Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при връзване на Android Smartphone с MirrorLink™/SmartLink


Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Опитвам да вържа Android Smartphone с MirrorLink™/SmartLink на Колумбъс система на Супърб 3. Първоначално разпознава,че има вързан телефон с USB, но като натисна да се свърже връзката се разпада. В интернет намерих информация по темата и изглежда,че това е често срещан проблем. Това което ме притеснява е,че решението е инсталиране на Android Auto който не е възможен за сваляне от Google Play. Свалих го и инсталирах,но проблема е още налице.

https://www.briskoda.net/forums/topic/379817-android-auto/

Също така не разпознава и Iphone SE, но той е от САЩ и предполагам,че затова не го намира.

Приемам всякакви съвети :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстрата СмартЛинк имаш ли я? Телефонът ти от поддържаните ли е? Версията на Андроид поне 5 ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случай, че отговорите ти на горните 3 въпроса са "да", има още една възможност да не успява да се свържеш, за която се сещам. Понеже спомена, че Android Auto не е възможен за сваляне в Google Play, може да погледнеш това мнение, където сме коментирали лесен начин за заобикаляне на това ограничение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, 

Да, имам всички екстри :) Андроида е 6.0. Андроид Ауто го свалих офлайн и инсталирах на телефона вече,но проблема не се разреши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В менюто с настройки на телефона ти има ли МирорЛинк? Кажи точната марка и модел. Направи клипче или снимки ако можеш и дай да видим как ти изглежда менюто на Кълъмбъса при вързан телефон. Аз съм почти 100% убеден, че АА няма нищо общо с невъзможността да ползваш МирорЛинк - двата интерфейса (както и този на Епъл) са си съвсем отделни и независими. Ако айфонът ти има Епъл Кар би трябвало също без проблеми да се свързва. Понякога кабелите правят проблем, пробвай с този, който е дошъл с телефона ти за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, АА и Мирорлинк са напълно различни. За съжаление и двата не могат да се ползват. Утре ще опитам да направя видео.
Сега чета,че Сири трябвало да е включена,а аз я спрях. Дано това оправи нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с Iphone-a го оправих като пуснах Siri и активирах Carplay. Андроида обаче не успява да се върже. Писах на продавача на телефона да каже,дали има решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с Iphone-a го оправих като пуснах Siri и активирах Carplay. Андроида обаче не успява да се върже. Писах на продавача на телефона да каже,дали има решение.

Разсъждавайки за решението ти с iPhone'а, можеш да опиташ със Самсунг'а като активираш S Voice или си го активирал вече....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако телефона е Самсунг:

 

1. Ако ти е включена опцията "Бързо зареждане" в "Настройки - Батерия" я изключи. Консумацията на ток от телефона в този режим надвишава възможностите на USB-то на колата и направо го гаси. Това води до постоянно разкачане. Лично при мен точно тази настройка, луд ме направи. Смених 3 кабела, пробвах какво ли не, разкача се и това е. Само изключих бързото зареждане и работи без грешка.

 

2. Провери телефона като се включи към USB-то на колата, да не се връзва само в режим "Charging". Трябва настройката на телефона за USB-то да е Media Transfer Protocol. След ъпдейт до Андроид 6.0 незнайно защо Самсунг са решили по подразбиране USB да се ползва в режим Charging.

 

Всичко това се отнася за Андоид Ауто, Мирорлинк не ползвам. Но предполагам, че и там проблемите идват от това.

Редактирано от rukuku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона е ZUK Z2(Lenovo). Ще пробам да му изключа бързото зареждане. Не съм сигурен дали този Андроид Marshmallow (ZUI OS) ще има опция да избера Media Transfer Protocol понеже интерфейса е доста опростен, но все пак ще пробвам :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после написа какъв ти е телефонът... Както и предполагах, не е от поддържащите мирор линк (поне според официалния сайт http://mirrorlink.com/phones). Още в началото ти писах да видиш в менюто си дали изобщо имаш опция мирор линк. Ес войс няма отношение към АА. Ако си успял да инсталираш приложението би трябвало да се свърже с колата. Първоначално като пуснеш приложението на телефона има няколко стъпки да го настроиш и след това си работи. От радиото трябва да му зададеш каква връзка искаш - избрал ли си АА?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, имам следния проблем. Днес ми активираха smartlink-a в сервиза в Горна Оряховица, при първо закачане мирорлинка тръгна, успях да пусна google maps и sygic, но до там, второ закачане така и не стана, връзката постоянно се ресетва, дори изписа съобщение, че има грешка в мрежовия адрес, имам опция да задам IP ръчно но смея да правя опити. АА не съм слагал, телефона е Sony Z5 (има го в списъка :)). Някой да е имал подобни проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

