Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поддръжка на автомобил


remix

Recommended Posts

На 9.04.2021 г. at 14:05, ghost_rider написа:

Бриколажа май бачка като битак, на паркинга пред входа са изкарали малко стока и като отидеш казваш на някой консултант-продавач какво ти трябва и той ти го носи от вътре. 

Иначе жалко за грешно похарчените пари.

 

п.п Ако ти свърши друг спрей, вземи му пръскалото преди да го изхвърлиш, за да можеш да си го изразходиш този, да не е съвсем пълна загубата.

 

Преди 2 часа, Mishelle написа:

Преди седмица ми трябваха две алуминиеви лайстни. Намерих ги в онлайн магазина на Бриколаж. Обадих им се по телефона, направих си поръчка, давайки им артикулните номера и уточнявайки от кой магазин ги искам (онлайн се вижда в кой магазин ги имаха налични) След 10 минути ми се обадиха, че поръчката ме очаква в избрания магазин. Отидох, казах си името и ми ги изнесоха. Всичко стана много бързо и добре организирано.

 

Удобният за мен Бриколаж е в Ring Mall. Той е затворен и за pick up дори. А спрея ми трябваше в същият ден :) В крайна сметка си го викнах онлайн, с още няколко спрея. Дойде на следващият ден :)

 

 

Преди 1 час, PRR написа:

@sauber при миенето само W4 Citrus Foam ли ползвавш? Аз ползвам пяната на Karcher, но напоследък нещо не съм доволен. Малко по-добре е със "super foam"-а, но пак не е това което искам. Всъщност е далеч от това, което очаквам. Без минаване с гъбата, независимо от ваксите и т.н. си иска и допълнително търкане. Това дори при сравнително редовно миене.

 

Аз живея в апартамент, нямам екстрите да ползвам собствени препарати за миенето. Ползвам препаратите, които са на Петел/Ерхле на Околовръстното. Доста съм доволен от тях. Все още има какво да се желае по отношение налягане на водоструйките, но са ок.

Безконтактно миене е ок ако мръсотията е прясна и незасъхнала. Или ако е само прах. Втори вариант е да направиш pre wash само с вода и да я оставиш да се разкисне 4-5 минути. Но пак не винаги помага. Ако се работи внимателно с гъба/четка/парцал, няма драма. Естествено, по-досадно е, ама... Препоръчвам ти на вместо гъба да пробваш да "търкаш" с хубав, дебел, пухквам микрофибърен парцал. Хем задържа гадостите и не ги разнася, хем вероятността за драскане е значително по-малка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    31

  • The Best Forman

    13

  • zloQQ

    8

  • Mishelle

    7

На 11.04.2021 г. at 10:10, sauber написа:

Ползвам препаратите, които са на Петел/Ерхле на Околовръстното. Доста съм доволен от тях. Все още има какво да се желае по отношение налягане на водоструйките, но са ок.

Това в момента, според мен, е най-добрата автомивка на самообслужване. Случайно рабрах за нея, когато си мих колата в Пирдоп - там отвориха преди година и нещо същата мивка. Супер препарати, щадящи ръце и автомобил. Заговорих се със собственика на Пирдоп-ската и той ми каза, че в София има отдавна функционираща такава мивка на друг собственик, със същата технология и препарати. От тогава, в София, само на тази мивка ходя. Водата, която се ползва с препарата, е топла и отмива по-лесно мръсотията. Ваксата наистина е вакса. А относно налягането на водоструйката - за мен то е оптимално и пази уплътненията от срязване. В Пирдопската мивка влязох вътре, в "машинното", човека ми показа кое, как и защо - от подготовката на водата, до дърпането на препаратите. Изкефих се на макс, не бях виждал подобно нещо до сега.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.04.2021 г. at 18:33, Mishelle написа:

