Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на волан на Fabia 2


Recommended Posts

Здравейте! Не успях да намеря писано по темата дали мога да заменя фабричния волан на фабия 2008г. с този от 2013 ? Надявам се някой да може да помогне тук :)) И ако не съм уцелил раздела се извинявам предварително ☺️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съдя по годината която сте дали 2013, това трябва да е Фабия 2 фейслифт. Тоест ще пасне без проблем. Все пак дайте снимка ако имате на колата от 2013г. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да фейслифовата е , обаче има и друг проблем- воланът на въпросната е десен . Не знам дали имам право да давам линкове с обяви.. http://m.m*bile.bg/details/11478686868091147

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само вземи и еър бега с волана! Попринцип самите въздушни възглавници да едни и същи , само капачките им се раЛичават, но капачка няма да намериш! Иначе ще стане да !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да ползвам темата и аз, че се чудя за същото нещо. Дилемата при мен е при Октавия 2 обаче. Стандартен триспицов волан за vRS, който не е мултифункционален искам да заменя с мулти волан от Октавия 3 vRS. Дават ги да са взаимозаменяеми. Ясно е, че ще трябва да си проверя "кутийката" под волана дали поддържа "мулти волан" и да си набавя лентовия кабел за копчетата (на дали моята има в момента без да е с такъв волан, но ще погледна за всеки случай). Та въпроса ми е главно за airbag-a. Дали самите възглавници са еднакви? Да си взема само волан и капачка и да преместя airbag-a от стария в новия волан... И също, гледам, че новите капачки са с различни емблеми - т'ва съществено ли е или е само за фасон...щото на форма ми изглеждат еднакви.

И малко нагледен мат'риал:

 

Имам такъв волан:

post-5-0-12121800-1493765858_thumb.jpg

 

Искам да метна такъв:

post-5-0-73269700-1493765958_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана , като волан ще стане. Шлиците са едни и същи. Относно бега : имайки предвид че на преди фейса и фейслифтовия , самия еър бег е един и същ , не мисля , че и при най-новите ще е различен, демек сменяш само капачката, но аз лично мисля , че е по оферта да си намериш от някоя ударена англичанка цял бег с все капачката. Причините са , че то капачката не е ефтина ама хич и е страшна играчка да преместиш бега от едната към другата. НО когато го направиш , аз имам мераци към волана ти ;)

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро може би трябва да се погледне новата капачка отзад дали е едно и също положението със старата. Иначе Данчо не е чак такава играчка да се прехвърли бег-а, само най-добре да са двама човека, но и според мен Велко ако си намериш всичко комплект най-добре. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

прехвърлих от О2 преди фейса на О2 фейс-а баг-а от капачка в капачка за 10 мин работа 2ма човека че по лесно. нищо сложно да капачките неса евтина за о2 фейс са по 100лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.