Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за смяна на масло


dimonio

Recommended Posts

Здравейте,извинявам се предварително сигурно доста е писано по темата,но аз се надявам да споделите вашето мнение.................

Колата ми е Фабия 2 ,83к.с бензин ,предстой ми смяна на маслото колата е на 162хил.километра и си мисля дали вече не е време да сложа 10w40 синтетика,защото е по гъсто и до кога мога да карам с маслото което е описано за нов автомобил...

Благодаря ви предварително за отговорите......

Ще съм благодарен за всички мнения и отговори..............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по гъсто и по рядко масло! Всички качествени масла са с относително еднакъв вискозитет при работна температура!

 

При сегашното студено време 10-40 може и да го усетиш като разлика в по-бавното въртене на стартера...

 

Не препоръчвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам октавия 1 на 200 000 мили и я карам с пълна синтетика понеже не пипа масло. За мен разхода на масло беше критерий дали да е по гъсто или по рядко масло. Пълната синтетика е с по добри смазочни свойства,но избора си остава твой. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по гъсто и по рядко масло! Всички качествени масла са с относително еднакъв вискозитет при работна температура!

 

При сегашното студено време 10-40 може и да го усетиш като разлика в по-бавното въртене на стартера...

 

Не препоръчвам...

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите,за сега все още не харчи масло ,и не се налага да доливам.надявам се това да се дължи на това че от доста време живея и работя в чужбина,и сменям маслото с качествено,бензина е съвсем различен от този в България,и съм я карал колата около година в България......

Идеята ми дойде от това че колата е вече по шумна,има предполагам някакво износване на двигателя,което е нормално мисля...........

ако някой колега иска да сподели нещо ще съм благодарен.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сигурно и ти вече си на години, но ти се услаждат хубавите питиета и добрата храна! Не са те минали на трици и вода....

 

Карай с предписаното масло, единствено можеш да се огледаш за по добра марка, но щом не го харчи значи добре го понася!

 

 

Маслата не са калчища, та да закисват появилите се хлабини. Слагайки 'по-гъсто' масло при ниски температури то ще става на гел и трудно ще се развърта мотора докато загрее маслото. При студен старт ще има лошо мазане в първите минути, а може и маслена помпа да замине.

 

Играл съм си да закача манометър на маслената магистрала и да наблюдавам какво се случва с добро масло когато е студено и топло, представям си какво е, ако маслото е с по лош индекс....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги използвам тази тема за моя въпрос. Наскоро смених маслото, колата е на 160 000км. Майстора ми каза да проверя дали маслената ми помпа има някакъв шестограм, който превъртал след 150 000км и правел големи бели. Ако моята помпа е с такъв, да го сменя. Става въпрос за Fabia 2 1.6 Tdi, 2012г. Моля за съвет ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес проверих нивото на маслото и забелязах, че е малко над максимума. Остават ми почти 6000 км до смяна (колата е на 54000 км) и се чудя трябва ли да мисля за източване на масло или нещо друго. Не ми е намалял антифриза,не ми индикира за проблем с маслото на арматурното табло, но пък и не съм я карал на големи разстояния наскоро.

Моля за съвет и благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.