Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реглаж фарове


sauber

Recommended Posts

Колеги, привет,

Подариха ми някакви извънземни крушки на Osram. Имах зор със стандартните преди. Да не кажа, че направо в тъмното не виждах :)

Днес, след доста псуване и блъскане (който не е сменял крушка на кола, няма как да ме разбере) ги сложих. На първо четене светлината е по-бяла и по-силна, което май ще да е на добре. На второ четене обаче, фаровете ми май са доста разцентровани. Последно съм ги регулирал, когато взех колата. Като под "регулирал", разбирайте, че висях на стената пред НИМ и въртях с една отвертка като алтав. Какво съм свършил - не е ясно.

Та въпроса ми е - В кой сервиз да отида да ми регулират фаровете, ама както си му е реда? Мога да се закълна, че бях чел някъде във форума по въпроса, но търсачката отказа съдействие. На други коли съм ги правил в Друмник, но последните 1-2-3 години само кофти неща чета за тях (дали са истина няма как да знам).

Ако препоръчате нещо в южните райони - най-добре ще е :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах ХЕЕД 91 в Надежда. Хубав им е стенда, 15тина лв и 20мин с оформянето на документите. Записах си час преди това по телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах ХЕЕД 91 в Надежда. Хубав им е стенда, 15тина лв и 20мин с оформянето на документите. Записах си час преди това по телефона.

 

Благодаря за инфото! Хич не се бях сетил за тях. Това със записването на час ми е голяма екстра, така че ще се насоча към тях. И без това току що се сетих, че забравих с маслото да сменя въздушния и купе филтъра, та и това ще свърша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах ХЕЕД 91 в Надежда. Хубав им е стенда, 15тина лв и 20мин с оформянето на документите. Записах си час преди това по телефона.

Интересни цени...

И какви документи оформят за един прост реглаж на фарове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като във всеки нормален сервиз, първо се регистрира колата и се пуска поръчка. След това се вкарва колата. Като я взимаш минаваш през касата и плащаш, взимаш си и фактура, която важи и за гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност реглажа на фаровете е нещо, с което всеки може да се справи сам. Трябва само рулетка, стена и търпение. Мери се разстоянието от земята до нивото на крушката. Височината, на която свети фара трябва да пада с 1% под тази стойност за всеки метър разстояние. Пример - на моята кола центъра на лупата е на 90 см от земята. На десет метра фаровете не трябва да са на повече от 81 см от земята. Моите ги регулират по този начин, след което ги свалих една идея за всеки случай, премерихме ги на стенд след няколко дни и се оказа, че са малко под идеалното положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, след 2-3 ходения по сервизи за реглаж и след неудовлетвореност от крайния резултат си ги регулирах сам. С имбосния ключ в ръка, тръгване спиране, ляв десен фар, докато ми хареса как светят. Мислех и за вариантите с които е залято как да се регулират, но ми се стори доста сложно да лепя тикса и т.н. Та моя съвет е, всеки сам, в тъмно време, да си ги настрои както най добре намери за добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм Ицо, със зетя, на моята демо-версия на БМВ, ги регулираме по сходен начин, само дето, баварците искат да има точно седем метра от наи-издадената предна точка на автомобила, до тиксото на стената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен правилния реглаж е много важен и смятам, че повечето оплаквания от слаби фарове и заслепявания са заради самостоятелни интервенции. В Хеед стенда е 3 измерен и "петлето" се получи супер. Доволен съм от реглажа. Помолих ги само 1ва позиция да е 0ла, за да мога да ги вдигам късите с висока скорост.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, разбирам ви DIY вижданията, но не ставаме всички за такива неща :) То и реденето на ламинат не е кой знае каква философия, но пробвах един път и докарах къщата до състояние за основен ремонт (почти) :P

Аз предпочитам да отида при някой, който го е правил 10 пъти (днес) и да го свърши за отрицателно време. Инак трябва да чакам да е тъмно, па да меря, па стена да търся и накрая дали ще е като хората - един Господ знае...Още повече, че е някаква манипулация за три и педесет (образно казано).

Има и друг момент при "ремонтите". Какво правим, ако нещо се счупи/обърка по време на процедурата? Ако го правя сам, има да псувам и пак да свърша в някой магазин или сервиз. Ако се случи там, просто ще го отстранят, защото имат всичко под ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също като сложих новите фарове мислех да се захващам сам, но нито намерих равно, спокойно място със стена, а отделно че нямах време. Според мен най-лесно и добре е да се отиде на сервиз, доближават ти "кутията" до фара :D и за 10-15 минути си готов. Не си заслужава според мен цалата разправия, отделно че с много труд ще докараш реперите както трябва. Поздрави!

