Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.0 TSI Monte Carlo


digitalundgrd

Recommended Posts

Някой мераклия за оригиналните спортни пружини, с които дойде Фабията ? Ценово ще се разберем (склонен съм на преговори ;) ), но ми се върти нещо ориентировъчно около 100-120лв за комплекта :)

 

За сега съм 50/50 дали да ги заменя с Eibach или H&R -30мм :) Единствената причина, поради която бих ги сменил е чисто от визуална гледна точка да намаля до минимум "фугата" между арката на калниците и гумите.

 

Относно гаранцията дали ще има проблем, ако манипулацията по монтаж/демонтаж се прави в оторизирания сервиз на Шкода със закупени от мен нефабрични части (в случая спортни пружини)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 185
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • digitalundgrd

    55

  • VeSkoD

    18

  • tribaleo

    17

  • The Best Forman

    14

Най-много писали в темата

Аз съм мераклия, само да проверя как стоят нещата с монтажа гаранцията и дали са същите за 1.2 хеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За 1 месец каране и навъртях 2200км като не съм излизал все още от България :) Тепърва ще ходя по Гръцко на море....

 

Малко ъпдейти и впечатления...Ще започна с негативните :

 

- при каране по неравен терен, когато задницата "пружинира" отзад се чуваше едно много леко, но дразнещо пукане като от пластмаса. Мислех, че е от щората, но след като я демонтирах изцяло и пак го имаше, реших че ще карам жената да е шофер, а аз ще се возия в багажника (знам луд съм) :), за да установя източника на шум. В крайна сметка долових, че шумът идва някъде зад пластмасите в багажника от страната на резервоара, и ако "напъна" с пръст леко куката за закачване на пазарски чанти шум няма...За сега аборигенски съм решил проблема като съм окачил перманентно една пазарска чанта с 1.5л минерална вода в нея :)

 

- при превключване на скоростите от 1-ва към 2-ра и от 2-ра към 3-та, ако не си наистина мноооооого плавен с отпускането на съединителя с чува дразнещо, металическо и единично "изчаткване", все едно има някакъв луфт по скорости - съединител - маховик - карета....Така е от самото начало, но мислех че аз не съм достатъчно "нежен". После попрочетох по различни форуми и се оказа, че доста нови коли форд/тойота итн също имат такова "чаткане".

 

В този форум открих също тема за октавия 3, която човек се оплаква от такъв звук (пост номер 5) :

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/53532-%D0%B7%D0%B2%D1%83%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8/

 

Така стигнах даже и до клипче на собственик на Форд Фиеста ST, който е успял да запише звука, който се чува като и при него колата е нова, така че не може дума да става за износени тампони на мотор/скорости или нещо такова : 

 

 

Някой друг забелязал ли е такова нещо като става въпрос за ръчни скоростни кутии ???

 

- една вечер карах без включен климатик и на един светофар, докато чакам спрях музиката, защото чух някакъв странен повтарящ се на равни интервали звук - сякаш зад централната конзола. След ровене в чуждите форуми и по-точно briskoda.net намерих и клип с въпросния проблем и звук :

 

 

Според англичаните проблема идва от компресора на климатика, като това си е един вид фабричен дефект, за който уж знаели от VW груп, но се правели на ударени и си продължават да монтират въпросния проблемен модел компресор. На единици са им уважили гаранцията и са монтирали друг модел небучащ, но си плащали за труда по смяната...

 

Бученето се получава не всеки път, но задължително условие е климатикът да не работи, включиш ли климатика да работи - бученето изчезва. Тоест, ако караш перманентно на включено A/C, няма да чуеш никога пулсиращото бучене...Та за това мисля, че ще е малко тегаво за "показване" на вещите лица от Еуратек, за да си кажат те тежката дума...

 

Сега малко плюсове :

 

- Колата харчи наистина малко и това го казвам като човек каращ дизели (HDI, JTD) последните 5-6 години...

- Вървеж - повече от приличен за средностатистическите нужди

- В купето до 130-140км/ч без включена музика мога да си чуя как ми тик-така часовника, та или добре са се справили с обезшумяването или ми е много шумен часовника ;)

- багажника все повече ме впечатлява колко неща може да побере без да се правят гимнастики и внимателно редене на всички куфари и чанти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвал ли си при първото преминаване на 40км/ч след запалване да има едно щракване откъм двигателния отсег?

При мен го прави и не мога да разбера какво е.

За скоростите си прав. Трябва доста внимателно да отпускаш съединителя, за да няма придърпване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също го има въпросният метален звук при превключване от 1-2ра, откакто е нова колата. Смениха ми съединителя  по гаранция с модифициран, но все си се чува.

Отделно,когато колата е в покой, и натискам и отпускам съединителя се чува едно(так,так), но пробвах и дизелова октавия и там беше абсолютно същата история. 

Редактирано от Bondo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя проблем с климатика, явно от доста време го има. Аз съм с Октавия 2 FL и разполагам с такъв шум чат-пат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвал ли си при първото преминаване на 40км/ч след запалване да има едно щракване откъм двигателния отсег?

При мен го прави и не мога да разбера какво е.

За скоростите си прав. Трябва доста внимателно да отпускаш съединителя, за да няма придърпване.

