Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LED крушки на късите светлини на skoda octavia 2


sdi71

Recommended Posts

Здравейте колеги!От известно време наблюдавам доста коли с лед на късите,но не познавам никой който е монтирал на шкода.Интересува ме ако някой е сложил да сподели как светят,,дава ли грешки  и въобще има ли смисъл в това.?

Редактирано от sdi71
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз освен последните модели на някои от премиум марките лед на къси не съм виждал...за афтърмаркет пък хич.

Редактирано от tupalkapet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвали сме автърмаркет LED на Къси светлини многократно с различни "марки" не осветява добре,няма фокус  :eusa_naughty: .Един колега кара с такива и вика -знаШ ли как яко свети, постоянно ми присветкват  :doubledown:   :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с LED крушки на фаровете, но на О1. Светят си много добре, само дългите ми са малко високи, аз съм с H4 крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това търся мнения от хора които са ползвали афтър маркет,Освен да светят добре  не трябва да пречат и на другите.До сега карах с Philips Xtreem Vision около 2 години ,но като че ли вече не светят така добре или може би аз съм одъртял :fool:  :fool:  :fool: .Ще поръчам новата Philips Racing Vision въпреки доста по късия живот да пробвам как  е пък после ще му мисля.Благодаря за мненията ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е ясно,ама не съм забелязвал до сега да намалят като светлина,а направо горят и не светят.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на опаковката на филипса си пише да се сменят на 2 години, дори и да не са изгорели. Аз лично дори за една година експлоатация виждам как отслабват. Нормално е. Филипс също изкараха лед заместители на обикновените крушки, но в бг още не съм ги виждал, а й цената им няма да е малка. Ако ще взимаш нови крушки, май е по-добре да се насочиш към Осрам 130+ лазер, на теста който ти пускам ги сравняват с филипс 150% и резултата се вижда. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...лелее тая Филипската Лед Ламба  направо кърти, но и цената и кърти - http://www.xenondepot.com/h4-philips-12953BWX2-LED-Bulb-p/12953bwx2.htm 
Иначе тоя пич има доста интересни видеа, мисля да ги поизгледам.
Като взех колата много се чудех дали да слагам Ксенон, но изпаднаха сравнително евтино Филипс 130+ и за сега вече година съм доволен, но и аз се чудя колко още ще светят добре. От което следва въпроса Ксенон или Лед , същия тоя Руснак има видео за едно китайче, за което казва добри думи ... може пък да се пробва  :



има ги в АлиЕкспресс - https://www.aliexpress.com/premium/CN360-LED-N1.html?spm=2114.01020208.0.0.MT2Uhv&site=glo&groupsort=1&SearchText=CN360+LED+N1&g=y&SortType=total_tranpro_desc&tc=ppc&initiative_id=SB_20170319124253&filterCat=200215713

Иначе още Лед Китайци : 
https://www.aliexpress.com/premium/h7-led-bulb.html?spm=2114.01020208.0.0.caiMFH&site=glo&groupsort=1&g=y&SortType=total_tranpro_desc&SearchText=h7+led+bulb&tc=ppc&initiative_id=AS_20170319115807&needQuery=n&filterCat=200216129,390402,200003220

или
https://www.aliexpress.com/premium/h7-led-12000lm.html?spm=2114.01020208.0.0.At2TK7&site=glo&groupsort=1&SearchText=h7+led+12000lm&g=y&SortType=total_tranpro_desc&tc=ppc&initiative_id=AS_20170319115953&filterCat=200216129,200215713
, но някакси имам повече вяра като вида читаво ревю, като това на руснака :) (въпреки че е за H4).  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах доста сравнителни ревюта в ютуб.Филипса ми се видя по фокусиран.Дори много се чудех дали да не са white vision или Racing.Довечера ще сложа и ще споделя впечатленията от Racing.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера монтирах крушките и покарах вечерта.Разликата е осезаема и видимоста вече е доста по добра,Като че ли по бяло светят от Xtream Vision ,въпреки че и двете са 3700к..Оставям нещата за сега така и продължавам със  събиране на информация за ЛЕД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Интересно ми е само , ЛЕД-а като консумира около 18W , дали ще дава грешка системата за изгоряла крушка ? Защото на Дневните с налучкване стигнах до заключението, че му  трябва крушка поне 10W :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Интересно ми е само , ЛЕД-а като консумира около 18W , дали ще дава грешка системата за изгоряла крушка ? Защото на Дневните с налучкване стигнах до заключението, че му  трябва крушка поне 10W :(

Колега, как си реши проблема с грешките за дневните, върза крушка паралелно?

