Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LED крушки на късите светлини на skoda octavia 2


sdi71

Recommended Posts

Колега NightWalker, какви са отзивите от LED-a?  Още ли светят, прегравят ли, как са на влага/мокро?

Запознаха да ме сърбят пръстите и се чудя дали да сменям крушките/H7 и с какви Osram/Philips/LED.

 

...Извинявай за закъснението колега, видях поста ама после забравих да отговоря. Светят още, нямам наблюдения да прегряват, но явно има някакъв вторичен чек и след около 15-20мин работа едната дава грешка но продължава да си свети ОК. Иначе като светлина няма голяма разлика с Фипилса +130% и определено е по-слабо от Ксенон. На мокро може би е ееедна идея по-зле , докато на сухо е една идея по-добре спрямо Филипсите, но това предполагам идва от по-белия и по-жълтия цвят. Все пак говорим за китайски ЛЕД и предполагам, че ако сложиш Филипс или Осрам ще е по-добре , но пък вече не съм сигурен колко ще си струва финансово. Не знам как би било за хора които карат доста , особено нощем - при нас е основно градско и осветено, много рядко се случва нощем да караме извън града :)

И все пак колата продължава да ме кефи много как изглежда  с белите фарове и бели габарити, особено като гледам от високо като жената да се прибира вечер :P, така че мисля да си ги карам докато сдадат багажа .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Това съм сложил аз, мисля че Данчо със същите:

Габаритикъси (Н7) и дълги (Н1)дневни (същите съм сложил и на задния ход), осветление на задния номер.

Габаритите, късите и дългите определено не дават грешка. Крушките на дневните и задния ход светят страхотно, когато включа на "R" зад колата става ден. Дългите осветяват невероятно, но късите ми идват малко близко, сигурно заради това, че отрязах снопа в горния край, а и пак ми разглобяваха цялата предница за да боядисат бронята, капака и калниците и като са връщали винаги правят някаква простотия и сноповете са ми ниско. Обаче за разлика от халогенните крушки осветеността на маркировката и знаците, както и на банкета/тротоара е супер ярка и всичко се вижда. Крушките за дневните и задния ход при първата проверка понякога дават грешка. Ако върна ключа и дам пак на контакт обикновено дава грешка още една крушка, след което на третото завъртане вече всичко е ОК. Най-странното е, че никога не дават грешка, ако колата е карана преди по-малко от два часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Най-накрая намерих старата снимка с халогенните крушки и тия дни щракнах и една снимка на същото място с диодите. Халогенните са Philips Xtreme Vision, +130%. Не мога да кажа , че се забелязва голяма разлика освен , че по-отчетливо се вижда "отрязването" на диодните,а и при тях нещо не работи най-близката улична лампа - та изглеждат една идея по-силни :)

post-2088-0-45385000-1509808218_thumb.jpg

post-2088-0-72234100-1509808224_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо,

 

Можеш ли да ми посочиш колко Келвина са крушките, които си си монтирал. В посочените линкове, никъде не го виждам.

Най-вече се интересувам от габаритите.

 

Аз съм с фабричен ксенон 4300 К и не мога да намеря диоди за габаритите със същата температура.

 

Поздрави!

 

 

 

Това съм сложил аз, мисля че Данчо със същите:

Габаритикъси (Н7) и дълги (Н1)дневни (същите съм сложил и на задния ход), осветление на задния номер.

Габаритите, късите и дългите определено не дават грешка. Крушките на дневните и задния ход светят страхотно, когато включа на "R" зад колата става ден. Дългите осветяват невероятно, но късите ми идват малко близко, сигурно заради това, че отрязах снопа в горния край, а и пак ми разглобяваха цялата предница за да боядисат бронята, капака и калниците и като са връщали винаги правят някаква простотия и сноповете са ми ниско. Обаче за разлика от халогенните крушки осветеността на маркировката и знаците, както и на банкета/тротоара е супер ярка и всичко се вижда. Крушките за дневните и задния ход при първата проверка понякога дават грешка. Ако върна ключа и дам пак на контакт обикновено дава грешка още една крушка, след което на третото завъртане вече всичко е ОК. Най-странното е, че никога не дават грешка, ако колата е карана преди по-малко от два часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо,

 

Можеш ли да ми посочиш колко Келвина са крушките, които си си монтирал. В посочените линкове, никъде не го виждам.

Най-вече се интересувам от габаритите.

 

Аз съм с фабричен ксенон 4300 К и не мога да намеря диоди за габаритите със същата температура.

 

Поздрави!

 

 

 

 

Не мога. Идват опаковани в найлонче, без никакви бележки или сертификати. Може да ги видиш на живо и да прецениш. Или по снимката в моята тема (http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/43733-и-аз-в-клуба-на-октавия-вишната/?p=414568), но на снимки е куцо, телефона много си играе с осветеността и цветовете. Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм сложил аз...

