Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане при навиване на волан (бавно, от място)


BlackSpot

Recommended Posts

Здравейте, от скоро се появи доста странен шум/скърцане някакво. Появява се когато тръгна от място или с бавна скорост. Чува се от пред в ляво.

Значи като навивам волана на дясно след половин оборот се чува, при изправяне на волата не се чува. И обратното когато навивам ляв не се чува, когато изправям се чува. Също ми направи впечатление, че се чува за част от секундата като слизам от гърбицата на не много висок легнал полицай, когато волана си е прав.

 

Звука наподобява нещо като скърцане на врата. Четох разни неща, но се пообърках, може ли да е от шарнирния болт или пък нещо с хидравлика? При Ф2, под акумулатора ли е казанчето с хидравличната течност и може ли да се провери без да се сваля акумулатора? За сходни ситуации намерих инфо за превъртане на ремък на хидравличната помпа, може ли да се провери това? Волана си се върти нормално, не е тежък.

Ето запис на звука(прикачил съм и файл), но май се получи леко тихичко.
https://www.dropbox.com/s/3cbh64w2vl19ayh/turn%20sound.mp3?dl=0

Поздрави! :)

turn sound.mp3

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Румстъра се появи подобен звук (по описанието - като скърцане на панти на врата), който е от лагерчетата на тампоните на амортисьора... Никакво отражение на волана. Все не ми остава време да ги сменя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При завой ли се проявява при Вас и само от едната страна ли? Как се проверява това, без да се свали амортисьора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установих го на втория ден след като смених амортесьорите и тампоните им... После ходих и до ЕТ и от там имам същата диагноза за моя случай. Със старите лагерчета не скърцаше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето на хидравличната течност може да се стигне освен под акумулатора и от долна страна, но сваляш подкалника и освобождаваш придържащата го скоба. И двата начина са си голяма гимнастика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мони, имах същото скърцане миналата есен. Чувах го докато още беше топло.

И аз се насочих към хидравликата, но хидравличната течност си беше на ниво, без загуба.

Сега като ти прочетох темата се усещам, че през зимата, на студено не съм го чувал.

Аз си мисля за рейка /моята на О1 е хидравлична/, защото когато тръгвам, при наклон много бавно, предницата за части от секундата криви на една страна /предимно надясно/.

Чувах го за кратко също и на заден ход, когато вкарвам колата в гаража и правя маневри около останалите паркирали коли.

Чува се и на много бавен ход, когато през лятото на отворен прозорец минавам през някакъв коридор от паркирали вляво и вдясно коли.

През зимата, докато беше студено, не е имало звук, но залитането на предницата си остана.

Ще следя темата!

:hello:  :hello:  :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно сега като се затопли се случи и при мен, и както споделяш при паркиране назад и при мен се чува. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.