Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов евтин умнофон


Recommended Posts

Имах предвид, че хубавата снимка не е само от броя мегапиксели. Някой топ модел от преди 2-3 години сигурно ще прави доста по-добри снимки от всичките изброени по-горе. Нищо че е с по-малко MP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 203
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    21

  • winrg

    19

  • shaft

    12

  • The Best Forman

    11

Ами остават процесора и батерията, факта, че 9s е от 2020г. машина, ако това е важно.

 

Иначе за камерите съм съгласен, моят телефон е на 4 години точно и с режимите, които има към камерата, често успявам да направя по-качествени снимки от тези на новите и модерни устройства в ръчичките на абитурентката и на жената.?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но единия няма NFC...май по-новия. Лично за мен, т’ва е важна “екстра”, понеже ползвам устройството за плащане навсякъде, където е възможно. Само отбелязвам де, ако е важно условие при покупката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при 8 s процесора е 8нм което автоматично го прави по бръз от 11 нм на 8т,ако браузваш и гледаш клипове ползваш навигация по-мощния процесор по-големият екран и батерия са предимство

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Huawei P Smart Z в момента го има за 325 лв в емаг.

Redmi Note 8Pro/9S са по 400 лв в get.bg

Струва ли си разликата? Телефонът ще се ползва за facebook, viber, youtube, снимки, клипчета. Това с по-бързия процесор е добър довод

Камерата на Redmi 8/9 колко по-добра е? Струва ли си да дам 75 лв повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден.

 

Аз не бих заложил точно на този Хухавел, не и в директно сравнение с двата модела на Шаоми. Това все едно Скала и Супърб да сравняваш.

 

Но решението не е мое, само споделям мнение. И

 

Иначе ето ги трите модела един до друг, лесно се вижда кой какво има и какво няма:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10147&idPhone2=9946&idPhone3=9694

 

Процесора и батерията на 9s мисля, че са определящи, както и факта, че е 2020 модел, но това е мно мнение, без ангажименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-напред в темата и аз пуснах линк със сравненията, но и трите модела са с различни процесори. Не ги следя, че да знам кой е добър и кой не. Все едно да сравнявам ябълки, домати и портокали :D

Явно нещата отиват към 9S като най-нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз пък не знам какво ги обсъждате тия китайци. Според тяхното законодателство всеки телефон трябва да има задна врата, за да може при нужда да се следи. А не бих си купил телефон, който освен за дупките в андроида, да се чудя кой ще експлоатира и други заложени проблеми, за които няма да има фиксове, защото официално не съществуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ma_in - Най-сигурният начин да няма следене е физическото премахване на батерията. Не случайно новите модели ги направиха да не може да им се извади батерията (или поне не лесно). Преди няколко Години като изкарах "Cisco" Курсове, до мен стигна Информация, че в България има една от най-сериозните в Европа Машини за "Real Time Decoding" и дори източника на Информацията не можеше да си обясни защо (все пак СМЕ малки, доста по-голями нямали такава Техника).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много техника в България и службите могат много неща, ама бай Пешо дете цъка по даркнет форуми от вкъщи и разцъква уязвимости, няма. Та бай ти Пешо и бай ти Борис от Русия знаят, че китайските телефони имат такава врата. Мен не ме интересува дали правителството ме следи, ако искам да не ме следи, има други начини, мен ме интересува дали бай Пешо ми спами от мейла, който имам от 20 години, дали ми знае банковите данни, дали праща спам в мрежите, дали може да ми източи снимките и видеата. Щото правителството ще го осъдя и те не го правят ей така, ама бай Пешо не го знам къде е и кой е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, ma_in написа:

Има ли? И кой говори за САЩ тук?

Всички телефони повече или по-малко следят своите потребители. В най-добрия случай за маркетингови цели, подобрения на софтуера и правилната настройка на рекламите, които се показват на потребителя.

 

На 19.05.2020 г. at 10:37, winrg написа:

Huawei P Smart Z в момента го има за 325 лв в емаг.

Redmi Note 8Pro/9S са по 400 лв в get.bg

Струва ли си разликата? Телефонът ще се ползва за facebook, viber, youtube, снимки, клипчета. Това с по-бързия процесор е добър довод

Камерата на Redmi 8/9 колко по-добра е? Струва ли си да дам 75 лв повече?

 

В този случай Xiaomi определено печели. Нещо повече, онзи ден разработчиците актуализираха MIUI до версия 12. Сега тяхната обвивка за Android е по-добра от iOS.

 

Имам и въпрос. Използвам iPhone SE (2016) от 3 години. Телефонът е добър във всичко, но екранът е малък, а батерията е слаба. Има ли смисъл да вземете iPhone SE 2020? Скъп ли е сега?

Редактирано от tanchik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно вчера гледах SE. 399$ за 64GB и 449$ за 128GB. За 256GB не съм гледал. Т’ва са цени в Щатите, но са без таксите/данъците, които варират според местоположението на магазина. Уж е с новите чипове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SE 2020 не е лош телефон, има три основни недостатъка спрямо iPhone 11:

- По-малък екран 4.7" /може и да не е недостатък/;

- Батерията държи по-кратко;

- По-бавен е, макар и със същия последен процесор (свързано е с по-горното ;-));

 

Цената му е ~2/3 от тази на iPhone 11.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Хайде да повдигна пак темата. Търся си нов телефон като изискванията са да е колкото се може по-малък, достатъчно голяма батерия, прилична камера и процесор, поне 128 ГБ вградена памет и да има слот за допълнително памет. Бюджет около 400-500 лв.

Харесах си Google Pixel 4a, но там няма слот за памет. Гледам и Huawei P30 lite, но той идва малко по-голям. Нямам предпочитания за марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малките са с куц хардуер и малко памет .. аз заглеждам от както е излязла Motorola OneFusion , но ако искаш две карти и SD , няма да стане и е над 6.5" (тесен и дълъг) , но е много приятен телефон с добра железария и много памет (128/6). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, The Best Forman написа:

Малките са с куц хардуер и малко памет .. аз заглеждам от както е излязла Motorola OneFusion , но ако искаш две карти и SD , няма да стане и е над 6.5" (тесен и дълъг) , но е много приятен телефон с добра железария и много памет (128/6). 

 

Няма OIS на камерата, ако имаш нужда от тази екстра. 

Иначе е много добър избор. Сравнително добър хардуер и стабилен софтуер.

И аз го заглеждах. Сега съм с Моторола Fne Zoom и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е проблем от години. Малките по размер телефони са със слаби характеристики. Всеки път когато дойде време да сменям телефона, изпадам в положение да правя компромиси и то най-вече с големината, а те постонно растат и това ме тормози. Ще трябва скоро и специална раница за телефона да си купя за носене, че в джобовете не се събират. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малки, достатъчно мощни от към хардуер и с доста прилична камера и батерия телефони има. Но трябва да вдигнеш бюджета двойно - iPhone SE. От към ъпдейти също ще си подсигурен за доста дълго време. За съжаление малките Android базирани телефони са доста опоскани от към хардуер. Но пък и за 500лв. няма как да се очакват чудеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Pixel 3a, с малко дебнене го взех от немския ebay за 230 евро. Сега оглеждам за Pixel 4a, но цената още е твърде висока. Общо взето до 500лв не е голям избора а и изискванията са високи, ако филтрираш в gsmarena ще видиш че малки телефони вече почти не се предлагат.

 

Успех, сподели ако успееш да намериш нещо читаво за тези пари.

Редактирано от deaglee
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.