Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.0 TSI Monte Carlo


digitalundgrd

Recommended Posts

Принципно е така за цвета, но аз съм фен на поговорката "ако ти е писано да изгориш, няма да се удавиш" :)

 

Ако трябва ще карам на постоянно включени дневни, къси и фарове за мъгла белким ме забелязват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 185
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • digitalundgrd

    55

  • VeSkoD

    18

  • tribaleo

    17

  • The Best Forman

    14

Най-много писали в темата

Спокойно прожекторните фарове имат диодни светлини , които са постоянно включени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте отново :)

 

В петък ми се обадиха от Еуратек, че колата е регистрирана, и че има възможност да си я взема в края на работния ден, но тъй като в неделя ми предстоеше сватба и имах останали 1000 организационни неща на главата, реших да си прибера Фабията в понеделник (не много умно решение :) ). 

 

Та понеделнишки, зверски уморен и махмурлия пристигнах в уговорения час от 12:30 в централата на ул. Хан Кубрат :) Не знам реално какво се случи (пред мен излязоха с версия, че мият колата, въпреки че в действителност колата НЕ беше мита), но трябваше да изчакам 3 часа, за да си получа ключовете и Фабията. Както и да е...Това е единствената черна точка, защото иначе всички служители, с които имах вземане-даване бяха изключително "user friendly" ;)

 

Относно самата кола : като динамика е много добре предвид "несериозния" мотор под капака. Фабийката хвърка с лекота, а и някак не се усеща скоростта, тъй като на няколко пъти се усетих как си се движа с два пъти повече от ограничението, а едвам галя педала. С ръка на сърцето си признавам, че очаквах доста по-лошо представяне от "еднолитровката", но явно технологиите напредват... Въпреки "ненормалния" брой цилиндри, няма доловими вибрации в купето/волан/педали, нещо с което ме плашеха познати "разбирачи". Единствен минус е може би характерния за тези двигатели звук, който е малко по-специфичен при по-голям товар на мотора, ако се кара с равна или много лека газ - не се чува, че работи.

 

За около час навъртях 70-тина километра в София + малка нощна разходка, за да видя аджеба тия толкова обсъждани и плюти слаби фарове и оригинални крушки. За мен лично фаровете са ОК. Тоест да, не ти "избиват зъбите" със светене, но пък в нито един момент не съм се напрягал поради лоша видимост и осветеност по Софийските квартални улици и булеварди. За извънградско в пълен мрак не съм карал все още и за такива условия не мога да дам оценка.

 

Возията също много приятно ме изненада. Мислех, че ще друса страшно с тези 215/40/17 гуми Bridgestone Potenza в комбинация със спортното окачване, но релси, шахти и неравности се поемат достатъчно комфортно, а същевременно при по-агресивно шофиране и взимане на завоите, колата не се лашка като лодка и много стабилно следва желаната от шофьора траектория.

 

Климатроникът е много адекватен, въпреки жегата и панорамния покрив, охлажда бързо. Друго специфично е, че въпреки липсата на пакета с автоматични фарове, огледалото за задно виждане е автоматично против заслепавяне (явно заради датчика за осветеност, използван от климатроника).

 

Спортните седалки за мен са удобни и държат добре в завой, но жената естествено им намери кусур, че нямало като в Алфа Ромеото настройка за лумбална опора...Освен това голяма грешка от моя страна, е че не поръчах и пасажерската да може да се сваля и качва, защото си мислех, че при това положение ще е монтирана възможно най-ниско долу, за да има максимално място до тавана за по-високи пасажери. Реално се оказа, че без регулация на височината, седалката е монтирана може би все едно е максимално вдигната и за пасажери над 180см ще е леко некомфортно :(

 

Багажникът го тествахме още от първия ден като натоварихме всички цветя, останал алкохол и други джунджурии от сватбата. Добре, че си закупих предвидливо гумена стелка за багажник от Еуратеците!

