Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пункт за ГТП, София, бул. Т.Каблешков 49


sauber

Recommended Posts

Здравейте!

Не съм писал отдавна във форума и що да не се "завърна" с хейт :)

 

Преди няколко месеца, един от колегите от Швеция се прибира с автомобила си до България (колата е с българска регистрация). Пращам го на ГТП, защото е изтекъл преди месеци и е меко казано "опасно" да кара в България без. Изпращам го в пункта, в който съм ходил с всички лични и служебни коли през последните 10-15 години - бул. Тодор Каблешков 49. Винаги всичко е било наред. Когато е имало дребен проблем са го отстранявали на място и съм минавал прегледите гладко. Хората са любезни, можеш да разцъкаш лаф с тях и са коректни. За това и съм им бил клиент толкова години.

Та отива колегата (който за инфо говори доста развален български и то е повече от ясно, че е чужденец) и се връща малко кисел. Казва ми:

- Тези са баси циганите. Дават ми бележка за 50лв., а ми връщат 30лв. ресто от 100. Като ги питам защо, те ми викат "ами да почерпиш" и ми се смеят.

Аз го слушам и не вярвам на ушите си. Тези хора не са такива и това отказвам да го повярвам. Забравям за случая, докато друг колег не се прибира от чужбина с колата си, пак с бг номер, пак с много изтекъл преглед. Този път отивам с него на прегледа. Виждам, че пункта е малко преобразен, няма следа от старите хора и фирмата е тотално друга. В пункта се мотае един льохман, който гледа доста лукаво и прецъква с език, все едно е шибнал 3 ракии преди малко. Правим преглед на втората кола без проблем, тъй като аз съм там и "контролирам" процеса.

 

Днес гледам, че на една служебна баничарка е изтекъл ГТП. Не исках да ходя там, но имах работа в близката банка. Та отивам, взимат ми талона, гледат, чешат се и ми казват:

- Значи, тука сега не можеш да минеш, защото колата е с газова уредба. Трябва да отидеш в другият ни пункт (май Дружба или нещо от сорта) да узаконят бутилката и тогава. Няколко пъти ми се повтаря, че удоволствието струва 80 лв. (отделно от цената на прегледа).

Аз гледам като гръмнат, защото баничарката е с фабрична газова уредба и така е регистриата в КАТ. И от КАТ са я регистрирали така и са поставили знак за първоначален технически преглед. Питам как е въмозжно при това положение и ми се отговаря, че "те така го измислиха сега".

Взимам си документите и по път към Омникар срещу Ринг Мол, свивам на Драгалевци и отивам в Мотоексперт. Виждам човека, който прави прегледите, обяснявам му ситуацията, той се усмихва и ми казва, че няма такова нещо. Взима документите, ключа и след 25 мин. прегледа ми е готов.

 

Та имайте едно на ум, когато ходите там.

За мен новите собственици са някакви измекяри и нямат нищо общо нито с обслужването, нито с отношението на старите хора!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста нагли копеленца. Това за почерпката ме разби, много мразя някой да си начислява бакшиш от моите пари. Но лека полека ще глътнат вода при такова "качество" на услугата.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време (през пролетта или лятото на 2013г.) и аз отодох да питам (но бях без колата, която беше с изтекъл срок на ГТП) и почнаха да увъртат. Та до там. Усетих се навреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста нагли копеленца. Това за почерпката ме разби, много мразя някой да си начислява бакшиш от моите пари. Но лека полека ще глътнат вода при такова "качество" на услугата.

 

Мен най-много ме издразни, че се пробват на чужденец, който очевидно е дезориентиран в ситуацията. Манталитета е малко "келнер на Слънчев Бряг, 81ва". Но си прав, ще глътнат вода, но няма да е лека полека. Като се замисля, при старите хора като съм ходил, винаги е имало 2-3 коли преди мен. При новите съм ходил 3 пъти вече и никога не е имало коли...

