Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поддръжка на автомобил


remix

Recommended Posts

Какво те притеснява в четката ? :) Не е идеален вариант, но също така нямам друг избор...

п.с. - И съм мнооооого внимателен.

 

 

Вече и на мен, поради липса на други алтернативи в района. Тая на кръговото на Драгалевци вече не става, а беше добра... Ако ме мернеш - свиркай! Сравнително често ходя :)

 

 

Задължително ще се обадя ако се срещнем.

 

Колкото до четките,аз лично ползвам само тази на ОМВ на Гешов и съм сравнително доволен.Имам какво да се желае но за вътрешно и външно измиване 11,50 и колата ти да е като нова за 5мин си е доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 124
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    31

  • The Best Forman

    13

  • zloQQ

    8

  • Mishelle

    7

Здравейте, колеги,

 

Би ли имало според вас реална полза от този уред за собственоръчно външно почистване: https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=12997

 

В комбинация с подходящи препарати и гъба разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Шкодиво,

Моето мнение е, че зависи какви са ти нуждите. Щом ще използваш шампоан и гъба, явно вода под налягане не ти е нужна, съответно - само ще си дадеш парите. Винаги можеш да ползваш близката автомивка на самообслужване, когато се наложи за отстраняване на кал, луга и пр.

 

Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има къде да го ползваш, за тези пари си заслужава. С високото налягане и подходящ препарат ще почистваш много лесно джантите. Също така, преди да почнеш с гъбата, с водоструйката можеш да свалиш основната мръсотия от колата, което означава по-малко драскане на боята/лака. Притежаването на подобна машина има само плюсове. Затова, ако има къде да я ползваш и съхраняваш, взимай в.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-добър вариант за съвсем малко повече пари - http://aviatrans.bg/hobby-vodostryika-ninja-120.html

 

НЕ СЪМ я пробвал лично, но на Lavor нещата са читави. Взимал съм евтина пароструйка на Керхер, която умираше през 3 ползвания. Но както обичам да казвам - на скъпите марки евтините неща не се взимат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията!

 

Чудя се и аз в такъв случай. От една страна - има къде да я съхранявам и ползвам. Но практически не и през зимата (когато на съответното място спирам водата, да не измръзне - става дума за двор). През тези периоди явно ще трябва да продължа да разчитам на водоструики в автомивка, за да свалям поне основната зимна мизерия. Това би направило покупката ми по-малко изгодна.

 

Описаното от Mishelle баче ме изкушава да купя, защото точно това са ми нуждите и така както е описал си представям да я ползвам.

 

mordo - според мен само маркуч не върши работа, после иска много търкане. Друго си е под налягане (пък и за джантите особено). Лошото е друго - че и само водоструйката не е достатъчна, после в долната част на вратите и по калници и ъгли си се иска работа на ръка.

 

Ето защо стигам до извод, че ключов инструмент е четката. Това един от най-важните неща при чистенето в автомивка на самообслужване - но и най-рисковият, както знаем, заради надраскване или друго прецакване на лака. Затова ще потърси мога ли да си намеря именно читава четка (в добавка към водоструйката, евентуално).

 

Също, обиколих обяви в интернет (включително посочената от колегата sauber) въпросната водоструйка от Лидъл изглежда все пак не е зле... Ще помисля още ден-два, едва ли ще свърши :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро гледах купа от кърпи за кола и кашона с автокозметика и стигнах до извода:

"Коги кърпите за колата станат повече от тези за краката , значи си се вманячил" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има къде да го ползваш, за тези пари си заслужава. С високото налягане и подходящ препарат ще почистваш много лесно джантите. Също така, преди да почнеш с гъбата, с водоструйката можеш да свалиш основната мръсотия от колата, което означава по-малко драскане на боята/лака. Притежаването на подобна машина има само плюсове. Затова, ако има къде да я ползваш и съхраняваш, взимай в.

Важното тук е "подходящ препарат". Без значение е при външното измиване дали използваш маркуч или водоструйка. Първо, важното е да изпадне едрата мръсотия, както правилно е посочил Mishelle. След това водоструйката не играе роля. Важен е шампоанът. За почистването на джантите си има препарати, които разтварят остатъците от феродото по джантите. И с маркуча може да се създаде по естествен път достатъчно налягане, за да се отмият, след като джантата е третирана с препарат. След измиването им, така или иначе остават изсъхнали водни пръски (направо цял цял засъхнал филм, ако водата е варовита), което налага полиране с мека кърпа. Относно подкалниците - за почистването им няма значение дали използваш маркуч, кофа с вода или водоструйка. Или търкаш с шампоан и гъба, или използваш някаква силна химия за разстваряне на мръсотията. В крайна сметка на първо място е да чистиш със сърце, не по задължение. :come_to_me:

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Малко да ъпна темата.

