Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде се намира стоп машинка - Шкода рапид


Nevidim

Recommended Posts

Здравейте на всички! 

Първо да се запознаем, тъй като съм нов потребител във форума.

Казвам се Косьо и съм от София.

Да премина на моят проблем: Значи върти ми се една идея да си направя рапидката задните стоп светлини да имат/правят примигвания преди посроянното светване на светлините (виждал съм го в новите BMW, та дори и на някои шкоди).

Устройството, което извършва тази работа съм го закупил, но най-големият ми проблем, е че под кормилното устройство никъде не мога да намеря тази стоп машинка около педала на спирачките.

Може да звучи смешно, но аз там машинка не намирам. Имам вариант да разглобя целият багажник и до всяка една стоп светлина да прокарам кабели, но смятам, че по-удачен ще бъде варианта да прекъсна само една жичка и от там да подам към всички задни стопове.

Моля ако някой има идея къде се намира това чудо, нека да помогне.

Благодаря предварително на всеки отзовал се.

Поздрави

Редактирано от Nevidim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

За Рапида нямам представа къде е стоп машинката, но досега при различните модели автомобили съм виждал на две места, на педала в купето и на спирачната помпа в коша на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това за спирачната помпа изобщо не ми е идвало на ум. Утре ще проверя дали има нещо там. Много ти благодаря за а подсказката. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най удачно е да се монтира на третия стоп, логиката е че /все пак е електроника/ ако се повреди да не останеш съвсем без стопове.Предполагам Рапида има 3-ти стоп, свързвай го там и пак ще има ефект да засилва вниманието на каращите след колата ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на третия стоп го закачи.

Какво е устройството и от къде го взе да ти кажа нещо още, ако е като това от което не съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

да имам трети стоп и може и да сте прави да го закача само на него, но все още е в процес на обмисляне.

Що се отнася до закупуването ето такъв е: ЛИНК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, то реално се подава сигнала и отива там където сме свързали кабелите. Може и към мигачите или фаровете, всичко е въпрос на предпочитание. Аз ми се иска да постигна ефекта на BMW-тата и да примигват всички задни стопове, поради тази причина търсех тази стоп машинка, за да тръгна веднага след нея. Оставам за коментари на линия. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това се прави само на 3тият стоп, всички да мигат ще е доста досадно за хората зад теб, особено на тъмно по светофарите, задните стоп светлини са много силни и ще дразнят много като мигат постоянно, на 3тия стоп би било добре, и не ти трябва стоп машинка, ами да немриш просто проводниците на стоп светлината която искаш да мига

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

При продължително спиране и задействане на ABS(от по голяма скорост или на лед) и нашите стопове започват да примигват...поне третия стоп в отражението му на задния прозорец съм го виждал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Купих такъв модул, подобен на посочения по- горе, но значително по-малък, като обем, както и с изричното обяснение, че става, както за LED, така също и за стандартна крушка. Дразнещото е, че миганията са фиксирани до 5, със зададена предварителна честота.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, BapBapuH написа:

Купих такъв модул, подобен на посочения по- горе, но значително по-малък, като обем, както и с изричното обяснение, че става, както за LED, така също и за стандартна крушка. Дразнещото е, че миганията са фиксирани до 5, със зададена предварителна честота.  

Имам същия , има си настройки  за дължина на светене и пауза, до 2-3 сек спират да мигат и светят постоянно както си  е на обикновените  стоп светлини , тъй че не е проблем .Важното  е да  е нещо различно от светването на лампите постоянно, мигането привлича вниманието  на разсеяните шофьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.