 

Преди време (през пролетта или лятото на 2013г.) и аз отодох да питам (но бях без колата, която беше с изтекъл срок на ГТП) и почнаха да увъртат. Та до там. Усетих се навреме.

 

2013г. са били още старите хора. Изненадваш ме с това мнение. Винаги са били отзивчиви и към хора, които съм пращал. Но всеки има дни, които е станал с гъ*а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2013г. са били още старите хора. 

 

"Старите хора" от година са на ново място, със съвсем нов пункт и пак така любезни. Таксата е 40 лева и минах към края на януари без никакви проблеми и даже безплатно ми смениха крушките на фаровете, които си носех и направиха нов реглаж също безплатно.

Обяснявам възможно най-разбрано: Карате от "Цар Борис III" по околовръстното посока  "Овча купел". След разклона за Горна баня има пешеходен светофар на автобусната спирка за НБУ. Почти веднага вляво(повтарям - ако пътувате в посока Суходол/Люлин) е въпросният пункт. Ето Ви и тел. им  за връзка ако не съм бил ясен: 0898757209.

Редактирано от K0K0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Обяснявам възможно най-разбрано: Карате от "Цар Борис III" по околовръстното посока  "Овча купел". След разклона за Горна баня има пешеходен светофар на автобусната спирка за НБУ. Почти веднага вляво(повтарям - ако пътувате в посока Суходол/Люлин) е въпросният пункт. Ето Ви и тел. им  за връзка ако не съм бил ясен: 0898757209.

 

Извинявам се!

Пунктът е точно преди светофара, вляво ако идвате откъм "Борис III". Има голяма табела на сградата "Технически прегледи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

НЕ ХОДЕТЕ В ПУНКТА НА БУЛ. ТОДОР КАБЛЕШКОВ 49

 

Тъкмо се връщам от там. Човекът с документите е страшно заядлив и неприятен. Преди мен нямаше никой да чака, никой не дойде и след мен. Явно е изгонил всичките си клиенти с отвратителното си поведение. Заяде ми се, че нямам бележка с холограмен стикер за платен данък от общината. Имах платежно от банката за платен данък и предварително се осведомих от общината, че ВСИЧКИ ПУНКТОВЕ ЗА  ТЕХНИЧЕСКИ ПРЕГЛЕД НА МПС ИМАТ ВРЪЗКА СЪС СИСТЕМАТА ИМ И МОГАТ ПО ВСЯКО ВРЕМЕ ДА ПРОВЕРЯТ ДАЛИ ДАДЕНО МПС Е С ПЛАТЕН ДАНЪК ИЛИ НЕ. Освен това миналата година минах с точно същото платежно без проблеми.

Казах му това на начумерения чичка, а той вика "Да, понякога става, понякога не. При тебе не става!" Викам му "Това да не е лотария? Проверил съм в общината и казаха, че трябва да стане. Явно ще ходя пак при тях да подам оплакване". Взе да се пени нещо, ходи до другия, донесе една флашка и каза, че ми прави страхотна услуга "Щял да излъже системата заради мен" :)))) "След това пак продължи "Че съм можел да се оплача на арменския поп" "Такива платежни можел да ми разпечата колкото искам" и т.н. Изобщо много неприятен човек и излишно опъване на нерви рано сутрин. Спестете си го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Хаха, админът ми е преместил явно горната публикация тук и сега виждам, че има цяла тема за тоя сервиз за ГТП на бул. Тодор Каблешков 49, София.

 

"В пункта се мотае един льохман, който гледа доста лукаво и прецъква с език, все едно е шибнал 3 ракии преди малко." - хахаха, много точно описание :) Същият е,  който се заяжда с мен. Явно като видя, че данъкът ми е към 300 кинта (на една тойота 177 к.с.) и е решил, че трябва да му предложа почерпка за 'страхотната услуга' да 'излъже' системата на нап, защото нямам бележка с холограмен стикер, а само платежно :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо ама трябва да имаш холограм.

 

Не е по темата, но в грешка си.

