Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новото поколение Йети 2017 г


шкодиво

Recommended Posts

Изглежда, че това са първите появили се "шпионски" снимки, на които новият модел се вижда без маскировка.

 

Доколкото разбрах от Гугъл Транслейт, някакъв чех ги и щракнал на пътя близо до Млада Болеслав:

 

https://www.auto.cz/skoda-yeti-vyfocena-maskovani-103769

 

Доста прилича хем на Кодиак, хем на Сеат Атека. Но може би отзад има някаква маскировка, все пак.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този чешки сайт попаднах на друга статия с 2 снимки на бъдещото второ поколение на Йети в червен цвят. Ето го линка:

 

https://www.auto.cz/skoda-yeti-ii-takhle-vypadat-102890

 

Според автора на статията най-вероятно така ще изглежда второто поколение на Йетито. На мен лично ми прилича второто поколение на Йетито (ако приемем, че така ще изглежда в момента на пускането на модела на пазара?)  на умалено копие на Кодиак. Което малко ме разочарова, защото бих се радвал на еволюция на последния дизайн на аутдора на Йетито. Който от колегите разбира чешки може да даде допълнително инфо от статията.

Но и с променената визия също много ми харесва модела.

Редактирано от Vinci74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на братче на KODIAQ.

Шкода ще последва концепта на VW. Ще станат като Touareg и Tiguan.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този чешки сайт попаднах на друга статия с 2 снимки на бъдещото второ поколение на Йети в червен цвят. Ето го линка:

 

https://www.auto.cz/skoda-yeti-ii-takhle-vypadat-102890

 

Това са рисунки, не снимки. Рисунки се въртят от няколко месеца, например много популярна е тази зелената тук: http://www.autoexpress.co.uk/skoda/yeti/91163/new-skoda-yeti-suv-to-get-sharper-looks-and-more-space

 

Не зная кога ще пуснат и първите официални снимки. Самата премиера ще е в края на тази година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майка ми началото на месеца беше на представянето на новите модели на Шкода. Тъй като имам Йети, тя имаше задача да го запомни как изглежда и да ми разкаже... Според нея е далеч от Кодияка и много близко до фл на рапид отпред, а отзад до фл на о2. Скосен отново отзад(като кодиака и това им били единствените прилики) и една идея по-дълга от сегашното Йети. Не им дават на такива мероприятия да влизат с телефони и примерно края на миналата година ги водиха от ЕТ да гледат фл на октавия, беше много очудена как може такава грозотия да им показват. Има го новото Йети, готово е за производство от поне 2мес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пак ли ще е с такива малки смешни гуми като диаметър?

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го новия...как се гласи на компа :)

Не го ли обявят публично, ще си остане като Тюдор-а

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво открих: интересна статия от 04.03.2017 г. за визията на новото поколение Йети в списание Ауто Билд България. Не ми се струва да е рисунка, за мен си е нормална снимка.

 

www.autobild-bulgaria.com/skoda-yeti-ii-%d1%81%-%d0%b2%d0%b8%d0%b7%d0%b8%d1%8f%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-seat-ateca/

 

В рубриката "Бъдещето сега" има статия "Skoda Yeti II: с визията на Seat Ateca". Дори и дословно преписан линка не отвежда до статията, за което се извинявам предварително на колегите.

Редактирано от Vinci74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво открих: интересна статия от 04.03.2017 г. за визията на новото поколение Йети в списание Ауто Билд България. Не ми се струва да е рисунка, за мен си е нормална снимка.

 

www.autobild-bulgaria.com/skoda-yeti-ii-%d1%81%-%d0%b2%d0%b8%d0%b7%d0%b8%d1%8f%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-seat-ateca/

 

В рубриката "Бъдещето сега" има статия "Skoda Yeti II: с визията на Seat Ateca". Дори и дословно преписан линка не отвежда до статията, за което се извинявам предварително на колегите.

