Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов евтин умнофон


Recommended Posts

Моето мнение е Iphone SE. Ползвам го вече почти година, и това е най-мощният 4" инчов смартфон.

+1 за iPhone SE. Вече 2 години щерката е с такъв и не сме имали проблеми. Сигурността за данните при Apple е в пъти по-голяма от тази при Android телефоните.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 203
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    21

  • winrg

    19

  • shaft

    12

  • The Best Forman

    11

 Сигурността за данните при Apple е в пъти по-голяма от тази при Android телефоните.  

 

Съмнявам се че е така.Какви точно данни имаш впредвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се че е така.Какви точно данни имаш впредвид?

Ако намериш загубен Apple телефон на улицата, който е заключен с пръстов отпечатък или лицево разпознаване и настроен с  ейпъл акаунт, шанса да го отключиш или хакнеш клони към 0.

Докато абсолютно всеки телефон с Андроид не е защитен откъм процедури, било то за манипулации или източване на данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да попитам, някой има ли наблюдения над следните слушалки: Leagoo и Oukitel?

По-конкретно ми попаднаха следните модели:

Leagoo T1 Plus

Leagoo Kiicaa Power

Oukitel U7

Понеже грам не отбирам от Android телефони...и не знам, к’во точно да гледам и съответно - читави ли са тези.Като цяло, търся нещо точно като заглавието на самата тема. Нещо наистина евтино (до към 200 лева макс) и до колкото се може - надежден. Телефона просто искам да върви, а не да се спича. Ще се ползва буквално за социалните мрежи (fb, twitter...) и за комуникация през популярните канали (viber, messenger, whatsapp...). Някоя и друга игричка (от обикновените) и за говорене естествено.

Приемам и други предложения разбира се. По-горните телефони са/се ползват от познати и са доволни. Аз не съм чувал тези имена, а само известните от рекламите, но както казах - Android телефоните са ми “тъмна Индия”...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Leagoo нищо не мога да кажа, защото нямам наблюдения. Oukitel два съм разцъквал и се държаха по спомени много прилично, опитвам се да се сетя за моделите.....но не мога. Като цяло стават за по-непретенциозни потребители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Leagoo не съм запознат и не мога да дам мнение.

Oukitel съм разцъквал два- три пъти и се държеше доста прилично. Точното име на модела не мога да кажа, но беше с доста голяма батерия (около 4000mAh). Направи ми също впечатление, че телефона не поддържаше USB OTG и съответно не разпознаваше ако му закачиш флашка.

Аз лично използвам Nokia 3 закупен преди година и малко и съм доволен. Има всичко от което имам нужда включително и USB OTG. Като минус мога да споделя, че при активно използване батерията стига точно за един ден. Просто не е с достатъчно голям капацитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Leagoo-то приятели го хвалят, че е сравнително ОК (за цената). Аз единствено което зная за тях е, че са партньор на Тотнъм, Англия :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Малко да поизтупам темата, че стана актуална и за мен.

 

Бих се радвал, ако има някой колега, който ползва или има впечатления от евтините китайски noname rugged телефони (с водо- и удароустойчивост) -- Blackview, Evolveo, Ulefone, Cubot и т.н. Конкретно в случая 2-3 модела са ми в полезрението, а именно Blackview BV6800 Pro, Cubot King Kong 3 (в едно видеоревю в тубата за този се твърдеше, че бил единствения Google approved/certified китаец от този клас, дали е така и до колко е важно - не знам), а също AGM A9, за който ме увериха, че бил с най-добрата изработка в сравнение с другите, но и с една идея по-скъп.

Waterproof/dustproof модели на CATerpillar, както и Самсунг, iPhone и други реномирани отпадат, тъй като са доста над ограничението на бюджета до към 300-и-нещо - 400лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Шаоми ? За кво ти е ударо, водо устойчивост...колко е голямо детето? Моето си ходи с обикновен тел. Ни е ударо, ни е водо. При цена около 180 лв чисто нов в магазина, всега година мога да и взимам нов ако се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Я да повдигнем малко темата. Търси се телефон около 300-400 лв с голям екран 6,3"+ (колкото повече, толкова повече).