Това в момента, според мен, е най-добрата автомивка на самообслужване. Случайно рабрах за нея, когато си мих колата в Пирдоп - там отвориха преди година и нещо същата мивка. Супер препарати, щадящи ръце и автомобил. Заговорих се със собственика на Пирдоп-ската и той ми каза, че в София има отдавна функционираща такава мивка на друг собственик, със същата технология и препарати. От тогава, в София, само на тази мивка ходя. Водата, която се ползва с препарата, е топла и отмива по-лесно мръсотията. Ваксата наистина е вакса. А относно налягането на водоструйката - за мен то е оптимално и пази уплътненията от срязване. В Пирдопската мивка влязох вътре, в "машинното", човека ми показа кое, как и защо - от подготовката на водата, до дърпането на препаратите. Изкефих се на макс, не бях виждал подобно нещо до сега.

И аз ползвам същата мивка и последната програма е с деминилизирана вода т.е. не оставя петна по автомобила дори и без да я подсушавате. Мивката на Околовръстното е с подово отопление. Колкото до налягането? Според човека на мивката налягането е съобразено да щади боята.  Там полирах и едни фарове на друга кола и въпреки че човека каза че ще изкарат около година.Определено съм доволен от услугата а и май вече мина повече от година.

Последния път един Макларън се миеше пред мен:)

Определено е най-добрата мивка в София.

 

Редактирано от Speedster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с щаденето на боята е така, но... трябва налягане за да се измият добре подкалниците и вътрешността на джантите.

Иначе момчетата там са страшни пичове и работят добре. Аз винаги сам си мия колата, но някой път се включват с помощ. Някое дребно полиране на забележка или отстраняване на асфалт със специализиран препарат  :)

 

А последната опция с деминализираната вода - да, но не е само деминализирана. Полага и някакъв вакс ефект, дори и да не си минал през ваксата преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май съм писал по-напред в тая тема. Аз от поне 5 г си мия колите само и единствено там, на Ерхлето. Най-добрата мивка в София. Доколкото знам, собственикът е педант и не купува какъв да е препарат, т.е няма простотии от рода на Индустриална химия и тн, както в повечето мивки от такъв тип.  Препаратите са супер добри и щадящи боята. Момчетата от персонала също са пичове. Бяха започнали да внасят авто козметика на "Пурис", не съм се заглеждал в последно време дали тая дейност продължава. Някой вземал ли е нещо на тях?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

След като затвори любимата ми мивка , взех да се озъртам за някоя читава , която става за миене , а не само за мокрене на колата . Съвсем случайно след Коледа влязох в една , която се намира в Обеля , измих колата и потеглех директно. Колата се изсуши сама и не останаха петна. Днес отново измих колата там , този път с подсушаване и останах изненадан - кърпата остана чиста , докато не забърсах долния ръб на праговете , а ваксата е изненадващо добра - оцвъканото от пилета се измива без допълнително търкане.

Мивката се намира

Поставено габърче
https://maps.app.goo.gl/3FpkNQMJYBQx5yCj9

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Аз ходя отдавна на тази: Натисни Точно Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете съм ги ползвал, доволен съм. Последно мих преди Коледа на Bubble way
https://maps.app.goo.gl/LhaZ6LbjqqhaGd9d7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.04.2021 г. at 21:41, Speedster написа:

Колкото до налягането? Според човека на мивката налягането е съобразено да щади боята.

Не знам какво им е налягането, но когато я оставих там да я измият преди да пътувам пролетта за Малкия Явор явно много се бяха заиграли с багажника и камерата за заден ход се напълни с вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До @The Best Forman - Аз ходя отдавна на тази: Натисни Точно Тук

Тази я ползвах близо година след като взех колата , излязоха петна по лака от ваксата и спрях . Отделно препарата е толкова недъгав , че за да я измия ползвах кофа с автошампоан , но зимата ми студено :)

Същата работа е и мивката до Маргел на Гешов и Гюешево - миеш колата и излиза мръсна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

След като в началото на 2022 с изненада установих, че жетон за самообслужване вече е 2 лева, пропуснах мивката , на която най-често си мия колата и съм доволен като цяло и отидох, на път за летището за да приберем децата от самолета, на добре познатата ми и отдавна непосещавана Автомивка в кв. Дружба

 

Пак е 2 кинта един цикъл за миене, навсякъде е така явно вече. Не съм бърсал колата, направи ми приятно впечатление, че е добавена и опция за безконтактно миене, избор на високо и ниско налягане.