 

Е, що тай прайш ся?!?!  :wacko_2:  :crazy:  :wacko_2:  :crazy:

038322934-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Да посъживиме малко темата 

А това осветление дали ще стане за октовиа 2007 гледам че в алито го дава за 2008 нататък а приличат на мойте плафони 

 

 осветление на задния номер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да стане, монтажа е с по две рапидка на плафон. Гледай какви взимаш, защото има едни с малки съпротивления и те дават грешка.

Виж и тези: 2x Free Error Car rear 18 SMD LED number plate light for Skoda Roomster 5J Octavia 1Z replacement auto accessory parts

http://s.aliexpress.com/famMvMRf?fromSns=Copyto Clipboard

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой купувал ли е LED крушки за предните фарове за мъгла? Не бих отказал и линк за такива. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой купувал ли е LED крушки за предните фарове за мъгла? Не бих отказал и линк за такива. ;)

Аз съм купувал, колега. Ако са H8, каквито мисля, че са -  тези, или тези. А може и някакви други да си харесаш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

...Интересно ми е само , ЛЕД-а като консумира около 18W , дали ще дава грешка системата за изгоряла крушка ? Защото на Дневните с налучкване стигнах до заключението, че му трябва крушка поне 10W :(

Не дава грешка,поне мойте.Само леко присвяткат при стартиране на двигателя,защото си минават чека.С афтърмаркет съм и насрещните никога не са ми светкали(вече съм 2 месеца с тях на късите)и съм доволен от резултата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после дойде времето за смяна на крушките на фаровете и... гредааа! Как решихте проблема с монтажа на Н7-ите, по метода на NightWalkeR или както е показано в това видоло? ;)

https://www.youtube.com/watch?v=zbWSbEjiaws

Редактирано от баш майстора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после дойде времето за смяна на крушките на фаровете и... гредааа! Как решихте проблема с монтажа на Н7-ите, по метода на NightWalkeR или както е показано в това видоло? ;)

https://www.youtube.com/watch?v=zbWSbEjiaws

 

При мен се наложи да купувам адаптери за ЛЕД-а. На видеото може да се види същият как е захванат със свинска опашка и в него се слага крушката (което не е ок поне за мен).

Ако имаш още въпроси пиши на ЛС или ако искаш може да се видиме, за да видиш как свети LED-a (аз не съм особено доволен), както и как е монтиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се наложи да купувам адаптери за ЛЕД-а. На видеото може да се види същият как е захванат със свинска опашка и в него се слага крушката (което не е ок поне за мен).

Ако имаш още въпроси пиши на ЛС или ако искаш може да се видиме, за да видиш как свети LED-a (аз не съм особено доволен), както и как е монтиран.

Благодаря за предложението, но вече ги монтирах. Драснах един гневен мейл на китаеца и той ми предложи въпросните адаптори, но първо нямах време да ги чакам и второ 6 долара за тия тъпи ламаринки не ми се даваха. Та грабнах пилата и клещите и реших проблема. Още не съм я карал с новите светлини, но поне пред блока нещата изглеждаха ОК. Малко ме притесняват крушките на габаритите, че са доста по-дълги от старите и почти опират в "стъклото" на фара, да не би да се нагряват много и да прецакат пластмасата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично използвах оригиналните адаптери,след ,като ги откопчах от буксата и ги сложих между вентилатора и адаптера,който дойде с ледовете.Или казано по друг начин:Затиснах оригиналния адаптер)ламаринката със адаптера на лед-а и си слага,като оригиналнта халогенна крушка на фара,без да се ползват въпросните "свински опашки" от клипът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

Някой да е ползвал тези

https://www.osram.com/ecat/LEDriving HL H7 Gen2-LED high and low beam lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3143582/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4059095/

 

 

Редактирано от Speedster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

От нямане на какво да се прави, най-после се хванах да сменя осветлението на задния номер. Преди няколко месеца ми дойдоха "китайчетата", но все не оставаше време за това. Днес ги смених, светят прилично, не дават грешки, ноооо... Виолетовия "пишляк" виси свободно на кабела си и при движение почуква по ламарината, което маааалко ме дразни. Първото, което ми дойде на акъл е да му ударя един изолирбанд заедно с останалите кабели за да стоят изпънати и да няма много шаване, но гледам че е с алуминиево тяло и ребра, които ме навежда на мисълта, че има някакво охлаждане. Вие как сте решили този проблем?

 

HTB1EOGuSXXXXXakaXXXq6xXFXXXs.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т’ва грее да си еве мамата! Хубаво си се ориентирал, че трябва да се охлажда. Моите съм ги подпрял просто на някакво оребрение на капака (с комби съм) и си седят без проблем от около 2 години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа доколко се нагряват тези съпротивления. Ако намотая кабелите и ги привържа със свински опашки, дали има вероятност допиращите се до тях съпротивления дотолкова да нагреят изолацията им, че да стане проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.