 

Болерото + звуковия пакет Skoda Surround със шестте високоговорителя свирят прилично добре, но MIrror LInka не иска да визуализира, когато колата е в движение - тъпо...Дано с Андроид ауто стане работата.

 

Ами това е за сега. Ако имам някакви нови впечатления, ще споделям тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега , със здраве да си я караш и много да те слушат !

Като мине медения месец може да я докараш и на НИМ :)

Колкото до дясната седалка и аз съм се замислил за реглаж по височина , но са много нови и нищо не изпада в английско още .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! И за колата, и за сватбата :) Много да се возите с булката и само хубави спомени да събирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за пожеланията! Да ви се връща тъпкано ;)

 

Още не съм се освестил от всички хубави емоции, които ми се струпаха за много кратко, но трябва да направя една по-обстойна фотосесия на Фабията. Иначе ето няколко бързи от вчера, докато чакам жената пред магазина :

 

http://oi68.tinypic.com/20godc2.jpg

http://oi68.tinypic.com/108h4jq.jpg

http://oi64.tinypic.com/6z3qde.jpg

http://oi65.tinypic.com/2yo22cl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За една седмица возене и чукнахме 500км :) Вчера направих една разходка през искърското дефиле до Черепишкия манастир, след това се отбих до Враца и обратно по "магистрала" Хемус към София...

 

Разход на гориво - 4.8л/100км като съм си изпреварвал по двулентовите пътища и се стремях да поддържам 100-110км/ч и съответно 140-150 на магистралата. Ако някога имам нервите, след разработката на мотора 4л/100км са си напълно постижими извънградско.

 

Софийско-градско около 7л/100км през делничните дни до работа като маршрута е от Кино Арена запад - К.Величков - Гешов - бул.България до България Мол и обратно в "час пик".

 

Като цяло много приятно впечатление ми направи това, че от мотора дори при скорости от 150км/ч на 6-та в купето не се чува бръмчене, а може би и заради това като цяло скоростта не се усеща. Долавя се само шум от вятър и шум от гумите с асфалта. На неравности/павета, много дразнещо потраква някъде отзад щората на багажника и трябва да го лекувам с по-силна музика :) Също така при скорост над 130км/ч в завои, където има бабуни на АМ "Хемус", явно колата е лекичка и със  17ките + "спортното" окачване е малко по-твърда и направо отскачам към мантинелата...

 

В крайна сметка мнението ми е, че Фабията си е една приятна градска кола да си вършиш работа с нея + приличен багажник за пазарене от супермаркета :)

 

Наистина щеше да е мания, ако се предлагаше като новот POLO GTI с 200 коня 2.0 тси мотор

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита колица, Колега!

 

Само усмивки да носи на семейството ти, когато сте с нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора нормално ли е следното явление :

 

Искам да си измия предното стъкло, сътоветно дърпам лостчето към мен и чистачките започват да "жулат на сухо" 1-2 пъти и чак тогава идва водата...Сякаш трябва повече време да направи налягане. Допълних с лятна течност за чистачки до горе и пак същото!? 

 

Много странно, все си мисля, че първо трябва да намокри стъклото и тогава да започнат да бършат чистачките :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора нормално ли е следното явление :

 

Искам да си измия предното стъкло, сътоветно дърпам лостчето към мен и чистачките започват да "жулат на сухо" 1-2 пъти и чак тогава идва водата...Сякаш трябва повече време да направи налягане. Допълних с лятна течност за чистачки до горе и пак същото!? 

 

Много странно, все си мисля, че първо трябва да намокри стъклото и тогава да започнат да бършат чистачките :?

 

Това е така от памтивека сигурно... Явно още не са го оправили и при новите. :)  Според мен няма никаква скрита идея, просто не са го измислили както трябва...

 

"Може да има следната идея: първо да се изчисти прахоляка, преди да се напръска с вода, за да не стане на кал" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито! Мисля, че видях колата на живо в далечината и изглежда жестоко. Съжалявам, че не съм със същия цвят!