 

Определено останах доволен от резултата, както и от факта, че може в рамките на един цикъл да променяш програмата, от водоструйка на препарат и от изплакване на вакса.

 

Липсва ми такава автомивка на самообслужване, каквато има на Свети Влас до Гранд Маркет Меркурий - 4 минутен цикъл на водоструйката, зверско налягане и програмата с вакса завършва с 30 секундна струя с вода, тази с препарата - също.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой ползвал ли е тази новата на околовръстното малко преди Симеоновско шосе 

https://maps.app.goo.gl/TXi3r7MDrGkQ5UsX8

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Започвам да се чудя, аз как успявам да си измия Автомобила и да не остава мръсен? ТИ с колко жетона се справяш? Аз с 1 жетон препарат изпръсквам отвън, после чакам 1-2-3 Минути (според дали има опашка и колко има за разкисване) и с 2 или 3 жетона водоструйка измивам всичко. Да не говорим, че имам малко повече площ за миене. Вакса не слагам, че не знам как :(

 

П.П.

Ще тествам тази авто-мивка, която ТИ сподели, само да минат идващите близките Дни валежи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по-малко от 5 не съм успявал (ако я мия без кофата) , но в момента на подсушаването (ако някъде изсъхне по-бързо) се вижда останалия пепеляк , отделно кърпата и водата , която тече от нея са кафяви .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До @The Best Forman - Започвам да се чудя, аз как успявам да си измия Автомобила и да не остава мръсен? ТИ с колко жетона се справяш? Аз с 1 жетон препарат изпръсквам отвън, после чакам 1-2-3 Минути (според дали има опашка и колко има за разкисване) и с 2 или 3 жетона водоструйка измивам всичко. Да не говорим, че имам малко повече площ за миене. Вакса не слагам, че не знам как :(

 

П.П.

Ще тествам тази авто-мивка, която ТИ сподели, само да минат идващите близките Дни валежи..

 

Преди 1 час, The Best Forman написа:

С по-малко от 5 не съм успявал (ако я мия без кофата) , но в момента на подсушаването (ако някъде изсъхне по-бързо) се вижда останалия пепеляк , отделно кърпата и водата , която тече от нея са кафяви .

Миро, аз също се справям с 1+2 (също не слагам вакса), после с перото и накрая с хавлийка.
Мани го Чичо Манчо, той си представя, че си е в кабинета и половината време се чуди къде му е аспирацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Izolini написа:

 

Миро, аз също се справям с 1+2 (също не слагам вакса), после с перото и накрая с хавлийка.
Мани го Чичо Манчо, той си представя, че си е в кабинета и половината време се чуди къде му е аспирацията

СПАМММЕЕЕЕЕРРРРР ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мивките на самообслужване са поскъпнали навсякъде. На Ерхлето е намалено времето на половина. От начало се зарадвах, че ще секне поне малко потока от коли там. Той се увеличи двойно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам от доста време как коментирате на кой колко и дали му е чиста колата след ползване на автомивка на самообслужване. Та да почна от там, че безконтактното измиване е само и единствено пред-измиване. Целта му е да свали максимално много мръсотия, за да се намали вероятността от амортизиране на лаковото покритие при последващото измиване с гъба и шампоан. У нас масово по ръчните мивки се пердаши само с безконтактно, а покрай това в последствие процъфтяха и автоматичните мивки тип 5 минутки.

 

Общото между всички 5 минутки и ръчните автомивки е, че безконтактния препарат, за да работи добре в правилната си концентрация, има нужда от специфични характеристики на водата. За да се постигнат тези характеристики се използват филтри. Но тези филтри струват пари. Качественото безконтактно също е скъпо. Много от мивките си ги спестяват всички тези разходи. И като следствие от това купуват евтин български безконтактен препарат и го предозират, за да може да се измие автомобила. А това недоразредено безконтактно разгонва фамилията на всичко - на лака, на различни покрития, както и на здравето на миещия.