По въпроса специално за MirrorLink:

След търсене и ровене в интернет отговорът е следният:

Самият смартфон изрично трябва да поддържа и да има тази фунция, намираща се в раздел "Споделяне и Свързване" в Насройки.

В моя случай, например, с LG G4 се оказа, че докато съм бил с Android 5.1 съм имал MirrorLink, НО след ъпдейта на Android 6.0, тази функция ИЗЧЕЗВА!... И сега - "греда"... Мога да се свържа само през Android Auto, който е всъщност е с орязанана функционалност, защото може да се ползва само Google Maps и телефонния оказател... Нищо друго. Всъщност, тъпнята идва от това, че само с MIrrorLink-a, екрана на телефона може да се конира и прехвърли директно на дисплея на инфотеймънта на автомобила и по този начин да си отвориш абсолютно всичко, което имаш на телефона, вкл. и да гледаш сателитна телевизия... Пробвах го с едно Sony Xperia Z2, на съседа, който се свърза веднага, без никакъв проблем...

Толкова от мен по въпроса.

Поздрави на всички и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Здравейте,

Някой намерил ли е начин да се заобиколят ограниченията на новите версии на Андроид? Искам да имам пълен клонинг на телефона. Основната причина е за да мога да ползвам Igo като навигация. По стандартния начин MirrorLink орязва всички приложения които не са сертифицирани и можеш да използваш само Sygic. Но програмата е страшно орязана от към карти а струва 100лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой намерил ли е начин да се заобиколят ограниченията на новите версии на Андроид? Искам да имам пълен клонинг на телефона. Основната причина е за да мога да ползвам Igo като навигация. По стандартния начин MirrorLink орязва всички приложения които не са сертифицирани и можеш да използваш само Sygic. Но програмата е страшно орязана от към карти а струва 100лв.

Това е направено на Фабия 3 и работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че го гледах това клипче преди време. Коментарите обаче са, че работи само с рутнати телефони. Започнах да чета как се прави, но ми е извън възможностите. Ще си прецакам телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е направено на Фабия 3 и работи.

С това клипче се справих с инсталирането на Android auto. С доста мъки. На телефона не мога да го сваля apk файла. Нещо в браузера (и с други два пробвах) го спира самото теглене. Изтеглих го от компютъра и го прехвърлих. Мина инсталацията на Android auto, но със стартирането му, казва, че Услугите на Google Play не работят и се затваря. Изрових къде да изтрия данните на Услугите на Google Play. После тръгна. Само в Developer settings на Android auto не можах да сложа отметка за Непознати източници. Изобщо нямам Developer settings в менюто. Това е около 1:17 мин. в клипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не съм го правил, колегата digitalundgrg го е подкарал на негова Фабия и прави пълен мирър на телефона.

Аз съм просТ и ползвам надъфкана ябълка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

На клипчето се вижда, че курсорът стои горе върху надписа About Android Auto. Цъкни неколкократно (подобно на активирането на дивелъпър опшънс в андроид) докато те попита дали да активира дивелъпър опшънс - потвърждаваш и си готов.

Редактирано от mirizlivpor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 5 месеци по-късно...

Здравейте на всички.

С помощта на горните клипчета "подкарах" full mirror, с androidauto (шкода супърб 3).....докато смених телефона с нов и нов андроид 8.1. На този андроид не знам какво му е, но след като използвам AAUnlock, AAmirror не се появява за да му се разреши Superuser. Решението на това е Android Auto PHENOTYPE Patcher AAMirror & CarStream (2019) - поне за мен.

https://www.youtube.com/watch?v=I_0Ke8fnamU

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.