Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Затваряне на багажника на Superb 2 combi от копчето до скоростния лост


Васил Василев

Recommended Posts

Здравейте съфорумци.

Знае ли някои, как мога да си направя багажника който се отваря от копчето до скоростния лост и от дистанционното да се затваря от същите копчета ?

Става въпрос за Superb 2 combi.

Наясно съм, че ще ми трябва интерфейс кабел, но дотам.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ще са нужни други амортесьори и съпътстващи чудеса. А и копчето за затваряне май си е на вратата на багажника... Кой знае, може и да трябва цял електрически капак ако има нещо съществено различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортесьорите са електрически, но първичните настройки са само да се отваря а не и да се затваря от бутона.

Става вапрос за следното..  https://www.youtube.com/watch?v=MX_CdNroaPs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха! Явно някой с кабел и знания (ако е необходимо да се активира само тази функция) ще ти е от полза! Пробвай с Пепи (Pepino) - има тема в "белият списък" за него. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При седан-а/хетчбек-а, може да се отвори със задържане на средното копче на дистанционното (както на видеото). Отваря се малкия капак, тъй като е twin door.

Отварянето в моя случай мисля, че не е до настройки, а по-скоро до амортесьорите.

Интересното е, че се отваря само, когато е топло (предимно лятно време). През останалото време механизма го освобождава, но капака не се вдига.

Най-вероятно иска подмяна на амортесьорите..

 

Успех на колегата. Идеята е готина :)

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортесьорите са електрически, но първичните настройки са само да се отваря а не и да се затваря от бутона.

Става вапрос за следното..  

Това се опитахме да го програмирамена моят с Пепи /Pepino/, но не намерихме такъв кодинг за управление. Но си мисля, че дори и да стене от купето само ще може да се отваря, както е сега.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като гледам друг клип на същата фирма и от бутона в купето става. Вероятно е същото, като при Фабия 1 и свалянето и вдигането на прозорците. Със задържане на ключ в шофьорската врата работи, с задържане на бутони на дистанционното не става. Изводът тогава беше или нов модул поддържащ функцията или препрограмиране на модула за поддържа такава функция.

 

Всъщност са го написали Address 6D-adaptation-tap when closing (keyfob and consolebutton)

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих нещо в един сайт, но няма снимки.

https://www.briskoda.net/forums/topic/270136-superb-combi-electric-rear-door-closing-from-inside-the-cabin/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте колеги , малко повдигам темата защото ми е интересно как е приключило търсенето. Искам и аз да си програмирам бутона до скоростния лост да отваря и затваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @thedu4eto " - По "Default" бутона до скоростния лост само отваря багажника, но няма проблем да се програмира и да затваря. Също може да се програмира багажника да се затваря и от ключа :) Аз преди няколко месеца сам си го направих, ето как: Натисни Точно Тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 16.10.2019 г. at 14:29, tuningmania написа:

До " @thedu4eto " - По "Default" бутона до скоростния лост само отваря багажника, но няма проблем да се програмира и да затваря. Също може да се програмира багажника да се затваря и от ключа :) Аз преди няколко месеца сам си го направих, ето как: Натисни Точно Тук.

Благодаря ти колега “ tuningmania" .

Стана както го исках, сега мога и от вътре и от дистанционното да отварям и затварям капака на багажника. За мен е супер удобна функция и съм много доволен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.