 

От друга страна качественото безконтактно, разредено според предписанието на производителя спрямо конкретни характеристики на използваната вода, не бих казал, че е безвредно (все пак е химия), но е далеч по-щадящо. Правилната му употреба е - обилно изплакване на автомобила, нанасяне на безконтактното, отново обилно изплакване, миене с гъба и автошампоан, отново изплакване и последващо подсушаване.

 

На много от 5 минутките струията от водоструйката е толкова силна, че може да среже уплътнение, ако се задържи върху него. Но хората се кефят, защото сваля всичко. Реално чрез нея собственика на мивката по още един начин компенсира разхода по филтри и добър препарат.

 

Та затова не разбирам как за 3-5-8 левчета измивате колата и после с голям хъс се хвърляте да търкате и подсушавате. Естествено, аз също ползвам тип 5 минутка. Но съм си я избрал такава, че после да мога да пердаша с 80 и колата да изсъхне в движение, без парцали. А когато искам да я измия като хората с шампоан, правя го късно вечер, за да не преча или ... на село.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам да мия колата 2-3 пъти в седмицата отгоре отгоре и веднъж в месеца на читава мивка в офис сградата. Подсушавам и аз и съм доволен. Колата е на 3 години служебна. Не мога да и треперя и да пазя лака за 20 години напред. Читава мивка предполагам следва да взема 20+ лева. Ако в мия всяка седмица по 2-3 пъти това прави 8-12 мивки на месец или 160-240лв. Така погледнато една керамика/детайлинг изглеждат в пъти по-добър разход.

Ползвам тази и съм много доволен - Автомивка
https://goo.gl/maps/MWD1WVwj2H54zkww8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.02.2022 г. at 20:44, stoyanow написа:

Читава мивка предполагам следва да взема 20+ лева.

 

Аз на нормална мивка съм ходил последно преди около година и половина. Тогава беше около 25 лв. Сега сигурно е 40лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това малко много. За X5 с подхранване на ложата е долу горе толкова във Варна. 
То и 1000лв за детайлинг има, ама :)

ПП: апартаменти за 600х евро 120кв.м също има ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.01.2022 г. at 13:31, The Best Forman написа:

След като затвори любимата ми мивка , взех да се озъртам за някоя читава , която става за миене , а не само за мокрене на колата ...

Верно ли са затворили мивката бре? Пита ли барем, къде са се преместили (евентуално)? Аз от 2 месеца не съм ходил там. Малеее...добре, че отвътре е чиста колата, защото отвън...е безцветна, хахаха. Последно измих колата на четките на ОМВ-то на Гешов. Накараха ме да сваля антената и ми сложиха найлоново калъфче на задната чистачка. Колата излезе забележително чиста! И т'ва...за 8 лева. Без вакса. А минах там, заради дребосъка, че все ѝ обещавам да влезем на четките. Та - може да се счита за положителен коментара ми за автомивката, ако има привърженици на автоматичните четки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Верно ли са затворили мивката бре? Пита ли барем, къде са се преместили (евентуално)? Аз от 2 месеца не съм ходил там. Малеее...добре, че отвътре е чиста колата, защото отвън...е безцветна, хахаха. Последно измих колата на четките на ОМВ-то на Гешов. Накараха ме да сваля антената и ми сложиха найлоново калъфче на задната чистачка. Колата излезе забележително чиста! И т'ва...за 8 лева. Без вакса. А минах там, заради дребосъка, че все ѝ обещавам да влезем на четките. Та - може да се счита за положителен коментара ми за автомивката, ако има привърженици на автоматичните четки.

Не се е преместила , затвори .. Митака (собственика) може да го срещнеш евентуално като куриер на Спиди/Еконт ( не помня ) , а може да си е намерил и друга по-добре платена работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.