Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов евтин умнофон


Recommended Posts

Здравейте,

 

Не можах да намеря друга тема за нови умни телефони, затова пускам една да има.

Реших да си купя нов умен телефон. Бюджетът е около 300-500 лв. Може и още малко да дам ако си струва.

Изискванията са да е с екран до 5", (като и 5" ми идва малко голям), памет и процесор колкото може.

Нямам предпочитания към дадена марка. Важното е да работи стабилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 203
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    21

  • winrg

    19

  • shaft

    12

  • The Best Forman

    11

Препоръчвам ти xiaomi redmi 4 pro. от китайските е, лично аз го ползвам, 5-ти месец вече без проблеми. Според мен, ако не е пристигнал дефектен, трудно би дал дефект при разумно ползване (имам предвид да знаеш какво сваляш, с viber-а да се внимава, че от него доста вируси влизат) характеристиките му са супер - 5", full hd резолюция, мисля, че е ips дисплея. 3gb ram, 8 ядрен проц. по 2.0ghz, 32gb вътрешна памет, двусимов е, но аз бих предпочел във втория слот да си бухна една mmc. android-а е 6-ца, с планиран ъпгрейд до 7 :) какво друго... купих си го от едни пичаги в бъкстон, момчетата си правят стабилен внос и още докато пристигнат телефоните, са запазени най-малкото.

 

Ся - винаги може да се случи на проблемен, но в едноседмичен срок прояви ли се дефект, мисля, че не биха отказали да ти го заменят с нов.

 

ами.. това е. Успех :)

 

PS: цената забравих да спомена, хаха - 360 кинта броих.

Редактирано от pri_valo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам и аз да питам, а има ли умнофон с посочените характеристики, който да е 4, максимум 4.5 инча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MI серията на Xiaomi(Шаоми) е препоръчително. Току що излезе ми6, който е супер телефон, но малко скъп. ми5 е много добър, пробвах го в магазина. Аз съм с ми4ц близо година и половина, доволен съм. Голям филм е отключването на БЛ(бут лоадера), изисква регистрация в техната система и чакане на СМС за активация - 2-3седмици. Затова си го взех от този магазин http://slotbg.com/22-xiaomi ими го отключиха там. Вариантите на MIUI са много и след отключване е лесно сам да си ги сменяш и ъпдейтваш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам и аз да питам, а има ли умнофон с посочените характеристики, който да е 4, максимум 4.5 инча?

И аз такъв търся, но си е мисия невъзможна :( , затова вдигнах до 5.0 инча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм впечатлен от естетиката, качеството и стабилността на Самсунг А3-2017.

Екрана е 4.7". Андроид 6.0.1, стабилност и бързина. Батерията издържа цял ден с включен интернет.

Бих го предпочел пред всеки друг смартфон.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Xiaomi. Ползвам Mi Max Prime и съм много доволен. При 6,44" дисплей, осем ядрен процесор и включени всички консуматори - WiFi, GPS, мобилен интернет батерията държи по в два дни. Щом искаш до 5" добър избор е този телефон. Изобщо разгледай цялата гама Xiaomi на http://slotbg.com/22-xiaomi, може да си харесаш и нещо друго, пък дори да е с по-голяма дисплей. Ето това това е супер телефон във версията с 64 GB памет. Аз щях да взимам него, но ми изпадна топ модела на 6 месеца за 350 лева и го грабнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Xiaomi. Ползвам Mi Max Prime и съм много доволен. При 6,44" дисплей, осем ядрен процесор и включени всички консуматори - WiFi, GPS, мобилен интернет батерията държи по в два дни. Щом искаш до 5" добър избор е този телефон. Изобщо разгледай цялата гама Xiaomi на http://slotbg.com/22-xiaomi, може да си харесаш и нещо друго, пък дори да е с по-голяма дисплей. Ето това това е супер телефон във версията с 64 GB памет. Аз щях да взимам него, но ми изпадна топ модела на 6 месеца за 350 лева и го грабнах.