За момента съм се спрял на Huawei P Smart Z. Май е най-големият в този ценови диапазон, има хубава резолюция и 64 ГБ памет.

Приемам и други предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в семейството имаме P Smart Z и Redmi Note 8T. според мен, вторият е за предпочитане, а като качеството на снимките е категорично в полза на Redmi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесорът е Медиатек, но се чуват добри неща за този процесор.

Телефонът е доста добре за цената си:

https://slotbg.com/xiaomi-redmi-note-8-pro-64gb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, legaltk написа:

Процесорът е Медиатек, но се чуват добри неща за този процесор.

Телефонът е доста добре за цената си:

https://slotbg.com/xiaomi-redmi-note-8-pro-64gb

Добър ден.

 

Марката е същата, процесора е Куалком, не дисплей, а телевизор, ? голяма батерия, читава основна камера, тип печка Раховец с 4 котлона. ?

 

Лошото е, че бюджета се надвишава със 99 лЪвчета.

 

https://www.citytel.bg/xiaomi-redmi-note-9s-pro-128gb-6gb-ram

 

От фирмата продавач съм много доволен, учтиви, коректни и експедитивни.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че Redmi Note 9S го има и с 64GB памет за 430 лв. Един приятел много ми хвали камерите на Huawei, а тук пък има точно обратното мнение.

Този 9S за сега май печели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @winrg, ако решите да е 9s, във вариант 64/4, ето тук е за 399 лв.

 

https://www.get.bg/xioami-redmi-note-9s-note-9-pro-dual-gsm-64-128gb-4-6gb-ram-6-67-ips-lcd-quad-camera-android-10-0-miui-11

 

Също съм много доволен от продавача, ако се налага, челни стойки правят, само и само да е доволен клиента.?

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и коментарите. До тук никой не се застъпи за Huawei. Явно Xiaomi още предлагат повече за парите си в ниския и среден клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, РусенскоВарено написа:

Добър ден.

 

Марката е същата, процесора е Куалком, не дисплей, а телевизор, ? голяма батерия, читава основна камера, тип печка Раховец с 4 котлона. ?

 

Лошото е, че бюджета се надвишава със 99 лЪвчета.

 

https://www.citytel.bg/xiaomi-redmi-note-9s-pro-128gb-6gb-ram

 

От фирмата продавач съм много доволен, учтиви, коректни и експедитивни.

 

Поздрави.

 

425 лв. е цената в линка от мен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, legaltk написа:

 

425 лв. е цената в линка от мен 

Жорка, ама твоя линк е към Note 8 pro,  а на адаша е към Note 9s pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @legaltk, все пак са различни модели от една марка.

 

При директно сравнение се вижда, че Note 8 Pro има някои предимства пред 9s.

 

Иначе, ако колегата се спре на Note 8 Pro, от линка на get.bg, с 25 лв над 425-те лева от slot.bg, се отива на вариант 128/6 и получава подарък зарядно.

 

https://www.get.bg/xiaomi-redmi-note-8-pro-dual-sim-gsm-6-53-ips-lcd-64gb-6gb-ram-chetvorna-kamera-android-9-0-pie-miui-10

 

@Izolini, адаш, мерси, изпреварил си ме.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам предвид цената. При ДДС-фактура слиза под 400 лв., ако го вземе през фирма.

Той ще си решава.

И според мен 9s е алтернативата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефонът няма да се взима с фактура на фирма.

Гледам сравнения тука:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9946&idPhone2=10147&idPhone3=9812

 

Прави впечатление, че 8Pro и 9S имат различни процесори, но не знам как да ги сравнявам. 8Т се вижда, че изостава в това отношение.

Камерите също са почти еднакви. 9S пише, че има някаква минимална защита от вода, което малко или много е плюс. 9S има и най-голяма батерия.

Какви предимства виждате в 8Т?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и сравнение с Huawei:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=10147&idPhone3=9812&idPhone1=9694

 

На пръв поглед камерата отстъпва доста като мегапиксели, но както знаем това не е най-важното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на личен избор и предпочитания, след като камерата не е толкова важна.

 

Поздрави.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.