 

Интересно. Сега същото виждам в немския Аутобилд от миналия месец. Там снимката е по-голяма и се вижда човек на предната дясна седалка. Т.е. според мен е снимка, не рисунка:

http://i.auto-bild.de/ir_img/1/1/9/6/1/6/9/Skoda-Yeti-II-Illustration-1200x800-e90d91ac1df373ee.jpg

 

Но това на снимката няма разлика с Кодиак - т.е. не е ясно дали е Йети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рисунка е, няма как така да завършва предният капак при основата на А-колонката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Рисунка е, няма как така да завършва предният капак при основата на А-колонката!

 

За мен не е рисунка, но ако новото Йети ще изглежда като клонинг на Кодиака то предпочитам първообраза. Януари успях да запиша един тестдрайв на Кодиак, един от двата налични в Надежда към онзи момент - бензин, TSI / 110 kW / 150 к.с., 6DSG, 4x4, с ниво на оборудване "Стайл" и останах очарован от показаното от новия модел на Шкода (набутах Кодиак-а в една поляна с дъблок сняг и нямах никакъв проблем с карането из нея). Да видим еволюцията на Йети докъде ще ни отведе и какво ще предложи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е рисунка, но ако новото Йети ще изглежда като клонинг на Кодиака то предпочитам първообраза. Януари успях да запиша един тестдрайв на Кодиак, един от двата налични в Надежда към онзи момент - бензин, TSI / 110 kW / 150 к.с., 6DSG, 4x4, с ниво на оборудване "Стайл" и останах очарован от показаното от новия модел на Шкода (набутах Кодиак-а в една поляна с дъблок сняг и нямах никакъв проблем с карането из нея). Да видим еволюцията на Йети докъде ще ни отведе и какво ще предложи?

Нямаш нито око за детайла, нито представа - послушай другите, не разбираш - този капак няма как да се отваря там, няма такава сглобка, също и други недомислици има по “снимката“ :) това е фотошоп, същото като тези на “предполагаемият тогава Snowman“ (понастоящем Кодиак):

Skoda-Snowman-three-row-7-seat-SUV.jpg

 

Както и много много други!

 

Практиката показва, че “списанието на Ваг“ (аутобилд) успява винаги да покаже приблизително много близък прототип до оригинала после. Нарочно е леко променено, за да запазят изненадата и не само, но горе-долу така ще изглежда.

 

Отдавна тъпата идея на Ваг е да уеднакви кочинките си, за да може всеки от “народа“ да си купи “еднакво-изглеждащи-подобия“ на народната кола приличащи на “премиум моделът“ им. Отдавна “индивидуалност“ не значи нищо - затова ме загубиха мен лично. Дълго време не знаех Октавия 3 ли виждам или Рапид, Тигуан или Туарег и т.н... Научих се да ги различавам, което мен ме дразни - защо трябва да се уча да ги различавам и да се взирам има ли място между фаровете и решетката и т.н. Думата, лично за мен е “боза“ - еднаква консистенция, и тук-там някоя бучка, неразбита добре. :) Аз търся индивидуалност.

 

Така...че...ще прилича на горният шит, но не е снимка в никакъв случай, ами калпав фотошоп (нарочно е така, с цел, за тези които виждат детайла).

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прави сте, че е рисунка. Браво на вас!

 

За визията на новото Йети, хората са си казали ще прилича на Атека-та на Сеат.

 

Кодиак колегата ако харесва, да го грабва! Със сигурност няма да е единственият в България, скоро ги очаквам да поизлязат на улиците (както преди година чакахме С3). На мен ми е прекалено дълъг.

