Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1 vRS '04


Recommended Posts

Най-често проблемите с налягането на турбото идват от N75, блоу оф, уейст гейт или както сам каза спукана топла част на турбото или колектора. При мен имаше пропуск от малката гарнитура между турбото и колектора. Този TIP откъде го поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • anticop

    41

  • lyubcho88

    15

  • cuca7

    5

  • zloQQ

    4

Най-много писали в темата

Точно така. Проблема е  в клапана на гейта, точно на него е спукана топлата част. Загрее ли колата пукнатината се отваря и гейта блокира. Поне така си го обяснявам аз. N75 съм го поръчал, а блоуоф-а е нов. TIP-a го поръчах от Али Експрес. На първо четене изглежда  добре направен. Като го монтирам ще споделя дали пасва добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след тези ядове да ви се похваля с нещо хубаво. Спазарих си цяла генерация на 63мм на Екстрийм Тунинг за почти без пари. От вчера е при мен и много и се радвам. Чакам с нетърпение да се постопли времето, да си сменя турбото и да монтирам генерацията. Ще трябва да отида и до Драго от Екстрийм Тунинг да монтира още едно гърне. Бившия собственик я е поръчал само с едно крайно. Утре ще споделя снимки, че ми падна батерията на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! И аз съм с крайно от Екстрийм и съм доста доволен! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимки на генерацията. По принцип е от Ауди А3 1.8Т и накрайника е по къс, но всичко друго е 1 към 1.  Вариянт е да се ползва този накрайник, макар че не съм сигурен дали ще седи добре на овалната дупка на бронята или да ползвам моята самоделка с малко преправяне.038288188.jpg?r=0038288189.jpg?r=0

 

038886686.jpg038886687.jpg038886688.jpg

Даунпайпа няма да се ползва. Ще се премери, отреже и присъедини към моя. Днес поръчах и неръждаем резонатор на Ф63 . Утре ще е при мен.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Така, .............смених Н75 и започна да надува до 0.7, но след като загрее колата пак умира и започва да пуши много. Събрал съм всички необходими части за ремонта и чакам хубаво време.

 

Генерацията на Екстрийм тунинг също е готова за монтаж. Монтирах и два допълнителни резонатора врътнахме на струга две втулки за ламбда сондите, заварихме ги и пръснах с керамичен спрей, който държи на 1400 градуса Това се получи.

038923437.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги, след два месеца игра на котка и мишка с времето най накрая мога да се похваля със сменено турбо и покрай него новия силиконов интейк, новата генерация, ново масло, антифриз, нов изпускателен колектор и много други. Операцията отнема два дена работа пред блока и много нерви, но се справих и ефекта е на лице.  За мое финансово съжаление турбото не беше за смяна. Виновника ще го видите на долната снимка.

038964802.jpg

 

Ще изчакам да спре да вали, че два дена подред я тествам и на мокро си е бая страшничко. АСР-а се включва дори на 4-а.

 

Относно генерацията..........уникален звук, много съм доволен от постигнатото, но получих ултиматум и за съжаление ще трябва да си върна катализатора, средно и крайно гърне. Преди това ще направя няколко клипа и ще я снимам отдолу да добиете представа.Това е за сега колеги. Ще ви държа в течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилагам няколко снимки и две клипчета от генерацията. Снимах с китайски телефон и звука не е както трябва. Всъщност генерацията е доста по шумна от клиповете.

038966917.jpg038966918.jpg038966919.jpg038966920.jpg038966922.jpg038966921.jpg

 

Не съм пускал неръждаемите гърнета за продан, но ако някой колега ги иска да пише. Ще се договорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

преди близо две седмици се разделих с колата . Причината за това е купуването на кола автоматик, която да може да кара жена ми. Ще пусна нова тема да ви представя автомобила.

 

Новия собственик е наясно за съществуването на форума и ако прецени може да се похвали или да продължи темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.