Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

O2 Elegance 2.0TDI 140ps BKD


al3xxx

Recommended Posts

Не се разсейвай, Алекс. Календар има да правим. За "Хитлер" време има. При вас в Шумен сняг не се очертава. Чакаме снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • al3xxx

    29

  • skodko

    7

  • Mishelle

    3

  • Kograman

    3

Най-много писали в темата

Измил съм я, утре има записан час за фотосесия хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Задни оригинални калобрани, които се монтират на бронята налични :) Че матовия нож на бронята много се цапа без тях.

post-15035-0-34427500-1513086370_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и масло на скоростната кутия каквото й се полага! Въпреки че според повечето българи "ааа то на ръчната кутия не се сменя маслото" хаха

post-15035-0-33879700-1513169157_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те от завода го дават да не се сменя... 

То и за Халдекс 4 не дават да се сменя филтъра в България,ама навън си ги обслужват ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"качваш се и караш" - правилото важи за цяла България!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи в България!? Заводски няма предписание за смяна на филтъра на халдекса при ваг. Това важи за цял свят! Това, че може да се сменя е друг въпрос. Те и на новите 7 степенни дсг-та с мокри съединители дават маслото да се сменя без филтър. Евентуално, ако клиента иска само. Същия е случая и с маслото в кутия на колегата. Както каза Пешо, просто никой не ги е изчислявал да карат толкова много тези коли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи в България!? Заводски няма предписание за смяна на филтъра на халдекса при ваг. Това важи за цял свят! Това, че може да се сменя е друг въпрос. Те и на новите 7 степенни дсг-та с мокри съединители дават маслото да се сменя без филтър. Евентуално, ако клиента иска само. Същия е случая и с маслото в кутия на колегата. Както каза Пешо, просто никой не ги е изчислявал да карат толкова много тези коли.

Добре де, а как си обясняваш това, че на сайта на "Халдекс", ИМА предписание за смяна и респективно се продава ремонтен комплект, на цена 65 EUR/ЕВРО ?!?

Виждал ли си "на живо", как изглежда "несменяемият" филтър, след 100 000 км.?!?

Защо ли, за Волво и съответно МотоПфое, въпросният филтър Е СМЕНЯЕМ и респективно се продава като консуматив?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Халдекс е отделна компания, нейните продукти се използват от VW.Това че VW са решили да печелят и от това ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, май не четеш какво съм писал. Халдекс може и да дават предписание за смяна, но ваг са решили да не се сменя, и като сгъне въпросния възел да отидеш и да си купиш нов за няколко хиляди лева. Такава им е политиката на ваг. Като не ти харева купи си Волво.... ама там халдекса ще ти е най-малкия проблем. Не ме разбирайте погрешно, не съм против това да се сменят въпосните консумативи, просто много ме дразнят такива коментари за "повечето българи" и т.н. все едно сме наполовина хора.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Халдекс са им дали че 150000 може без смяна, покрива гаранционния период, значи не се сменя.

 

Това, че Волво го имат като смяна е по-скоро недоглеждане и ще бъде коригирано в бъдеще. :)

 

Трябва да има кой да купува това свръхпроизводство, акционерите искат печалби!

 

Като в оня виц - ебеш-хвърляш, ово е стандарт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, май не четеш какво съм писал. Халдекс може и да дават предписание за смяна, но ваг са решили да не се сменя, и като сгъне въпросния възел да отидеш и да си купиш нов за няколко хиляди лева. Такава им е политиката на ваг. Като не ти харева купи си Волво.... ама там халдекса ще ти е най-малкия проблем. Не ме разбирайте погрешно, не съм против това да се сменят въпосните консумативи, просто много ме дразнят такива коментари за "повечето българи" и т.н. все едно сме наполовина хора.. 

