Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на лагер


dimonio

Recommended Posts

Здравейте,Колеги може ли някой да сподели сменял ли е лагер в механична скоростна кутия.....

Страният шум при пуснат педал на съединителя според един майстор тук се дължи на проблемен лагер в скоростната кутия....

Надявам се да може да му се вярва имайки в пред вид че тук уж са добри майсторите или поне такава им е славата......

Та по темата,ще съм благодарен за повече информация от колеги който са минали по този път....

Мислите ли че ако напълня повече масло в кутията шума ще намалее,при отвиване на пробката на маслото от която се налива маслото трябва ли да протече малко масло или.......

Мерси предварително....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери дали не е лагер на съединителя.преди години имах същия проблем при рено19-при натиснат педал на съединителя няма шум, а при пуснат се чуваше шум.смених съединителя и шумът изчезна.но само предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е лагер добавка и хубаво масло не е дългосрочно решение. Лагера не можеш му изгради обратно покритието! Трябва да локализирате проблема и да го отстраните.

 

Скоростната кутия се пълни с масло до протичане от пробката. Нормално е да протече малко. Ако скоростната ти кутия е без масло е отделен въпрос....

Поинтересувай се дали е често срещан този проблем....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е лагер добавка и хубаво масло не е дългосрочно решение. Лагера не можеш му изгради обратно покритието! Трябва да локализирате проблема и да го отстраните....

 

:PDT_Armataz_07:

 

"Една биволица почне ли да яде ризи - режи й главата!" Който гледа златните филми на българското кино, ще се досети от къде е репликата.

Та, така и с лагера. Иска си нов и сам няма да възкръсне. Убеден съм, че е на скоростите. На първичния вал. Симптомите това говорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Репликата е от филма "От нищо нещо". Аз съм имал случай след смяна на лагера да шуми повече от преди. Не на Шкода. :) Не бих свалил скоростната кутия само заради този шум отново. Тоя лагер може да си шуми и нищо повече, и при това шума се чува само на място. Ако се сваля кутията за смяна на съединител е по-оправднано да се прави лагера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите,ще го оставя така за сега,да не говорим че за смяната на лагера в държавата в който живея и работя за сега,ще ми изпратят сметка колкото е колата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още нещо забравих да питам,по точно колегата от Пловдив,до сега съм ходил в Еуратек заради гаранцията тъй като не живея в България,но последният път си оставиха ръцете и ще ги сменя,та къде са СЪВЕСТНИТЕ и добри майстора на Шкода в Пловдив............Вие кой от тях ползвате......

Мерси предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Репликата е от филма "От нищо нещо". Аз съм имал случай след смяна на лагера да шуми повече от преди. Не на Шкода. :) Не бих свалил скоростната кутия само заради този шум отново. Тоя лагер може да си шуми и нищо повече, и при това шума се чува само на място. Ако се сваля кутията за смяна на съединител е по-оправднано да се прави лагера.

 

Да, подкрепям мнението. Мисълта ми е, че лагер като тръгне да шуми нищо не го оправя. Ако шума не е фрапиращ, може и така да кара мн. км.

 

 

и още нещо забравих да питам,по точно колегата от Пловдив,до сега съм ходил в Еуратек заради гаранцията тъй като не живея в България,но последният път си оставиха ръцете и ще ги сменя,та къде са СЪВЕСТНИТЕ и добри майстора на Шкода в Пловдив............Вие кой от тях ползвате......

Мерси предварително...

 

използвам услугите на Иван Мадин. Има малък сервиз, бих казал гараж. Намира се на бул. "6-ти септември", срещу спортното у-ще.

Много е точен, бързо действа, не се мотае и е добър майстор.

Не се наемам да гарантирам, че ще се заеме с ремонта на вашата кола, но при всички случаи ще постави точна диагноза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,а имаш ли мнение за този сервиз който е до комбинат Марица,чувам че там се е преместил Христо Атанасов от Еуратек,той ми е правил добро впечатление........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам мнение. Не обикалям по сервизи. Знам за още един - два, но не ти ги препоръчвам.

Имам човек, за когото писах по горе и ако имам проблем се обръщам към него.

Обаче сега се сещам за един сервиз с добри отзиви във форума.....и се оказва, че там работи Христо Атанасов ;)

 


http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/52819-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%BB%D1%8E%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,а имаш ли мнение за този сервиз който е до комбинат Марица,чувам че там се е преместил Христо Атанасов от Еуратек,той ми е правил добро впечатление.......

Колега, с двете ръце гласувам за въпросния сервиз. И Христо и Стоян - собственика са много точни хора и си разбират от работата. Христо беше приемчик в ЕТ. Сервиза се казва Автокомплекс ЛЮСИ. Преместиха се от мястото, което знаеш и сега са до моста на Ален Мак от дясно, посока към града.

Работят на много добри цени за труд, а частите ти казваш оригинални или алтернатива. Скоро разбрах, че ако ти сложат оригинални дават гаранция колкото в ЕТ - 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.