Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Smartlink Активиране


ivo.kuzov

Recommended Posts

Шкодата си е взех с радио Болеро (колата е 2017) и до колкото разбрах Болерото подържа смартлинк функцията. Естествено при поръчката не си добавих опцията за активиране на Smartlink. В момента достъпа до смартлинк е ограничен и иска активиращ ключ. 

 

Някой знае ли колко пари ще струва в ЕТ и дали активацията на тази функция зависи от други екстри. Това което разбрах от нета е, че Болерото от 2016 насам е съвместимо.

 

Искам да си активирам функцята Smartlink за да използвам приложението Andorid Auto. Може ли някой който вече е използвал това, също да даде повече подробности какво точно се нуждая и как се случват нещата. В момента докато Smartlink-а ми е деактивиран няма как да разбера нищо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с ЕТ, казаха ми че Smartlink за България не се подържа, но вградено го имат всички автомобили след 2016. Приемчика се чух с него, каза че ако го има вградено активирането е 35 лв.... Почнах да получавам доста многозначна информация вече и съвсем се обърках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го има вградено добре дошло, разминаваш се само с 35 лв :D
 

Редактирано от valterb1983
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с ЕТ, казаха ми че Smartlink за България не се подържа, но вградено го имат всички автомобили след 2016. Приемчика се чух с него, каза че ако го има вградено активирането е 35 лв.... Почнах да получавам доста многозначна информация вече и съвсем се обърках.

Какво означава да се поддържа за България? При положение, че като екстра при поръчка на автомобила струва към 250лв. ми е трудно да повярвам, че след поръчката ще го получиш за 35лв. Отивай направо при този приемчик, давай му 35 лева и да видим какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм писал по темата, но ще повторя. Моята Шкода е от втората половина на 2015г. Също минах през Еуратек - не се поддържа и т.н. Ядосах се и ги предупредих, че ще пиша лично до Шкода за да проверя дали се поддържа или не. Това беше достатъчно да се задействат. От Шкода им пратиха активационен код те го тестваха на една Шкода всичко беше Ок и работата опря до цената. Тук нещата се запънаха, а днес а утре, мина седмица и накрая ми отговориха: кода струва 342 лв + 1 час работа 40 лв или сумарно 382 лв. Честито. Тази цена ме отказа и сагата приключи.

Редактирано от termon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм писал по темата, но ще повторя. Моята Шкода е от втората половина на 2015г. Също минах през Еуратек - не се поддържа и т.н. Ядосах се и ги предупредих, че ще пиша лично до Шкода за да проверя дали се поддържа или не. Това беше достатъчно да се задействат. От Шкода им пратиха активационен код те го тестваха на една Шкода всичко беше Ок и работата опря до цената. Тук нещата се запънаха, а днес а утре, мина седмица и накрая ми отговориха: кода струва 342 лв + 1 час работа 40 лв или сумарно 382 лв. Честито. Тази цена ме отказа и сагата приключи.

Почти идентично беше и при мен приключението , но 400лв при положение дори, че самото приложение не се поддържа в България и трябва да инсталираш сумати неща на телефона  само да си пуснеш навигацията, не благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно, но четейки оставам с впечатление, че колегата говори за смарт линк екстрата генерално. Мирор линк работи без географски ограничения. АА, както казваш, си има чалъм за първоначалната инсталация, епъл кар предполагам също. Мисълта ми е да не остава грешно впечатление, защото според мен екстрата си струва, особено при поръчката на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да така е, според мен си струва. Основно АА за мен си заслужава,МирорЛинк е зависим от вендора на телефона,което е малко кофти, аз нямам 'привилегията' да го ползвам.

 

никой не каза нищо за ЕпълКар плей. Уж работи ама дали е с хак, какво може да прави човек. Интересно ми е дали Гугъл мапс примерно работи там и т.н. Аз един ден хванах един АйФон и чисто лаишки се опитах да го пусна и не тръгва веднага. (не съм айфен и нямам опит).

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се върнах от ЕТ. Ккато писаха колегите по-горе SmartLink-а е около 325 лв със работа 65 лв (в ЕТ Пловдив). В петък ще ми го сложат. Яд ме е, че не го поръчах като е конфигурирах, но тогава не знаех какво е туй нещо. Andorid Auto не се подържа за България, но просто си свалих apk файла от някъде си (не помня кой ми даде линка) и приложението тръгна. Явно от Шкода имат предвид, че самите апо-ве не се поддържат за Бг а не SmartLink функцията. В крайна сметка, след като е има като опция при поръчка, значи е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали ще е възможно да се проектира навигация на Bolero-то? Не съм сигурен, но май имаше такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако намериш линка към Android Auto, моля да го качиш, че другата седмица и аз ще активирам функцията mirror link (обадиха ми се, че кода е пристигнал в сервиза)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го пуснал вече сподели някакви впечатления, понеже възнамерявам в близко бъдеще да активирам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми активираха смартлинка в сервиза в Горна Оряховица, като начало не си хареса usb кабела, взех друг (който междудругото е два метра с опция fast charge) и с него се свързаха, успях да подкарам google maps и навигацията на Sygic и при това без инсталиран android auto само през mirrorlink, но при второ закачане ударих на камък, не става и не става. В поспедствие видях, че изписва грешка в мрежовия адрес. Телефона ми дава опция да задам ръчно IP адрес, но не смея да гадая с цифрите да не се омаже повече, някой ако има съвет за даване ще се радвам да го прочета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

а да така е, според мен си струва. Основно АА за мен си заслужава,МирорЛинк е зависим от вендора на телефона,което е малко кофти, аз нямам 'привилегията' да го ползвам.

 

никой не каза нищо за ЕпълКар плей. Уж работи ама дали е с хак, какво може да прави човек. Интересно ми е дали Гугъл мапс примерно работи там и т.н. Аз един ден хванах един АйФон и чисто лаишки се опитах да го пусна и не тръгва веднага. (не съм айфен и нямам опит).

Няма нужда да е джейлбрейкнат телефона, мапс работи(епълските). Излиза картата направо на екрана. (аз съм с Bolero наФабиа 2017)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги, наскоро и аз си активирах Smartlink. При АА нямам никакви проблеми, свързвам се без проблеми, всико си работи прекрасно. При Mirror link - a обаче нещата не стават. Кънектва се , но не намира никакви приложения. Всъщност основно заради Sygik искам да го използвам. Телефона ми е Galaxy s7 - съвместим. Някакви съвети как да разреша проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Версията ти на сайджик коя е? Трябва да е Sygic Car. Обикновената не е съвместима, нито пък версиите за камион и такси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност разбрах какъв е проблема. Версията наистина трябва да е Sygik car, но освен това трябва да е Premium, платена версия която е 80Е в момента. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да свържа ГПС например Гармин към дисплея посредством кабел или БТ?

Ако има модел с MirrorLink би могло, но ме съмнява да има. По-скоро намери някой по-евтин телефон, който се поддържа и му сложи сайджик. Списък с телефони има тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Имали възможност вече да се "активира"    Smartlink (мод. г. 2016 наличен в колата иска код за активация) , освен в ЕТ за над 400 лв ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.