Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов евтин умнофон


Recommended Posts

Да, факт е, че понякога се втеляваме за разни неща. Но аз така съм възпитан и така обичам - да си пазя нещата, да се грижа за тях. Жалкото е, че в повечето случаи на това се радва после някой друг, когато/ако продам, в случая, телефона.

 

Иначе това със зареждането и оставането на 85% е тъпо, не виждам логика. При ябълките, включвам да зареждам вечерта, стига до 80% по някое време през нощта. И после продължава, примерно в 4 сутринта от 80% до 100%, така че като се събудя батерията да е заредена до горе. @ghost_rider, при тебе на Huawei как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 203
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    21

  • winrg

    19

  • shaft

    12

  • The Best Forman

    11

Ей тук е описано добре, за който му се чете:

https://www.inc.com/eric-mack/youre-charging-your-smartphone-all-wrong.html

 

Накратко, след 80% се държи висок волтаж, който намаля живота на батерията.

Аз работя на компютър и зареждам телефона така да се каже на порции - първо до 50%, после до 80 (тук мненията са противоречиви), с бавно зарядно. Разбира се няма кой да се занимава по цял ден с телефона,

идеята е да не се вдига температурата на батерията и да зарежда на нисък волтаж, като това удължава живота.

Иначе ми е досадно, когато андроида (google pixel 3a) ми обяви че нямало да се зареди повече от 80%, това го прави от време на време по свое усмотрение и ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

...изобщо не мислят за батериите си и същите им издържат с Години или поне овехтяването е пренебрежимо малко на фона на жизнения цикъл на телефона...

И аз Ви се чудя, за к'ви глупости мислите и отделяте време, хахаха. Бах тая батерия! Ако "умре" - сменя се. Ама дали ще сте с този телефон повече от 3-4 години? Аз си имам една ябълка - 6s+ от...2015 или 2016 - не помня точно. Оставил съм го на дребното да го бъзика чат-пат, понякога и аз го взимам за седмица-две. Батерията хич не я мисля. Преди година и половина стигна ~75% и умираше за по-малко от ден. Смених я в един сервиз (срещу 50 лева) и до сега, след година и половина безхаберно ползване, е на...96%! Ръчкайте ги тея телефони, стига сте ги глезили :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Mishelle написа:

Да, факт е, че понякога се втеляваме за разни неща. Но аз така съм възпитан и така обичам - да си пазя нещата, да се грижа за тях. Жалкото е, че в повечето случаи на това се радва после някой друг, когато/ако продам, в случая, телефона.

 

Иначе това със зареждането и оставането на 85% е тъпо, не виждам логика. При ябълките, включвам да зареждам вечерта, стига до 80% по някое време през нощта. И после продължава, примерно в 4 сутринта от 80% до 100%, така че като се събудя батерията да е заредена до горе. @ghost_rider, при тебе на Huawei как е?

По същия начин. Ако го включа да се зарежда по-рано от обичайното зарежда до 80% и спира. Изписва, че ще продължи зареждането до 100% след 3:00 (или 5:00часа, не помня), за да запази здравето на батерията. Оригиналното ми зарядно е 2A, но понякога ползвам и 1A, като съм спокоен, че няма да се прецака батерията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.