При мен го има, идва от към съединителя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има щракане, като сменяш скоростите. Но не му се вталясвам и не я жаля много, ако ще се троши нещо, нека да е в гаранционния срок. За почти 7000 няма промяна към по лошо. Аз дори си мислех, че при мен е следствие от рамонт след удар. Ама явно не е. А сега, ще трябва да се ослушвам за бучането на климатика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо ... щракането е от нормалните хлабини в съединителя (ако е с ръчни скорости) ... нормално между притискателния диск и лагера има отстояние и чукането се появява винаги при по-рязко отпускане на педала , нито е дефект , нито е проблем имат го всички ;)

Старт-стоп системата е просто една автоматика , която гаси и пали мотора при изпълнени няколко условия - загрял мотор или изминати повече от 1км. от стартиране на мотора , определено ниво на заряд на акумулатора , затворен преден капак и поставен колан от водача .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвал ли си при първото преминаване на 40км/ч след запалване да има едно щракване откъм двигателния отсег?

При мен го прави и не мога да разбера какво е.

За скоростите си прав. Трябва доста внимателно да отпускаш съединителя, за да няма придърпване.

 

Не не съм забелязал, но аз тая старт-стоп система я гася веднага щом запаля :) Хубаво и се получават нещата в съботно-неделни дни или каране вечер след 21ч, то може би са ги мислили точно за такива условия. Спираш на червен светофар - колата гасне, след 30 секунди на зелено пали и заминаваш.... Но в София в час пик често ми се случва за минаването на 1 светофар да се активира таз система 5-6 пъти, и то точно в неподходящ момент - тъкмо тръгваме и тя гасне.... или пък в рамките на 1 секунда да се загаси и пак да трябва да се включи мотора, защото пъплим в задръстването и някой в колоната е мръднал 2 метра напред. Мен лично това палене и гаснене през 1-2 секунди ме дразни и за това не я ползвам, освен както казах късно вечер или събота-неделя.

 

Този уикенд ми предстои първото дълго пътуване, в което Фабийката ще е натоварена с максимум багаж и 4-ма възрастни в колата. Някой по-напред в темата ме беше питал как се държи и как гори в такива условия колата, та ще споделя реални впечатления най-накрая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо ... щракането е от нормалните хлабини в съединителя (ако е с ръчни скорости) ... нормално между притискателния диск и лагера има отстояние и чукането се появява винаги при по-рязко отпускане на педала , нито е дефект , нито е проблем имат го всички ;)

Старт-стоп системата е просто една автоматика , която гаси и пали мотора при изпълнени няколко условия - загрял мотор или изминати повече от 1км. от стартиране на мотора , определено ниво на заряд на акумулатора , затворен преден капак и поставен колан от водача .

Говориме за съвсем различно нещо, което идва от педала на съединителя. След преминаване на 40км леко се премества нагоре със звук наподобяващ щракване, това се случва само след първото преминаване на 40км след стартиране на двигателя. Определено не е дефект нито проблем, а каква е причината за това вече не е ясно :)

Редактирано от tribaleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм такова нещо за пръв път чувам да има ... на моита скърца на горната помпа един силиконов прашник и то само когато е много напечена колата , ама такова чаткане не съм чул за година и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориме за съвсем различно нещо, което идва от педала на съединителя. След преминаване на 40км леко се премества нагоре със звук наподобяващ щракване, това се случва само след първото преминаване на 40км след стартиране на двигателя. Определено не е дефект нито проблем, а каква е причината за това вече не е ясно :)

Здравей колега,

 

Аз имам това щракване откакто колата е съвсем нова. Само дето нямам педал на съединителя, защото е автомат. Точно веднъж се случва при първото ускорение и нямам идея от какво е. Но съм сигурен, че не е дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е определено не е дефект, след като се случва в един и същи момент всеки път. Интересно ми е просто какво се активира/деактивира/включва тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, какво да е след 40 км/ч, прибира задкрилките и се готви за излитане :D Моята няма такъв звук, но пък може да е, защото е маломощна за летене.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, какво да е след 40 км/ч, прибира задкрилките и се готви за излитане :D Моята няма такъв звук, но пък може да е, защото е маломощна за летене.

 

Задкрилките се прибират, след като самолета излети и набере достатъчна скорост. Те увеличават площта на крилото и подемната сила при излитане.

А ти можеш да ползваш АВИО дизел и ще полетиш :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега калобраните пак станаха на мода :)

Много добре стоят на колата.

На тези пътувания по-дългите повече хора и багаж ли се возихте? Интересна ми е динамиката като е натоварена, разбира се не говорим за рали кола.

 

Поздрави!

 

Привет,

 

както писах по-горе, в петък след работа се натоварихме 4ма възрастни с мнооого багаж - куфари, хладилни чанти, кегове бира, месо, скари и всичко необходимо за доборото ни изкарване за уикенда на една вила близо до гр.Козлодуй.

 

Показа ми разход по борд компютър след зареждане с гориво, че е 6.2л/100км като през цялото време съм бил с включен климатик и имаше едни 50-тина км градско с трафик в час пик (петък - 17ч), докато събера всички пасажери от домовете им и излезем на магистралата. На първият тунел ни посрещна редовното задръстване :( И в двете посоки се стремях да поддържам скорост съответно 110-120км/ч на двулентовия път (на селата намалявам :) ) и 140км/ч на магистралата. Изпреварванията на двулентовия път стават нормално по-тегавко сравнено с това, което съм свикнал като съм сам или сме 2ма, но нищо притеснително. Просто вместо примерно от 5-та на 4-та, трябваше да връщам на 3-та.

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апропо, на мен също сега ми предстои дълъг път до Гърция и обратно. Моята не е комби и е с двигател 1.2 TSI. Малко съм се притеснил дали колицата ми няма да "предобри" с 4 мъжуги, от които най-лекия е 90 кила плюс някоя друга раница/сак. Според вас какъв е лимита на товар на тези коли и добра идея ли е да се излиза на дълъг път при такива условия?

Редактирано от Habits
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.