Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 2 - 2008 86кс 1.4MPI - гаснене


danny

Recommended Posts

здравейте, фабията гасне понякога между скоростите, например при тръгване на първа, като ми се наложи да намаля и изключа от скорост, оборотите падат до към 500, и понякога - рядко за сега но понякога дори гасне, случвало ми се е и след 2ра предавка, като изключа от скорост и не успява да задържи двигателя в работни обороти и гасне, но в повечето случаи оборотите просто падат до 400-500 но успяват да се възстановят на 780 без да гасне

 

някой има ли опит от какво може да е това поведение ? фабията е на 140,000 км , обслужва се доста глезено, сменени са всички филтри преди 5000км, горивният и свещите са на 20,000км, не записва никакви грешки, всичко е сменяно с оригинално от еуратек, свещи филтри. не е от значение дали е загряла, правило ми го е и стуедена и топла.

 

много ще съм благодарен за всякакви съвети

 

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с почистване на дроселовата клапа и сензора за въздух и ако продължи птобвай да адаптираш клапата и ако пак гасне ще го мислим.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хиляди благодарности!

как се адаптира клапата? да предположим че вече имам VCDS :)

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично дросела би трябвало да се адаптира самичък. иначе да с ВАГ КОМ , провери в гугъл точно за този мотор :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз имам същия проблем :(. Чистил съм дроселовата клапа, но не помогна (разчитал съм на самоадаптация й) :).

@danny: Пиши, моля, при развитие по темата. Аз лично ще съм много благодарен ако споделиш решение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@danny

надявам се да нямаш нищо против да използвам темата ти (за да не пускам друга за същия проблем)  :banana_beer:

 

@skodafen

Моята кола е на газ. Когато е на бензин падат оборотите, но малко и не гасне. На газ обаче се случва това, което е описал danny - падане на оборотите толкова ниско (понякога), че гасне. Понякога падат много ниско и светва даже индикацията за акумулатора, но се връщат на нормалното си ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.6 бензин и от нова го има това. Тогава от сервиза ми казваха нещо с самообучаване на компютъра , уж било нормално. Не ми се занимаваше и не се разправях , защото не ми гаснеше, а само падаха и се дигаха пак оборотите. Брат ми има 1.4  но при него не съм го забелязвал това. Интересно е че се появява рядко и то след пускане на по-дълга инерция 

Редактирано от mvpenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен щом гасне на газ значи проблемът най-вероятно е в компонент или настройка на газовата мисля,че си има отделен мап и се настройва независимо от бензина (ако не обд) при бедна смес ще гасне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

и аз така знам, но искам да съм сигурен, че и това е направено и отпада, като причина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отивай при газаджията проблемът е в газовата според мен,тя обд ли е ?

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко падане на оборотите има и на бензин, просто на газ падат много повече. А газаджиите при диагностика не виждат проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледал ли си на диагностика ламбда сондата

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблемът не е от газта, просто при газта е малко по-силно изразен, аз така и не разбрах от какво е, за сега не гасне, иначе дроселовата клапа исках да почистя, но тя си е чиста, няма никакви налепи, просто леко прашлясала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.