Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не ще да се включи типтроник-а на S1 2004


fabio

Recommended Posts

Здравейте колеги! След като пробвах и като служебни и като лични фабия и октавия2, реших да пробвам и горния сегмент. Взех си един S1 2004, 1.9TD 131к.с. автомат. След като го покарах 2 седмици или около 800км се сетих да пробвам ръчния режим на автомата. Да, ама не! Никакъв ефект, все едно го няма. Работи си в автоматичен режим и хич не и е зор. Не дава никакви грешки на компа и по принцип си работи супер. Моля, ако някой има инфо или идея,да даде жокер, в каква посока да търся проблема. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато карам на "автоматичен режим", най-долу на дисплея на таблото ми показва "PRND432".

Когато преместя лоста на дясно от "D" и включа "ръчен режим" - най-долу на дисплея ми показва "12345" и съответно на коя предавка съм в момента  (съответната предавка стой в едно осветено квадратче).

 

Първата проверка която можеш да направиш е дали има промяна на таблото при смяна на режимите - автоматичен >> ръчен и обратно. Ако няма промяна - вероятно не ти отчита смяна на режима.

Ако се сменят показанията на дисплея, но не можеш да сменяш предавки - вероятно не ти работят индикаторите за "+/-".

 

Друго за което се сещам е да погледнеш отдолу на скоростната кутия има една плочка с модела на кутията. При мен е ZF5HP19.

Също така не е лошо да изброиш до коя предавка стига колата на автоматичен режим (дали са 5 или 4). Да не се окаже, че фабричната кутия се е предала и са ти зашили някаква друга, колкото да движи колата и която не поддържа типтроник функцията.

 

Друг вариант е да посетиш сервиз за автоматични скоростни кутии и да ти направят една диагностика на самата кутия и периферията свързана с нея - мисля че има такъв вариант.

 

Не забравяй да ни информираш, когато решиш проблема или когато ситуацията има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и благодаря за включването! Като бутна лоста на дясно нищо не се случва, нито на дисплея, нито с предавките. Сменя ги до 5. Понеже четох в описанието на ZF5HP19, че се предлага и в двата варианта - с и без ръчен режим, също ми мина през акъла номера със "зашиването" на такава кутия. Междувременно питах в ЕТ какъв е случая и ми казаха, че няма S1 с кутия без ръчен режим и да им я оставя за 1ден, за да я прегледат. Учтиво отказах и звъннах в gemini4, които пък нямаха свободни часове до 2.6. Чудех се, има ли вариант проблема да е софтуерен.

Утре ще се завра отдолу да видя какво пише на кутията и продължавам борбата с тази загадка, обвита в мистерия..

като има развитие, ще докладвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Здравейте колеги!

Оказа се превключвател под скоростния лост. Попаднах на читави момчета в сервиз за автоматици на ул.Зайчар, които ме свързаха с един специалист по електроника на VAG и за два дни стана работата, срещу 170 лв. Страх ме е да си помисля, как щяха да ме контузят в ЕТ. Сега превключва, сменя надписа на дисплея, въобще всичко е 6. Благодаря за съдействието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега.

Вече може да се радваш и на "ръчния режим".

 

Само не забравяй, че използването му като моторна спирачка, не е препоръчително за ежедневна употреба, а само при екстермни пътни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Много полезно, колеги. При мен е подобен проблема с ръчния режим на Superb 1 2005-та. На дисплея се вижда, че преминава на ръчен - "54321", но си стои само на "1", въпреки че движа лоста напред и назад. Препоръчайте някой, който да се занимава във Варна. В гюнтер сервиз ще се заемат ,ли , или има  други, по-специализирани майстори по трансмисиите във Варна.  Поздрави !   :)

Редактирано от EIHT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.