Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

София ,Виена ,Брюксел,Прага,София


gpandreev

Recommended Posts

Привет,

Плануваме пътуване до Брюксел и обратно по горния маршрут.

-Пътуването ще бъде по време на пролетната ваканция-7-18-април.Три нощувки Виена,четири нощувки Брюксел,две нощувки Прага.

Ако някой пътува по въпросният маршрут ,моля за информация

-за къде ще ми трябва винетка ,пътни такси.

-Места за спиране и хапване/планираме да спираме на 3ч./.

-Кога е най добре да тръгна от София за за са по-малки опашките по границите

-място за нощувка Виена -четири чл. семейство/две големи деца/ ;паркинг за Суперба;близо до градски транспорт.

-какво не трябва да забравям в багажа/инструменти,храна,вода/

-място за нощувки в Прага .

Обещавам след пътуването снимки и впечатления.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Австрия ги знам горе-долу на изуст таксите - 6.50 Е е общо в Сърбия , Унгария е 14 Е , за Австрия е 8.80 Е , в Германия няма такси и нататък вече не съм на ясно , защото не съм ходил. В Сърбия до Ниш караш по табели , защото новите участъци на магистралата ги няма още на картите и от там вече е лесно ... ограничението в Сърбия е досадното 120 км/ч и натам е 130 май на всякъде освен в немско (от време на време ще виждаш как изчезва от навигацията) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да знаеш къде са такси и къде винетки

 

Сърбия - пътни такси

Унгария - е-винетка (касова бележка с номер МПС)

Австрия - винетка на стъклото

 

Тук може да разгледаш таксите

http://www.vinetki.eu

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се връзва. Има винетки за Белгия, Холандия и Люксембург. Цени от 8 евро на ден, или от 20 до 26 на седмица, като цената зависи от евро стандарта на колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Сърбия по магистралата,ако караш над 130 се оглеждай за черен Супърб 3,L&K,без опознавателни знаци. 

Ако те натиска отзад-да знаеш,че е пътна полиция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен черният Супърб има и черно BMW, едно сиво Ауди и кой знае още колко други. Като цяло не превишавай с повече от 10км/h, ако не ти се губи време в разправия с полицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя, че още на влизане в Унгария можеш да купиш и винетката за Австрия, за да не спираш после - купуват се от едни будки веднага като те пуснат през границата. И за двете държави винетките са 10-дневни, така че ако се връщаш в рамките на 10 дни няма да купуваш отново. Във Виена спахме в комплекс Арсенал, в частен дом. Жена с две деца отдаваше стаи под наем в собствения си апартамент и останахме много доволни - бяхме наели 2 стаи. За съжаление не помня през кой сайт запазвахме.

 

До колегата Стоян - в Холандия няма никакви такси за леки автомобили, освен ако нещо не се е променило през последните няколко месеца. Иначе магистралите са стъкло и са изключително приятни за шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са описали повечето детайли,но във Белгия и Люксембург няма винетни такси,в Германия си я плащаш като си купуваш горивото,, няколко процента от цената за литър отива за пътищата,,. На път за Белгия си заслужава няколко км отбивка през Люксембург да си напълниш хубаво и евтино гориво,, винаги е на цена под 90 цента,а ако си пушач също си заслужава,,. Аз поне винаги минавам по този маршрут всяко лято и гледам в Люксембург да съм полупразен. В Унгария е добре да не зареждаш,защото си обменят по космически курсове,дори и за кафе не спирам там. Ако се наложи да плащаш там е добре да им платиш с карта,,ще им видиш недоволните лица. В Австрия горивото от магистралата и всяка друга бензиностанция извън нея е с разлика от 0.50 цента на литър,в другите страни не е голяма разликата.Щом ще излизаш с децата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО актовете за раждане на децата.Унгарците много проверяват за алкохол ,там си е малко на късмет,глобата е 90 евро на литър алкохол,изсипват на земята и плащаш веднага на място глобата.Ако има въпроси питай,ще се радвам да помогна,от Бг до Шотландия мога да напиша книга как се пътува . Ако си с обатна дирекция има други изисквания.Лек път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е била нивогодишна промоция , но беше над евро тази коледа горивото в Люксембург.

Другото интересно в Германия - има бензиностанции на магистралата , има и такива , за които се отбиваш километър - два от магистралата (в населено място) и разликата в цената на горивото е от 0.20 до 0.40 Е.

В Унгария ако плащаш с форинти или с карта излиза по-евтино , защото на всякъде работят по някакъв трънски курс .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е била нивогодишна промоция , но беше над евро тази коледа горивото в Люксембург.

 

Аз пътувам само лятото до Бг и не съм запознат с коледните отстъпки.Последно бях заредил от най-скъпия дизел и беше € 0.90 ,а по евтиния дизел от порядъка на € 0.80-83. А газта € 0.30. В Германия дизела зареждах между €1.10-1.20. И колега ,ако спираш за почивка в Унгария не оставяй колата без надзор или ако видиш улични търговци с примамливи оферти за последни модели телефони или парфюми ги разходи бързо,,много са нагли и долни,,. Засега друго не се сещам,ако има нещо питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.