Защо не пробваш с товарно съпротивление?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ето така се справих. За сега работи добре и не показва грешка, но майстора не съм аз :) - аз само дадох идеята.  

post-2088-0-87441100-1490468135_thumb.jpg

post-2088-0-19676000-1490468142_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги останаха ми такива лъжачки на Osram ако някой има интерес да пише на ЛС. защото при фабията дневните не дадаха грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

...Дойдоха ЛЕД-овете от Руското ревю - https://www.aliexpress.com/item/OGA-2PCS-50W-8000Lumens-H7-LED-Auto-Head-Lamp-Car-Headlight-Kit-Fog-Light-Bulb-12V/32705699483.html?spm=2114.13010608.0.0.8r2Txn, аз ги взех на 25$ но като гледам не са се вдигнали много. 
Монтажа беше обаче предизвикателство , дори и продавача си призна , че има проблем със заключващия механизъм на Шкода Октавиа 2 при което ми върна 1/2 от парите - т.е. определено като цена стъпиха добре :P 
На снимките отдолу се вижда къде са проблемите, на едната от сглобените снимки се вижда и как трябва да стои. Както каза и пича от клипа, може би едни от най-малките ледове, които спокойно влизат във фара и се затваря капака без проблем - това си е важно, за да не влиза прах и влага вътре! НЕ дават грешка - което за мен беше много важно.  Не мога да кажа , че светлината е много по-силна, но пък и ги сравнявам с  Philips X-tremeVision 130% - може би една идея по-силно и малко по-добро осветяване по ъглите, но пък перфектно отсичане. А и колата със сигурност изглежда по-добре с белите фарове :P и бели габарити . 

post-2088-0-79209200-1494427289_thumb.jpg

post-2088-0-31141000-1494427295_thumb.jpg

post-2088-0-54333300-1494427540_thumb.jpg

post-2088-0-33156000-1494427811_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като тестваш срещу близка стена не можеш да прецениш разликата в осветеността. Трябва да излезнеш някъде на междуградски път на тъмно и там да видиш дали има и каква е разликата.

 

Това което е положително в случая е, че формата на отсичането съвпада. Което значи, че не би трябвало да заслепяват.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като тестваш срещу близка стена не можеш да прецениш разликата в осветеността. Трябва да излезнеш някъде на междуградски път на тъмно и там да видиш дали има и каква е разликата.

 

Това което е положително в случая е, че формата на отсичането съвпада. Което значи, че не би трябвало да заслепяват.

...Теста ми на близка стена беше Основно за отсичането и смятам , че е доста сполучливо (близка до халогенните крушки) и няма да заслепява. Не се сетих да направя снимка преди/след на междуградски или поне някоя голяма празна улица :(.  Май имах някаква снимка на квартална улица като взех 130% крушки ако я намеря ще направя преди/след :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си с лупи? Всъщност ДА, то FL без лупи няма :)

 

 

...Теста ми на близка стена беше Основно за отсичането и смятам , че е доста сполучливо (близка до халогенните крушки) и няма да заслепява. Не се сетих да направя снимка преди/след на междуградски или поне някоя голяма празна улица :(. Май имах някаква снимка на квартална улица като взех 130% крушки ако я намеря ще направя преди/след :).

 

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си с лупи? Всъщност ДА, то FL без лупи няма :)

...Да с лупи съм и аз това се чудих дали всички FL Октавии 2 са с лупи , защото от 3ките виждам доста без :(  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колега NightWalker, какви са отзивите от LED-a?  Още ли светят, прегравят ли, как са на влага/мокро?

Запознаха да ме сърбят пръстите и се чудя дали да сменям крушките/H7 и с какви Osram/Philips/LED.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пичове,погледнете тук  https://www.philips.bg/c-p/12901HPX2/x-tremeultinon-led-car-headlight-bulb/overview четете най долу на страницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я отворих, с малко зор. Пише, че крушките били само за offroad. И сигурно е така.

Само дето крушките, които аз (и Коста и Данчо) съм сложил, са street legal. В същия сайт, от който са купени, има и led, на които изрично пише, че са само за offroad, като изрично е дадена осветеността, от която на горе не може да се ползват на пътната мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.