Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси относно закупуване на Octavia 1 vRS


anticop

Recommended Posts

Здравейте колеги, от много време искам да закупя Октавия 1 РС и мисля че момента настъпи. Харесал съм кола и Четвъртък ще ходя на оглед.Имам VCDS, който ще взема със мен и (горе-долу) имам знания да прегледам стандартните неща. Въпроса ми е ако има тънкости за които би знал само собственик на такава кола да ги споделите. Благодаря ви предварително.

 

 

П.П.

Ползвах търсачката, но не открих такава тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай обявата и ще ти кажем на какво да наблегнеш. А и вече някой колега може да я е гледал и да е забелязал нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази обява седи от доста време, което не е добър знак. Трябва да си доста обстоен в огледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради тази причина пуснах темата. Утре като отида на огледа съм се разбрал със Пепи да се чуем и да ме насочи какво да гледам като я закача на VCDS-а . Съединител, маслени пръстени, "боза" в разширителния съд/ капачката за маслото, надуване след достигане на работна температура............в общи линии всичко стандартно, което се гледа ще го проверя. Като пуснах темата имах предвид да ме насочите за "болежки", които не се виждат с просто око и са специфични за модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, за да е полезна темата ще напиша какво съм открил след огледа.

 

На първо четене : глава за ревизия, ляв калник за смяна, половината кола за боя(заради малки забележки на които ако не се обърне внимание ще станат големи), свален катализатор, не добре оправен челен удар от ляво и неработещ климатроник(не включва компресора). Също така и някакъв проблем с централното, но не съм търсил какво точно означава грешката.

 

От вътре колата е сравнително запазена.Малко се е отлепила кожата на скоростния лост и има леки забележки по шофйорската седалка. Иначе като цяло е добре.

 

Колата беше оставена на паркинг на сервиз(собственика каза че нямал вече място при него). Колата беше отключена и запалена от собственика на сервиза, който постоянно ми обясняваше че бензина бил малко(да не прекалявам). Гумите на колата бяха леко спаднали(не ставаше за каране). Тоест не съм карал колата.

 

След всичко описано по горе реших да си тръгна и дори да не давам обяснения, но собственика на сервиза ме попита какво не ми е харесало? И аз бях шах и мат. Попитах го от къде да започна. След края на разговора ми каза че това била стара кола и какво съм очаквал за тези пари(6599 лв.)...........и на това не му отговорих.....нямаше смисъл. Та колеги това е което забелязах от огледа на този автомобил. Дано съм бил полезен на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезен си колега - дано не се мине някой по пързалката. Баси...аз моята мисля да я пусна за 4500 и се чудя дали няма да са много, ама като чета за 2 хиляди и кусур отгоре, какво си намерил...страх ме хваща. Бахти търгашите гнусни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема. Който чете форума със сигурност няма да я купи. Благодаря ти за споделената информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата май стана информативна, та да попитам някой колега от Варна дали е гледал тази:

http://www.cars.bg/c2029325

 

П.П.

Също така ще съм благодарен ако някой от Варна има време да и хвърли едно око и да напише някоя дума за колата. Ако колата си струва ще се свържа с него като пристигна във Варна и ще почерпя за услугата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам цените на колите в Бг и ме обзема страх. Да започна да внасям коли по поръчка ли?Октавията преди 3 години я купих за 1200 бг лева от тук. Колата беше на 13 години тогава,но все още се държи много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, чаках да изкажеш мнение след огледа, защото бях почти сигурен, че ще е негативно. Преди време, бях решил, да сменям колата, с нещо по-бързо и попаднах на тази обява, бях много навит, мислех дори да отделя време да ида до София на оглед и ако ми хареса направо да я взема. На пръв поглед цената ми се стори нормална, все пак 13-4 годишна кола, но вече бях брал ядове с "евтини" коли и реших да поразгледам из чуждестранните сайтове, като mobile.de напримиер и още няколко Италиянски и останах учуден, като видях, че за тази 13-4 годишна октавия, немците искат 4000Евро и то за кола с козметични забележки, а някой дори с проблем, който е описан в описанието на колата.Позамислих се малко, поразгледах и по-скъпите екземпляри и се отказах, та мисълта ми е, че хубавите коли, дори на 13-4 години, пък и от такъв спортен клас, струват скъпо. Не отричам и случаите, в които има хубави автомобили буквално за без пари, но аз лично вече не разчитам на това. Аз лично, след време, живот и здраве бих дал 4-5-6 хил. евро за vRS, макар и 15-годишна, но да знам, че купувам кола като хората, отколкото 6-7 хил. лева и да се наложи да се вложат още 5хил. в нея, като не калкулираш и нервите през това време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има развитие по моя въпрос. Днес случайно се срещнах с приятел с който не се бяхме виждали много време. Преди живееше в Германия.Сега се е върнал в БГ и вкарва коли на малко километри с удари, оправя ги и ги продава. Точно след 10 мин. търсене намерихме това:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=242141543&fuels=PETROL&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&scopeId=C&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2004-12-31&minPowerAsArray=132&minPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1&fnai=prev

Веднага се обади на неговия човек в Германия да я провери в Шкода.Ако всичко е наред ще я огледа и ще се борим(по негови думи) за цена от 2700-2800 евро.

 

Искренно се надявам колата да си струва и до  месец  да си имам Октавия РС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има развитие по моя въпрос. Днес случайно се срещнах с приятел с който не се бяхме виждали много време. Преди живееше в Германия.Сега се е върнал в БГ и вкарва коли на малко километри с удари, оправя ги и ги продава. Точно след 10 мин. търсене намерихме това:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=242141543&fuels=PETROL&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&scopeId=C&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&maxFirstRegistrationDate=2004-12-31&minPowerAsArray=132&minPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1&fnai=prev

Веднага се обади на неговия човек в Германия да я провери в Шкода.Ако всичко е наред ще я огледа и ще се борим(по негови думи) за цена от 2700-2800 евро.