.......Xiaomi като цяло са много добри телефони - в нашето семейство са много уважавани. Само искам да допълня нещо, защото все пак това е форум и се чете от много хора и някой да не се обърка. Xiaomi Mi Max е много далеч от топ модел на марката - Mi 5, Mi 5 Prо......... цялата Mi 5-та серия, после има Mi Note 2, първият на пазара безрамков телефон Mi Mix. От един месец на пазара е Mi 6.

ПС) само уточнявам фактите, за да не се обърка някой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, макар и да не е по-слаб от цялата Mi 5 серия, а като батерия (която за мен е изключително важна) никой от новите не може да го мине. Но когато го взимах аз никой от тези апарати не беше достъпен в България и за тогава си беше топ модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за препоръките. Наясно съм, че за тези пари взимам среден клас телефон и не очаквам да ми прави мусака :D

Разгледах Samsung A3. Предимство му е, че е водоустойчив (IP68) и е с по-малък екран. Обаче е с по-малко памет и по-слаб процесор.

Като добавим и по-високата цена, май нещата отиват към Xiaomi Redmi 4 Prime.

Можете ли да препоръчате от къде да го взема и как стои въпросът с гаранцията ако го поръчам от чужбина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гаранцията от чужбина положението е кофти. Xiaomi продават slotbg.com и https://www.xiaomishop.bg/redmi-4-prime-3gb-ram-32gb-rom. Xiaomishop претендират за 24 месеца гаранция в български сервиз. За Слот Иво-Белята може да каже, той е пазарувал от там (при тях цената е доста по-ниската).

Edit: от mi shop в aliexpres ще ги се върже 270 лв ако е сив, но после започват едни лакърдии с митницата, гаранция на кукуво лято - трябва да го пращаш в Китай - и прочие неудобства.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция не съм ползвал, но от магазина съм доволен. Отключиха ми го и първите пъти ми го ъпдейтваха. Имам няколко приятеля с телефони оттам и никой не се е оплакал. Цените са им ОК, телефоните нови и запечатани. Дават и 2год гаранция. Въпрос на липен избор е откъде ще си го купи човек, но аз не се кефа на доставки и безгаранции от алиекспрес. Предпочитам от БГ да си го взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи идваш на място https://www.google.bg/maps/@42.6971274,23.2775124,3a,60y,206.14h,78.44t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4_19LdG-SdQjI5wTcQBw7Q!2e0!7i13312!8i6656и срещу скромната сума от 240лв. ти връчвам "Бялата кралица" снежно бял Sony experia m4-aqua тествана в безупречен вид. И веднъж за винаги ще се откажеш от Саламсунг. Да видиш белите хора какви телефони произвеждат.

 

P.S. Месец преди това си купих X-play. Минах се само защото не бях погледнал, че е за продажба иначе щеше в мене да е... Нищо, здраве да е, догодина X-force 5-gen. Quote: "This puppy can fly a fighter jet... All by itself..." И направо им казвам на драго сърце "ѝЙллл би бек" на саламсумгите и темподобни производни...

Редактирано от Uns7opAbL3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е Iphone SE. Ползвам го вече почти година, и това е най-мощният 4" инчов смартфон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е Iphone SE. Ползвам го вече почти година, и това е най-мощният 4" инчов смартфон.

Подкрепям горното мнение. Родих се с този телефон. По-малкия размер ме облекчи сериозно, особено в боравенето с една ръка. Батерията при мен държи 2 до 3 дни. Достатъчно бърз и функционален за моите нужди. Купих го за под 600лв от МТел с договор, преди 6-8 месеца. Единствен недостатък ми е паметта - 16 гиги, крайно недостатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствен недостатък ми е паметта - 16 гиги, крайно недостатъчни.

ICloud за 2 лева на месец е решението.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е 64гб и сам много доволен но мисля да го продавам защото поради новата работа имам нужда от по голям ... ако има желаеще може да го пазарим :д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за нов телефон до 500лв. Не за сектантски атрибути. :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за препоръките. Наясно съм, че за тези пари взимам среден клас телефон и не очаквам да ми прави мусака :D

Разгледах Samsung A3. Предимство му е, че е водоустойчив (IP68) и е с по-малък екран. Обаче е с по-малко памет и по-слаб процесор.

Като добавим и по-високата цена, май нещата отиват към Xiaomi Redmi 4 Prime.

