Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бебето - гони осем.


The Best Forman

Recommended Posts

На 08.04.2017 моито синьо съоръжение стана на година (макар , че е слязла от конвейра в 5.00 ч. сутринта на 26.01.2016).

За тази една година и се случиха доста неща , които оставиха малки и не толкова малки следи по лака , но като цяло не и влошават вида.

На третия ден моторист си отърка пластмасариите в дясното огледало , в края на първата седмица я охвърляха с камъчета септември миналата година за една бройка да направя Октавия 1 комби на Фабия хечбек , но колата и аз се справихме , измина едни 4000 км. по пътищата на Европа без проблем и до сега продължава да ме радва предимно с добро пътно поведение и безпроблемна работа.

Разрових се в жабката и извадих статистика за една година (бележки от бензиностанцията) и се оказа , че тази машинка въобще не е толкова лакома - изминати километри 13 000 , заредно гориво 753.12 l , среден разход за година 5.793 l/100 смесено.

За тази година смених веднъж зимата поленов филтър , защото взе да поти стъклата и да мирише и веднъж въздушния филтър , защото без причина вдигна разхода (да ме прощава бате Дойчо , ама за българските условия 30 000 км. за един въздушен филтър е прекалено много) , 200 мл. антифриз , а маслото още си седи на максимум .

И така продължаваме да се гледаме и да се возим :plate_skoda:

post-139-0-13334900-1492192110_thumb.jpg post-139-0-11844700-1492192190_thumb.jpg

04.2016 някъде около Кнежа        01.2017 някъде в Европа

 

П.П. Забравих допълнителните пет коня , които ми донесе Дядо Коледа :D

 

post-139-0-51666700-1492191133_thumb.jpg

Има и лайстни за праговете , но все не мога да намеря време за тях.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде качих още пет коня :D

post-139-0-27373700-1492253502_thumb.jpeg  post-139-0-47527900-1492253529_thumb.jpeg

 

Сега откровенно хората от СуперШкода малко ме изненадаха с качеството на лепенките по долния ръб на лайстните (предпазното фолио не се отделяше) , добре че продавача от кварталната железария на село ме изненада с двойно залепваща лента на 3М , та свършихме работа .

За първи път първо прочетох упътването и се оказа , че добрите хора от СуперШкода въпреки , че цените им не са от най-ниските са спестили и шаблона за монтаж , та карах малко едно към гьотере (гледах единствено да са еднакво криви и от двете страни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И както може да се очаква от гената всичко е супер чисто. Как си го постигнал с тоз черен мокет не знам. Браво!

P.s. никъде не прочетох да има установени течове от масло. Започвам да се притеснявам. Сигурен ли си че колата е ок ? :P

post-139-0-51666700-1492191133.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бъркаш. Специално слезнах до колата да снимам, виждаш, от фелата откакто не тече масло от никъде какво стана, а преди нямаше такива проблеми... Вземи се в ръце и я направи ако не да тече, поне да подлизва масълце отнякъде ...

 

466747.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , предвид факта , че повечето неща под капака са алуминии и пластмаса , не очаквам да ръждяса ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ръждяса скоро, пък и после ще я изкърпим за нула време, и аз и ти имаме богат опит в това. Пожелавам ти да си я караш със здраве, да и сменяш маслото редовно и много да те слуша, само на паркинги да те удрят, нищо по - сериозно ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ти е разхода.

Маслот що не си го смениш, без да ги оведомяваш ЕТ. Купи си оригинален филтър маслен и няма да разберат. Ако не искат или искаш там да го сменят.

Не чакай толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ти е разхода.

Маслот що не си го смениш, без да ги оведомяваш ЕТ. Купи си оригинален филтър маслен и няма да разберат. Ако не искат или искаш там да го сменят.

Не чакай толкова.

Фабричния и този, който продават в ЕТ са различни на цвят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

П.П. Забравих допълнителните пет коня , които ми донесе Дядо Коледа :D

 

attachicon.gifIMG-1486910584429-V.jpg

Има и лайстни за праговете , но все не мога да намеря време за тях.

 

Колега, как се справи с педала на газта? При мен борбата беше сериозна...и тогава разбрах защо излиза по-скъпо на поръчка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педала за газ сложих плъзгане от горе на долу и накрая с малка отверка защипах долния край.

Големия зор беше със свалянето на пластмасовите педали.

 

П.П. За по лесно плъзгане течен сапун или сапунена вода за пвдала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Дълго време се чудих какви са възможностите на този 45 л. резервоар и ето го отговора - 940 км. с едно зареждане , като оставащ пробег по борд 95 км.

Почти целия пробег е на магистрала с няколко задръствания заради катастрофи, малко градско (около 50 км.) и климатик , когато беше необходимо , трима възрастни и пълен багажник и като резултат 4.7/100 със средна скорост за целия пеобег от 1600 км.90 км/ч т.е. всичко в рамките на позволените ограничения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бащата, който е спокоен шофьор и кара с 70-80 днес направи 90км с малко градско с 10литра бенз , мисля че е нормално :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време се чудих какви са възможностите на този 45 л. резервоар и ето го отговора - 940 км. с едно зареждане , като оставащ пробег по борд 95 км.

 

По мои наблюдения и умозаключения, съвременните автомобили ги проектират да минават по 1000км. или около 1000км. с един резервоар. Извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения и умозаключения, съвременните автомобили ги проектират да минават по 1000км. или около 1000км. с един резервоар. Извънградско.

Жоре, ама Октавия е с еднакъв резервоар, независимо дали е 1,6 TDI или 1,8 TSI. И както казва Павката-Пуф-Паф "тя е заводски ограничена да не може да покаже повече от 600 км до зареждане".
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и моита с обезвъздушаване на резервоара (буквално до капачката) показва range - 760 км. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения и умозаключения, съвременните автомобили ги проектират да минават по 1000км. или около 1000км. с един резервоар. Извънградско.

Аха ... ама ако са дизели. Понеже резервоарите са еднакви, а бензините харчат повечко при тях километрите са по-малко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време се чудих какви са възможностите на този 45 л. резервоар и ето го отговора - 940 км. с едно зареждане , като оставащ пробег по борд 95 км.

Почти целия пробег е на магистрала с няколко задръствания заради катастрофи, малко градско (около 50 км.) и климатик , когато беше необходимо , трима възрастни и пълен багажник и като резултат 4.7/100 със средна скорост за целия пеобег от 1600 км.90 км/ч т.е. всичко в рамките на позволените ограничения :)

 

Тази средна скорост по борд ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Как да се разбера с таз система за стабилност (ESC) ?

Когато някога ми се наложи да тръгна по-бързо таз тъпня ми отнема газта и колата ми гасне по сфетофарите като на новобранец. Днес карах малко офроуд и по черния път на изкачване на първа това чудо пак взе да ми отнема контрола и се почна едно лашкане ... изключвам я и всичко е ОК - колата си върви плавно и леко , потеглям си нормално без да боксувам и да ми гасне , но на всяко палене тя пак е активна (много досадно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш при pepino, закачва я на компа ,спира я,  и си решаваш проблема с тоя модерен bullshit. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.