Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло в механична скоростна кутия


dimonio

Recommended Posts

Здравейте,Колеги имам един въпрос и ще се радвам да получа коментари и отговори по него.....

На колко хиляди километри се сменя маслото в механична скоростна кутия на Фабия 2,има ли връзка с маслото еевнтуално.

при натискане на педала на съединителя двигателя утихва,а като го пусна се чува шум,не е стържест или странен,но колата става по

шумна ,иначе съединителя отделя нормално по средата ,не буксува,само при натиснат педал е по шумна колата.....

Ще съм Благодарен на всякакви отговори.....

Благодаря Ви предварително.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при натискане на педала на съединителя двигателя утихва.....

 

...само при натиснат педал е по шумна колата.....

 

последно, кое от двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

последно, кое от двете.

 

Е, объркал се е човека. Ясно е, че при натиснаат съедините се отделя скоростната кутия и се чува само двигателя и колата поутихва.

Вероятно това е искал да каже. Защото звук при натиснат съединител е друг проблем, вероятно аксиялен лаагер.

Та по първият казус им ли някакви предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам питане относно смяната на маслото в скоростната. Откакто взех колата ми направи впечатление, че на свободна, лоста се движи наляво и надясно с известно усилие когато колата е студена. При загрял мотор и изминато разстояние свободния ход е значително по-лесен. Правя директно сравнение със същата такава фабия която в момента е при родителите ми, но там е и с със съединител и маховик Sachs на около 2-3000 км и там няма подобни затруднения. Дали този труден празен ход е от маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Не знам,защо но има разлика в маслата на 5-на скор.к-я 

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g060726a2-prevodovy-olej-1l-oe-13762.html

 

c kod G06 072 6A2:G05 217 8A2 :G05 272 6A2,

 

И 6-на ск.к-я +7-на автомат.ск.к-я

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052171a2-prevodovy-olej-1l-febi-16704.html

 

c kod G05 217 1A2

 

А тази е универсална за 5/6 -на скор.к-я +7 na автомат.ск.к-ия

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052512a2-prevodovy-olej-1l-skoda-13721.html

 

c kod  G05 251 2A2

 

p.s

 

А тука трябва да видите,тоз съединител,дали пасва към вашият модел.

 

https://www.automobilovedily24.cz/nahradni-dily-vyrobcu/sachs/spojka_sada/10151/skoda/fabia

 

Гледам,има го на Български.

 

https://www.avtochastionline24.bg/skoda

 

p.s.1

 

А cmяната е препоръчителна на 60 000 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,Колеги благодаря ви предварително за отговорите,проблема се оказа в двойният лагер на първичният и вторичният вал ,сменихаго ,но след 4-5000 км. имам отново проблем,сутрин като е студена колата а тук при мен сутринта е 4-6 градуса се чува отново някаккъв шум от скоростната кутия и при натиснат педал на съединителя шума изчезва,след 1-2 мин.като поработи колата или я покарам няколко километри шума изчезва.......Ремонта на ск.кутия ми го направиха в Бг.и се надявам да не са пречакали нещо....... А и маслото им го донесох от Герм.оригинално,дано някой не го е харесал в сервиза и да го смени с някакво друго......

И МНОГО ВИ МОЛЯ ,кажете ми един добър сервиз от който сте доволни в Пловдив,последно ремонта ми го направиха в Люси Център.....

Ще съм благодарен за всякакви коментари .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Колеги надявам се да не съм повлиял негативно с моя коментар за избора на сервиз ,

Извинявам се на хората от сервиз ЛЮСИ и най вече на неговият собственик с който днес говорих по телефона ......

Той ме увери че са безгрешни и не е възможно моят проблем да е вледствие от ремонта направен при тях....

МОЛЯ ви колеги които са ползвали услугите им да напишат мнение за работат там......

Надявам се аз да съм единственият клиент които е изразил негативно мнение за тях....

Благодаря предварително.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Колеги благодаря ви предварително за отговорите,проблема се оказа в двойният лагер на първичният и вторичният вал ,сменихаго ,но след 4-5000 км. имам отново проблем,сутрин като е студена колата а тук при мен сутринта е 4-6 градуса се чува отново някаккъв шум от скоростната кутия и при натиснат педал на съединителя шума изчезва,след 1-2 мин.като поработи колата или я покарам няколко километри шума изчезва.......

 

Здрасти,

Вторичния вал няма отношение в случая, но щом са го сменили сигурно е бил и той за смяна. И без това кутията е разглобена. Направили са й една профилактика. Значи, изключваме кутията. Не вярвам да са сложили такива боклуци лагери, които изкарват 5 000км.

Остава проблема да е в съединителя. Притискателен диск.

Или да потропва вилката на аксиалния лагер, което не е страшно. Шума същия, както преди или е различен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.