Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да се представя с новата си придобивка


Recommended Posts

Здравейте,

Отдавна съм регистриран във форума, но до днес бях само ползвател на Шкода.

Но от днес съм и притежател. Е, поне доколкото един лизинг те прави такъв, де ;)

Та на думата, днес получих Шкода Фабиа комби селекшън 1.2 TSI 66KW и съм много щастлив.

Това ще е новата ни семейна кола, дано се справи :)

В последните 15 години карам само дизели,с малки изклюния, когато го налага работата.

От 10 години карам Октавия 1 тур 1.9 TDi-PD, служебна е, но си е като моя. Изклюително надежден автомобил,който предопредели и избора на Фабия за семейна кола. Днес ,след взимането на колата ,минах 71 км., е така на б'ръже :) и много се изкефих на колата. Малко градско,малко по магистралата, много ми хареса. Най вече тишината :) Не се чува как работи. Е, след заветните 2- 3 хил. км. ще побръмкам по здраво. Днес не съм пробвал над 120 км/ч ,и при тази скорост комфорта е добър, дори със зимнитеSava Eskimo няма много шум в купето. Има само 5 скорости, но мисля,че ще ми стигнат.

Колата беше "на склад" и на 3-ти януари я поръчахме, днес си я взехме. Не бързах да я взимам,защото в тия студове и снегове дето бяха не ми се занимаваше с чисто нова кола. Сложих и предни и задни калобрани и гумени стелки, подготвена е за зимата. Цветът беше даденост, но беше един от предпочитаните в каталога, другият вариант беше зеленото,но за късмет на жена ми нямаха такава :D Като цяло искахме кола с климатик, но получихме доста допълнителни глезотийки,които само ме радват. И най вече багажника,това е най голямата екстра на тази кола,просто няма друга в този клас с такъв хангар. А и вътре е добре,синът ми каза,че му е по комфортно от Октавията ,която тя си е бая тясна отзад. 

Ще се опитам да сложа две снимки,само толкова направих днес, по нататък повече,днес ми се караше.

 

https://app.box.com/s/ipp0q2sfnvtjhu0sgmob6j1qu4rb66j5

 

https://app.box.com/s/7gcbrulded21by1o5xbjnegqcxzyl0ln

 

Дано се виждат.

Чувството да си купиш нова кола е много приятно,пожелавам на всеки да го изпита.

Поздрави 

 

 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега , със здраве да си се возите и много хиляди безавариини километри да и навъртите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава количка! Безаварийно ползване и само на хубави места да пътувате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Поздравления за избрания цвят. Аз карам същата кола, само че хечбек.

Тишината, която спомена, може би не е един от най-отличителните белези на модела според мен, но е ок. :)

 

Ще чакам да споделиш мнение за двигателя като я разработиш. :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Така, както е светнала, как да не й се радваш?! :D Страхотна е колата. Много безаварийни и дълги семейни пътувания ти желая! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много е красива!

Да увеличим Фабиите, че тук само за Октавии се пише!

Поздрави и безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Много километри и хубави емоции да навъртиш с Фабията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги :) Днес се повозих из софийските задръствания и дали, защото е нова, и не трябва да я ръчкам много, дали защото си играех с музиката, не разбрах как съм се придвижвал. Едно спокойно, лежерно и тихо возене беше :) Според самата кола разхода и беше, средно за 45 км, 9,6 л/100, доволен съм :) Като я разработя аъм сигурен, че ще подобрим постижението в посока нагоре =D В неделя ще я пробвам на дълъг път с багаж и семейството, вярвам, че ще бъде забавно.

Благодаря за пожеланията, подобно и на вас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, Фабияната изглежда супер, а цветът освен че е красив,  "носи на мръсно"...

Много да те радва и много безгрижни километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на Боре относно цвета. Фабията е супер, ама си я снимал само отпред. Направи ѝ една фотосесия, де... Тя много го иска ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега фаровете с лупи ли са?

Ако не се лъжа, трябва да са с лупи. Не съм много запознат, но тези фарове може да бачкат както с H3, така и с H7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да, фаровете са с лупи и H7 крушки. Поне така пишеше в брошурата на колата,за крушките.

Фаровете и цвета си бяха даденост, колата беше на склад. Но съм доволен и от цвета и от фаровете.

Ще я снимам някой ден, тия дни нямам време. Докато се прибера от работа и то се стъмнило.

А и вече не е много лъскава, дойде сезона на кишата :) Тези снимки ги направих малко след като си я взех.

Мисля да си взема от хипер-мега-супер яките крушки ,я на Philips, я на Osram, защото дневните са си отделно, и може и да изкарат поне 1 година.

До сега не ми се даваха много пари за крушки ,на Октавията дневните са на късите и дори обикновенните крушки не изкарваха повече от 1 година.

За тишината, за мен е тиха, защото последните години само дизели съм карал. Преди Фабията имах един Фокус 1 ,

мамо мила, при 150 -160 не си чуваш мислите вътре :) Октавията, тя също не е от най тихите, а преди време ми гепиха катализатора,

сега е с резонаторно гърне и някакъв проблем с тампоните на двигателя ,и тресе и бучи яко :) Та ,зависи кой на какво е свикнал.

Далеч съм от мислълта, че ще е тиха като по високите класове, особено като я сръчкам след "разработването" :)

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те плаша, но и с крушките нищо няма да стане, просто фара е зле.

Понеже фара е правен крушките да ги сменят китайски деца, след три дена бора успях да сменя едната Филипс +130%, а другата си е заводската и да ти кажа разлика в осветеността няма светят еднакво. Като сложиш височината на 1 е една идея по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе, погледнах фаровете, е може ли да ги заврът точно срещу ламарината на коша :) Аз не че не ми светят достатъчно, по скоро да пипна нещо, да оставя следа :) Все пак ще се пробвам, ама като стопли малко, че я тоя студ, не си е работа. Следващото ще са задни говорители. Само трябва да питам в ЕТ дали не е "антигаранционно" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късите се сменят през прозорче в подкалника (има капаче) , за дългите трябва да си гинеколог , а мигача даже не съм гледал как се сменя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задни говорители лесно ще се сложат, но дали има окабеляване за тях. Аз също съм се питал за това, тъй като и на мен ми се ще да забода музичка отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Рапид късите също се сменят през прозорчето в подкалника. Докато го намеря си направих ръцете на кайма... Без малко да ме пита жената дали някоя к.рва не ме е драла с нокти :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще се пробвам с крушките. Днес си поръчах някакви на Osram H7 cool blue intense. Светели бяло 4200к ,па ще видиме :)

Докато ровех за крушки ми попаднаха разни LED- китове за H7. Мислите ли, че има някаква вероятност да се получи с LED ?

В смисъл, афтърмаркет LED системите да са достигнали някакво прилично качество.

Защото пишат някакви лумени, дето все едно самолетен фар си сложил на колата, 7600 лумена, малко ми е нереално :) 

Иначе цените са им ,като на евтин ксенон 100- 150 лв. 

За говорителите отзад, съм почти убеден, че няма дори кабели.

Малко ми е странно, иначе добре оборудвана кола, радиото с тъч панел, светка, мига, добре свири, поне на мен ми е достатъчно, а няма задни колони.

Ама така са решили. То купето не е голямо, и две му стигат да ти гръмне главата ,ако го надъниш.

Но щерката е меломанка и като пътуваме само ме ръчка да усилвам музиката,

и аз на старата кола и пусках повече на задните ,та да се чуваме с жена ми отпред като си говорим.

Ще преценявам с времето какво да правя с музиката ,може да и купя iPod и да си реша проблема :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.