Можете ли да препоръчате от къде да го взема и как стои въпросът с гаранцията ако го поръчам от чужбина?

Избора е твой.

Не съм против марката XIAOMI, но първоначално аз бих разучил как е положението с поправката на смартфон /марка/ който тепърва влиза на пазара и няма дистрибутор и сервис в Б-я (доколкото знам, няма).

Например, дали ако ти се счупи екрана или покритието на екрана, ще можеш ли изобщо да получиш сервис, ако има сервис какви са цените и колко ще се чака. :fiu:

Този пример със счупването на екрана е най обичайното което може да се случи всеки момент на всекиго. Какви ли други тормози съм чувал около електрониката.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора е твой.

Не съм против марката XIAOMI, но първоначално аз бих разучил как е положението с поправката на смартфон /марка/ който тепърва влиза на пазара и няма дистрибутор и сервис в Б-я (доколкото знам, няма).

Например, дали ако ти се счупи екрана или покритието на екрана, ще можеш ли изобщо да получиш сервис, ако има сервис какви са цените и колко ще се чака. :fiu:

Този пример със счупването на екрана е най обичайното което може да се случи всеки момент на всекиго. Какви ли други тормози съм чувал около електрониката.

В този магазин, от където аз го взех предлагат смяна на дисплей. Оригинален с работата за моя ми4ц преди 1год(тогава питах) и без да ми отпада гаранцията беше под 100лв. Говорим за дисплей с тъч. Отделно вече в БГ има официален вносител, но там цените са х2. Иначе батерия с работа 40лв, отново оригинална.

 

Конкретно към колегата, който си избира телефон. Ако ще е Шаоми, вземи МИ серията. Редми са ниския им клас и не са толкова добри, драскат им се лесно стъклата, позагряват повече, а прайма е римейк на стар модел... Ми5 е много добър телефон. Иначе по-здрави от Епъл няма. СЕ е супер апарат, с много добра камера. 5s е почти същия, но края на годинатс ще му спрат ъпдейтите и на него.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз карам с една Нокия подобна на тази като фенерче.С физически бутони.Струва 2-3 лева... Колко бой е отнесла...Издържаше по една седмица сега по 2-3 дни..Мога да го нося в който си джоб искам.Барабар с ключовете и пак добре изглежда...

Гледам всичко около мен с умнофони...

Много съм изостанал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз карам с една Нокия подобна на тази като фенерче.С физически бутони.Струва 2-3 лева... Колко бой е отнесла...Издържаше по една седмица сега по 2-3 дни..Мога да го нося в който си джоб искам.Барабар с ключовете и пак добре изглежда...

Гледам всичко около мен с умнофони...

Много съм изостанал

Всеки с нуждите си... Много хора ползват смартфоните за работа(майли, служебни чат групи във вибер или уатсап), за навигация, снимки и развлечения в свободно време(а и не само) и тн. Явно нямаш тези нужди, за да не си се снабдил с такова устройство до момента. Истината е, че аз в работата си не мога без умнофон, така са и много други хора, но имам и една работна нокиа с фенерче(нов модел някакъв), който е издръжлив откъм батерия и здрав на изпускания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се строши дисплея и няма сервиЗ, 20 кинта от "Алито", взимаш 2 и си ти :D С единия се учиш, другия за постоянно. И без това всичко е Мъде ин Чайна, поне да си е оригинално, а не да дадеш едни 50% отгоре за едното име, голяма работа, че имат сервизи. В повечето случаи са абсолютни смешници и само ти късат нервите. Едно Xoaomi и ти остават пари за още едно :D

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се строши дисплея и няма сервиЗ, 20 кинта от "Алито", взимаш 2 и си ти :D С единия се учиш, другия за постоянно. И без това всичко е Мъде ин Чайна, поне да си е оригинално, а не да дадеш едни 50% отгоре за едното име, голяма работа, че имат сервизи. В повечето случаи са абсолютни смешници и само ти късат нервите. Едно Xoaomi и ти остават пари за още едно :D

:doubleup:  Много вярно хахаха! И аз така мисля и за това реших да не плащам за един бранда. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.