А за чистачките - не е като при алфите, първо стърже, после пръска, хихи. И копчето за ел настройка на страничните огледала е много по-неудобно от алфовите. Все пак трябва да има уловка в по-ниския клас предполагам. Поне да не ходим до сервизите толкова често :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е така - напомпвам един - два пъти и тръгват с няколко секунди закъснение (може би може да се конфигурира това закъснение) , но със сигурност при мен се "бавят" достатъчно да намокря стъклото.

Колкото до това дали и кога ще качи помпата зависи от едно клапанче , което е вградено в редуктора да определя на предното или задното ще пръска , но това клапанче не задържа достатъчно от течността в маркуча. На друга кола , но със същата помпа си го оправих да пръска на секундата с монтаж на допълнителен клапан след помпата , но не мога да намеря такива гяволии дали се монтират и респективно продават за друга кола освен Шкода Фаворит/Форман , а резервите си ги изчерпах :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Малко новини. Вече сме на 1000км.

Също така колата беше обработена с перманентно стъклоподобно покритие на Nanolex - Nanolex Si3D. Реших, че докато е нова боята е хубаво да се запечати и така би трябвало да е защитена срещу леки драскотини и има много як водоотблъскващ ефект.

Карах малко по-смело София - Плевен по магистралата 160-170, а след това на двулентовия 110-120 като така ми отчете 5.8л/100км.

На връщане по двулентовия пробвах да не вдигам повече от 90км/ч и така отчете среден разход 4.1л/100км, но нямах нерви и като стъпих на магистралата наваксах и икономията отиде на кино ;)

 

s1roy9.jpg

 

58exh.jpg

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Забравих да кажа, че закупих от еуратеците и си монтирах сам пред блока предните калобрани :) Застанаха по-добре, от колкото си мислех...

 

Надявам се не досаждам с постоянните си писания, но мисля че ще е полезно инфото за евентуален собственик на фабия с "новия" мотор :)

 

Още малко снимки, че ми изтече времето за едит от предния пост :(

 

2ia7dsg.jpg

 

w849ki.jpg

 

wlbqs0.jpg

 

wvqzif.jpg

 

aewtjs.jpg

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се кара нова кола :D Само газ. Ако не е тайна, колко струва това покритие и къде го прави? И моята е комби и би трябвало цената да е подибна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега калобраните пак станаха на мода :)

Много добре стоят на колата.

На тези пътувания по-дългите повече хора и багаж ли се возихте? Интересна ми е динамиката като е натоварена, разбира се не говорим за рали кола.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покритието + труд = 220лв. Не знам дали е позволено тук и да не се приеме, че се прави някакъв вид реклама, затова ако искаш координати на човека мога да ти дам на ЛС.

 

Относно по-дългите пътуванията - за сега сме пътували 2ма човека с малко багаж и винаги пълен резервоар около 45л. Динамиката е много прилична, даже ще се повторя или потретя, но наистина съм изненадан - очаквах да е по-зле като вървеж. До сега съм карал за ежедневка чипосан дизел (Алфа Ромео) 150 коня и имам 330 коня турбо бензинова кола от старата школа :) Това последното го казвам, за да се вземе предвид, че не идвам от някое 60-75к.с. автомобилче и Фабията да ми се струва самоУет, та горе-долу имам реална представа за вървежа на една кола ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам - хоби колата от старата школа 94-ти набор :) Двигателят е 4 цил. 16 клапана с турбо, взет е директно от Ланча Делта Интеграле и Алфа 155 Q4 (ако има запалени ралиджии знаят за какви коли говорим). 

 

Ето го и "грозникът" в действие на писта Дракон  :fiu:  :

 

http://clubalfaromeo.com/Media/Img-3-12-23.jpg

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отзад едни калобрани и ще заспи. Да си я караш със здрави и мнооого км. безаварйно!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си я взимал от Еуратек сестра ми си взимаше фабията в съседната клетка. На живо лови окото още повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.