 

Що се отнася до конфекцията и че моделите си приличат, това вече не е ли тенденция при всички масови марки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не четете, дъфчете локуми. По-нагоре ви написах как изглежда, че го има и тн. В бързината съм написал о2 фл, а е о3 фл отзад. Отпред е като фл на рапид. Нищо общо с Кодиака няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето реални снимки на колата, но с камуфлаж:

skoda-yeti-spy-10-rear.jpg

 

skoda-yeti-spy-4-side.jpg

 

Тук се вижда и част от DRL-то във фара:

skoda_yeti_01.jpg

 

 

Източник:

http://www.autoblog.it/post/807639/skoda-yeti-2017-foto-spia

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано от стария дизайн на Йети ще ми липсват единствено големите арки, които поне на мен доста ми допадат в сегашното Йети. Иначе изглежда супер! И тези няколко допълнителни см в дължината, вероятно ще са за така желаното увеличаване на багажника, което искат повечето критици на Йетито. :) Като цяло с новото Йети и Кодиака мисля че Шкода ще залеят доста сериозно пазара в близко бъдеще. За не голямо семейство (до 2 деца), поне според мен Йетито ще е предпочитания избор пред Кодиака, поради практичността на по-късата база за паркиране в града и по-добра икономичност, както в първоначалната инвестиция, така и по време на експлоатацията.

Редактирано от Мonster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то пък Кодиак е много дълъг..., бебешко СУВ-че !

Иначе, съм съгласен - предполагам Йети ще е на достъпна цена, респективно ще е добър избор за млади "Меринджеи" и неосъзнати, новоизлюпени "татковци", и 4-ри членни семейства, с общо тегло 200-220 килограма.

Аз, в сегашното Йети, на втория ред седалки, не се събирам - просто са правени за китайци и джуджета.

И с тази линия на покрива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то пък Кодиак е много дълъг..., бебешко СУВ-че !

 

Напълно съм съгласен - не съм ходил да го пипна, да седна (знаем се к'ви сме джуджоци), но го виждах на пътя и ми се стори кат' пi6ка, която не успя да ме привлече да отида да видя... :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то пък Кодиак е много дълъг..., бебешко СУВ-че !

Иначе, съм съгласен - предполагам Йети ще е на достъпна цена, респективно ще е добър избор за млади "Меринджеи" и неосъзнати, новоизлюпени "татковци", и 4-ри членни семейства, с общо тегло 200-220 килограма.

Аз, в сегашното Йети, на втория ред седалки, не се събирам - просто са правени за китайци и джуджета.

И с тази линия на покрива...

Боре... В грешка си! Ако са най-назад задните седалки и седнеш отзад е по-голямо разстоянието до предната седалка, отколкото в о2 с поне 5см! Тавана е висок с 10-15см повече дори и от с2(в най-високата част на тавана на суперба и няма скосяване-докрай е така ;) ), облегалките са наклонени добре назад и е доста комфортно! Вози малко по-твърдо отзад и му е къс багажника, това са минусите! Вероятно си се качвал в Йети като задните седалките са били напред(на релси са и имат ход повече от 30см) и си се подвел...

 

Да не ти казвам за ходене по чуждо колко е удобно с високия таван, имаш много опции за гимнастики леко като бутнеш напред предните седалки. В супер1 е по-кофти, с ниския таван, в с2 не съм пробвал!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Иво, ама широчината на седалките, не предполага 190 см. Х 130 кг. ;)

А, относно линията на покрива, визирах новото поколение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Иво, ама широчината на седалките, не предполага 190 см. Х 130 кг. ;)

А, относно линията на покрива, визирах новото поколение.

Да, средната е почти нормална и други 2 са по-малки, прав си! Пак казвам, по-глезени пътници се оплакват от твърдата возия, дори и отпред! Не е лоша кола 1вата версия на Йети, определено е здрава, все пак е с окачване(без амортесьори) на Суперб2, но е много по-лека. Като сглобка е по-добра от октавия. Дано и новата я прават в завода, от който излиза суперб, а не с фабия и октавия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Интересно развитие... Има вероятност новото Йети всъщност да не се казва вече Йети, ами KAROQ.

 

Този месец Шкода се регистрирали това име в Чехия като запазена марка. Линк към документа в чешки сайт тук.

 

Ето информация за новината засега само на руски намерих тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.