Имайки впредвид стандарта сравнен с другата част на Европа,сме точно "половин-хора". Защото навън, лизинга ти за 5г е с 1,5-2% лихва.Оскъпяването ти е да не кажа почти никакво. Но, да не разводняваме темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Новата година донесе на моето "пате" нано покритие и както каза бояджията "вече стана мазен петел".

Ефекта е брутален - колата се мие само и единствено с вода!

post-15035-0-04055500-1515743906_thumb.jpg

Докато го чакам, реших да си нанеса на стъклото препарат един вид също нано само че за стъкла - много съм доволен при дъждовно време не задържа вода при движение с над 60-70кмч и няма нужда от чистачки.

post-15035-0-81055300-1515744155_thumb.jpg

 

А ефекта от наното на боята - без да се движи не задържа вода, а при движение е направо суха, много голям кеф.

 

post-15035-0-56147100-1515744684_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те е страх да я изкараш сега, като гледам какво време се очертава. Браво :)

 

Това за стъклата съм го правил. Преди няколко години, на едно от пътуванията за събора по пътя валеше дъжд и някой ме попита дали нямам проблем с чистачките. А на практика ми бяха ненужни след нанасяне на покритието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си ме е страх, ама да пази Господ от чакъли и други злини на зимата хаха!

 

Вече е и обслужена в Günter service - сменени: ангренажен и пистов ремък, всички ролки и обтегачи, фрайлайф на динамо и антифриза.

post-15035-0-16568500-1515864162_thumb.jpg

 

Остава да й оправя печката (реотана под таблото)! И да се позаиграя малко с интериора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е тайна, но наистина незнам - бяха 5-6 вида, китайски символи на всичките.

На тази кутия, с която намазаха моята пишеше "Fucso", освен другите китайчуни, но нищо повече незнам.

Редактирано от al3xxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно fusso coat на компанията soft99. Не е нано покритие, а най-обикновена вакса. Все пак е много качествен продукт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такова е, колега.

Обясниха ми, че има и доста по-хард варианти, които после се разнасят с машината, но не исках да търкаме прясната боя.

Ще споделя колко време ще е ефекта, ама мисля, че бяха казали около 6 месеца, като пак зависи от поддръжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При възможно най-добрата поддръжка( миене с ph неутрален авто шампоан и микрофибърна ръкавица, и подсушаване с подходяща кърпа) пълния ефект ще е около  3 месеца, след това ще почне да отслабва. Лошото е, че една автомивка с агресивен препарат и ще свали ваксата. Хард вариантите които споменаваш могат да се нанасят и на ръка, може и с машина, не е проблем за боята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. За съжаление повечето автомивки използват нискокачествен препарат за безконтактно миене, който за да измие що-годе добре има нужда от висока концентрация. Което сваля мигновено всякакви защитни покрития от лака, разгонва фамилията на хромирани детайли и т.н. Но дори мивката да инвестира в добро безконтактно, пак не препоръчвам да се мие с него след нанасянето на вакса и други покрития. Макар и с по-ниско темпо, пак ще ги свали. Решението е да се мие само на ръка, с добра гъба и шампоан. Добрите мивки предлагат и такава услуга, ако човек няма възможност или условия сам да го прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Малко със закъснение, но по-добре късно, отколкото никога.

Ел. нагревател (печка) беше свалена и заменена с работеща - голям кеф е в студените дни. Оправдан гевезелък е, не съжалявам, че брах студ докато я сваля, не успях да счупя нищо.

post-15035-0-41924500-1520362371_thumb.jpgpost-15035-0-88732100-1520362368_thumb.jpg

Преди 950км смених двигателно масло и всички филтри, вкл. поленов (на климатика) беше пълно с листенца и боклучки.

Последната модификация беше да заменя някой друг бутон по интериора, но не съм правил снимки.

Смея да твърдя, че няма нищо за правене, затова и я обявявам в тема към Продавам автомобил Шкода, защото ми е хрумнало нещо за vRS, ако си намери достоен собственик разбира се (надявам се колега от форума).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.