П.С - отделно Иво си мисля, че винаги трябва или поне при мен винаги са изисквали ключа за наклона да е на 0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помолих ги и го направиха, казаха че не е съвсем редно, но са не повече от 7-8м като осветено поле напред. Вдигам ги рядко, с висока скорост си трябва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То защото е много редно да сложиш на обикновен фар с халогенова крушка, ксенонова.Намерели за какво да се заяждат. И на стенд да са регулирани фаровете, пак се намира някой да присветка, нишо че той е с китайски електрожени дето не подлежат на никакъв реглаж. Всичко е едно отбиване на номера.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То защото е много редно да сложиш на обикновен фар с халогенова крушка, ксенонова.Намерели за какво да се заяждат. И на стенд да са регулирани фаровете, пак се намира някой да присветка, нишо че той е с китайски електрожени дето не подлежат на никакъв реглаж. Всичко е едно отбиване на номера.

При мен мисля, че сами се регулират. Като запаля колата светлината се вдига нагоре, после надолу и накрая застава в средно положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен мисля, че сами се регулират. Като запаля колата светлината се вдига нагоре, после надолу и накрая застава в средно положение.

И това средно се регулира,а след това според натоварването се регулира от кантарите(преден и заден ).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се в Хеед Ауто и ми казаха нещо от сорта на "докарайте я, пък ще я направим", което като го чуя бягам с 200. Адмирации към работата им, знам, че са добри, но все пак и кустюмър сървиз трябва да има някакъв. Не мога да се вдигна от другия край на София до Надежда, без да имам поне груба яснота за това кога ще се случат нещата.

След това се обадих в Друмник, където най-рано имаха за Четвъртък след обяд, а мен не ме устройва. Накрая свърших в Алком на Т.Каблешков. Без час, за 30 мин. - готова работата :)

Не знам как са направени, защото очевидно навън пече, но ще тествам довечера. По принцип ми казаха, че левия рефлектор е почти за смяна вече, ама баш сега не ми се занимава и с фаровете, че тая седмица съм само по сервизи (все за шано неща).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, нямам идея как е при ВАГ, но баварците си имат мнооого подробни инструкции, как се регулират фаровете.

И, колкото и да не ви се вярва, отнема точно 15 минути, с все лепенето на тиксото и двете изпушени цигари - моята и на зетя!

Малко тиксо, една отвертка, една ролетка, равен под, стена, две цигари, два вица, двама души и 15 минути.

 

Трябва да си наистина малоумен, та да объркаш реглажа.

 

А, причината за реглажа в "домашни" условия е, че след направен такъв в два известни столични автосервиза, фаровете ми или светеха като прожектор от ПВО разчет, или като фенера на пиян рибар, дето си търси плувката на метър от брега, в 03'00 часа сутринта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата с регулиране на "късите" светлини ми е ясна, но имам чувството, че докато ги настройвах си развалих "дългите".

Някой има ли идея каква е връзката между болтовете за регулиране и "къси" - "дълги"? Мисля, че на фаровете има само 2 реглажни болта - по хоризонтала и вертикала.

 

Колата   е Суперб 1 - фар с лупа и халогенни крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно... На Октавията, е както при теб - фар с лупа и отделно за дълги. Но си се регулират отделно, поне при мен...болтовете са 3. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не мога да повярвам как се филмирате колеги. Разбирам да е ремонт за 100 лева, но то е 20 и то в лошия случай. Още повече, че се прави един път на 5 години (примерно). Отидете на стенд, няма да се справите по-добре сами. Да не говорим за времето, което ще загубите.

Инак аз пробвах моите след новите Осрами и реглажа. Късите определено се подобриха. Имам чувствто обаче, че дългите се разсеяха яко. Естествено, може и да си въобразявам, но ми се струва, че светят на по-далеко, но и по-слабо. Но тия дето сме с H4, това е положението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Да повдигна малко темата, че не намирам точна информация. Преди някой беше писал, че в София има някъде разграфена стена за реглаж на фарове, но не мога да намеря точната тема.

Ако някой се сеща къде има, за да отида и да си настроя фаровете. Мъчих се на око да ги настройвам, ама нещо не се получава точно както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разграфяването се прави индивидуално за всяка кола. Напиши в гугъл: реглаж на фарове/изображения   - и ще ти излезе графиката и формулата.

Едва ли някой е разграфил на стената за всички модели на Шкода ;)

 

Взема се предвид височината от земята до крушката и разстоянието между двете крушки във фаровете. След това се смята, къде трябва да са реперите на фаровете спрямо отстоянието от стената. 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.