцип от къде си купувате аксесоари(хубави) за шкодилаците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да закупя пласмасов предпазител за предният капак? Би трябвало да предпазва от камъчета и т.н

 

По принцип от къде си купувате аксесоари(хубави) за шкодилаците?

 

Супершкода или от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да закупя пласмасов предпазител за предният капак? Би трябвало да предпазва от камъчета и т.н

 

По принцип от къде си купувате аксесоари(хубави) за шкодилаците?

Колегата е отговорил, вече.

По отношение на т.нар. предпазител - върши известна /слаба/ работа при ниска скорост, но пък доволно събира мръсотия, там където контактува с капака.

Нищо общо като КПД, сравнено със SUV, при който капака е на две педи по-високо.

Единствено, аграрната визия е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Не търся визия.По скоро да предпазва от камъчета и т.н

Колата всеки ден ме очарова.Не очаквах подобно нещо от Шкода.Уж бюджетен автомобил,но е мислено когато е правен.Обичам да се вглеждам в детайлите.Засега без забележка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата я минах с вакса на Ма Фра.Стана като огледало. Бях ползвал преди продукти на Turtle,но беше едно облепване на лайсни,пластмаси и т .н,а където съм пропуснал побеляваха.Но,с този на Ма Фра няма такъв проблем.

Доста голяма кола се оказа този Супърб.Три часа и половина търкане с кърпата.

В началото на зимата,пак ще го повторя,да е готова за снега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя няма да изкара един месец, ти за зимата я гласиш. Точно едно миене с препарат за безконтактно й трябва и е паднала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля.Не е първата кола която минавам с вакса.Досега пoлзвах на Turtle,реших да пробвам друга. Изкарват си доволно дълго. 

Отделнод си миеш кола безконтактно,е пълна глупост. Хромираните детайли се матират.Отделно всичко гумено му се разказва играта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.