Аз минавам без холограмата. Питах ги в общината "да не ме върнат от прегледа, защото не ми давате холограмката" - те ми казаха, че не е задължително. Също така ми казаха, че слагат холограмите, ако плащаш данъка за ТЕКУЩАТА/течащата година :) Аз винаги го плащам, след като свърши годината - тоест плащам за изминала година. Винаги така съм плащал, веднъж само съм имал холограма, защото бях платил 2 години наведнъж (тоест, платил съм за миналата и текущата).

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ако трябва да сме честни може да се мине и без изобщо да е платен.Ти си платил в общината и е ясно,че бележката от там няма как да е менте, но при плащане по друг начин след това се ходи до общината за холограм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ако трябва да сме честни може да се мине и без изобщо да е платен.Ти си платил в общината и е ясно,че бележката от там няма как да е менте, но при плащане по друг начин след това се ходи до общината за холограм.

 

Всъщност, да...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ако трябва да сме честни може да се мине и без изобщо да е платен.Ти си платил в общината и е ясно,че бележката от там няма как да е менте, но при плащане по друг начин след това се ходи до общината за холограм.

 

Мисля, че вече не може да минеш без платен данък, но без холограм може със сигурност. Миналата минах без холограм и сега пак, въпреки скандала и излишните нерви с тоя к...т на Т. Каблешков. То така е и логично, иначе къде е удобството на банковото / електронното плащане? Въпреки, че локига по нашите географски ширини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, нарочно пиша отново в темата за да напомня, че истинският добър пункт, който беше на "Тодор Каблешков" се е преместил на посочен от мен адрес описан в поста ми по-нагоре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз минавам само с разпечатка от интернет банкирането и никога не е имало проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Вчера минах отново на технически преглед. На въпроса дали им трябва документ за платен данък, ми отговориха, че не им трябва, щели да проверят в общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко полезен "OFF" за хората в района. Аз минавам колите си на преглед в МОЛ България. Прегледа струва 29 лв., като за целта, трябва да се вземе ваучер от сайтовете за колективно пазаруване. Запазваш час по телефона предварително, закарваш им колата, оставяш си номера и след 20 мин си я вземаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Сега виждам темата, но да кажа и аз. Тази година и двете коли минах на ГТП точно през този пункт на Каблешков - януари и март. Нямах ядове. Даже ми обърнаха внимание за пожарогасителя - трябвало и те да се завяряват, имало дата до кога са заверение, което си е така - то един пожарогасител не е вечен. Мойте бяха доста стари, та направо и нови взех. За първата кола бях с платен данък от Еуратек (разпечатка с още стотина автомобила и маркирано кой е моя номер и колко е платено) - казаха няма проблем, На другата нещо бях объркал и им давам данъка за 2016 (като си мисля че сега е 2017). Добре че се сетих че е в колата за 2017 и не се наложи да ровя вкъщи. Казаха че през първите 6 месеца за годината може да се мине с платен стар данък от миналата година, но след това вече трябва за новата година. Отделно за втората кола изобщо не закачиха сондата за изгорелите газове - просто не го направи. Не провери и никакви светлини втория път, но това е по-добре за мене да не ме занимава с глупости, аз така или иначе редовно си проверявам светлините.

 

Понеже по-нагоре споменахте за платежно през банката да кажа нещо и за това. От банката правят превод на парите в сметка на общината. Чиновник разпечатва на хартиен лист и носи на другия да ги вкара в системата. Служител от самата община ми е казвал че е напълно възможно да има грешки, а и практиката го е доказала многократно - или няма да ти го разпечатат или ще го изгубят по пътя или грешно ще го вкарат и където има хора е нормално да има и грешки. Само че грешките са за сметка на хората. После ти трябва да доказваш с бележката от банката че си платил данъка и да ти го оправят т.е. пак ходене до общината и разправии. За това - плащане на касата в данъчното, така се отчита директно в системата че е платен данъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на първата кола гледат заверката на пожарогасителя, а на втората кола даже не й проверяват светлините? Интересна методика имат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.