 

Искренно се надявам колата да си струва и до  месец  да си имам Октавия РС.

Къде са ксеноновите фарове?

Аз РС с Н4 не съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде са ксеноновите фарове?

Аз РС с Н4 не съм виждал.

Само англичанките са с обикновен фар. Вероятно е имала удар и са я направили така, защото липсват и дюзите на бронята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал една купувана от БГ рс-ка и на живо и по сайтовете за обяви без ксенон. Даже беше с обикновен климатик, но със сребристата централна конзола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах фаровете, също така и липсващия РС накрайник. Пито платено. Провериха колата. Със сервизна история е до края. Има актуален тюв. Сега отиват да я гледат и ако е ок, направо я товарят и следващата седмица(събота или Неделя) ще е при мен. Ако всичко е наред с колата имам да пребоядисам предна и задна броня преди каското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив има една РС-ка с такива фарове. Собственика сподели, че е купувана така нова.

Черното комби и аз го бях харесъл, но още по телефона не се разбрахме с продавача и реших, че не е моята...явно е имало за какво.

 

Успех и дано с тази всичко да ок. Ще чакаме да се похвалиш.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, първо Христос Воскресе на всички. Да сте живи и здрави......вие и семействата ви.

 

Излезе че немците са безкомпромисни и огледа ще се проведе утре.По това което забелязах на първо четене на колата трябва да боядисам предна и задна броня, да намеря оригинален накрайник от РС и да си сложа темпомат. Човека като е при колата ще се чуем по телефона да ми каже какво е текущото състояние на автомобила. Тоест взимаме или не. Всичко останало е на късмет. Благодаря за пожеланията.......и аз се надявам всичко да е ОК. Също така гледам да не го мисля много много, за да не се побъркам до Неделя.

 

Ако всичко е ОК след обслужването ще пусна тема да се похваля. Също така ще се радвам да се запознаем на някоя регионална среща с колегите от София( и с всички останали разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пак загледах обявата - джамбазите са джамбази, къде видяха ксенонови фарове и мулти волан нямам идея. Иначе успех на колегата, дано колата да е читава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фабия рс 1 със сигурност имаше за Англия модели без ксенон. Тази Октавия не може да е била без ксенон, ако не е била с десен волан :)

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фабия рс 1 със сигурност имаше за Англия модели без ксенон. Тази Октавия не може да е била без ксенон, ако не е била с десен волан :)

Всъщност и за Гърция са без ксенон, но там модела не е точно vRS.

 

20160704230401-Skoda_Octavia_GT_historie

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами надявам се тази да си е била оригинално без ксенон. Тоест да не е имала челен удар. Ако всичко е наред това не ме притеснява. Както и да е.......Колата вече пътува към България. Неделя трябва да пристигне. Следващия ми пост ще е след няколко дена да ви се похваля или да ви кажа колко съм се прецакал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се хвалиш, споко :)

Дори да е ударена челно, ако е направена, както трябва няма да е проблем. Може би т'ва да е причината за липсата на ксенонови фарове. Или пък просто са ги продали и са сложили обикновенни с цел някой лев отгоре! Най-вероятно по vin номер ще можеш да я провериш ако е водена сервизна история и да видиш дали е била оригинално с ксенон. Или по лепенката в багажника/сервизната книжка!

Сигурен съм, че ще си доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, колата вече е при мен. Като цяло съм доволен. Двигателя мърка като коте. Няма нищо общо с РС-ката, която гледах в София. Нещата които искам да коригирам са следните: предна и задна броня за боя, липсва кората на 5-ата врата, няма темпомат и подгрев на седалките. Това което бяха написали че е навигация е някакъв стар 2din плеър с тъч скрийн JVC, който ме дразни много и ще бъде подменен с китайче от али експрес с андроид. Също така задното гърне е сменяно с такова от ТДИ и салона е за пране. Други кусури не успях да намеря в интерес на истината. Ще помоля ако някой колега знае как да провери с какво оборудване е излязла колата да помогне. Ще прикача снимка по долу.

037970831.jpg?r=0

 

037970830.jpg?r=0

037970828.jpg?r=0

037970829.jpg?r=0

 

Това е автомобила.Утре привечер ще я карам към КАТ. Ще ми я регистрират и направо ще ми я докарат пред нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, колата вече е при мен. Като цяло съм доволен. Двигателя мърка като коте. Няма нищо общо с РС-ката, която гледах в София. Нещата които искам да коригирам са следните: предна и задна броня за боя, липсва кората на 5-ата врата, няма темпомат и подгрев на седалките. Това което бяха написали че е навигация е някакъв стар 2din плеър с тъч скрийн JVC, който ме дразни много и ще бъде подменен с китайче от али експрес с андроид. Също така задното гърне е сменяно с такова от ТДИ и салона е за пране. Други кусури не успях да намеря в интерес на истината. Ще помоля ако някой колега знае как да провери с какво оборудване е излязла колата да помогне. Ще прикача снимка по долу.

037970831.jpg?r=0

 

037970830.jpg?r=0

037970828.jpg?r=0

037970829.jpg?r=0

 

Това е автомобила.Утре привечер ще я карам към КАТ. Ще ми я регистрират и направо ще ми я докарат пред нас.

Честито Колега! Изглежда много добре. Безаварийно шофиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.