През изминалите години съм разбрал, че при миенето/чистенето на автомобил, НАЙ-тегавото е почистването на джанти. Особено силно важи ако колата е с меки накладки, точно като при мен.

Пробвал съм над 15 продукта за почистване и повечето работят ОК, но всички са изисквали третиране + минаване с четка за постигане на добър резултат. За по-голямата част от тях съм чул, че са безконтактни. Пръскаш, чакаш, измиваш и всичко е песен. Да да, ама хич не. Същото чух и за препарата, който тествах току що и естествено подходих с недоверие. За изненада обаче, препарата работи бая добре. Само напръсках, оставих около 2 минути, измих и подсуших. Резултата горе долу се вижда на снимките :)

Минусите са 2:

1. Смърди брутално, на умряла коза в буквалния смисъл.

2. Цената е доста по-висока от на стандартен такъв препарат. Но все пак е по професионален.

 

 

post-13784-0-58092400-1535718072_thumb.jpg

post-13784-0-57939000-1535718087_thumb.jpg

post-13784-0-39137500-1535718103_thumb.jpg

post-13784-0-90430500-1535718111_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво па толко им се кланяте на тия коли.

2*1 железни левчета, автомивката "5 минути" и айде готово.

Ако не ме мързи много си я мия на алеята у нас. Имам си водоструйка ма в общи линии събира прах. Как па нема са гъзурча два часа на неква ламарина. Да бе, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, то има хора дето се кланят на некви пезвенти, 11 на брой, ритащи топка по трева. Даже ходят на живо да ги гледат.

Аз си я поддържам, защото мръсна/ударена/счупена кола за мен е все едно да ходя със скъсани/мръсни дрехи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поклон за примера, бат' Саше!!! 1:1 с моето мнение.

 

От къде го намери туй нЯщо, защото при търсене на “W6“ и “джанти“ излизат интересни “нищо-общо“ неща.

 

Уникално изглежда джантата - свети в тъмното!!!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм забелязал, че препаратите за почистване на джанти, които работят, винаги са придружение от силна, неприятна миризма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафте, от Кушев брадърс го взех. Те го внасят. Правят си он лайн магазин в момента, но нямам идея кога ще стартира. Ако искаш такъв, вярвам, че ако им пратиш ЛС у фейса ще ти изпратят. Или можеш да минеш през тях данси вземеш. В Дървеница са.

Повтарям, мирише на абортирала коза, преболедувала африканска чума 3 пъти.

Явно както пише колегата RS е и като при лекарствата от детството. Щом горчи, значи помага.

 

mirizlivpor, ника ми идва от годините, когато Кими Райконен караше за Заубер, а аз все още гледах F1. Long long time ago...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

...

Минусите са 2:

1. Смърди брутално, на умряла коза в буквалния смисъл.

...

 

Леле, шеф Манчев, сега разбрах за какво говориш :( Вчера "изпрах" джантите на "свинята" за пръв път, както си трябва, като използвах w5 wheel cleaner (лявото):

 

 

Баааси, имам чувството, че това нещо влезе в химическо взаимодействие с гумата или с прахта от накладките - не знам, ама такъв смърдеж настана, братче... не се търпеше.

 

Резултатът е, че не искам да ги снимам, защото блестят в тъмното. Никога не съм ги виждал така. Дори да си играя с четка, да ги търкам и т.н., нямало е такъв ефект - никога... За пръв път си видях болтовете, защото не бяха черни отворите/леглата около тях. Яко и на цена от 4лв от Лидъл! 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз между другото се отказах от този препарат. Не за друго, ами защото мия колата минимум 1 път в седмицата, някой път и два пъти. Накладките ми са супер меки, джантите за 50 км. в града стават все едно никога не са мити, а препарата стига за не повече от 4 до 5 мивки. Демек не ми се дават 50 лв. на месец за препарат за джанти...Иначе си е топ.

Беше ми останал един, незнайно от къде купуват Wheel Cleaner на Astonish. Имам спомени, че не беше читав, ама викам пак да го пробвам. Еми все едно напръсках джантата с вода. Даже и не се разпени...

 

Ако ще се занимаваш ти да си миеш колата, препоръчвам ти това - https://detailingbg.com/produkt/wheel-brush-orange/. Няма нужда всеки път да се ползва, но особено ако джантата ти е с по-широки отвори между спиците си е нужно. Чистиш и вътрешния борд и ефект определено се вижда и има :) Аз обичам преди да ходя на гумаджия да ги измия хубаво и от вътре, щото са много щастливи като правят баланс и не махат буци кал от джантата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям :) Аз от келешлък го направих, иначе колата се кара и по кал и мизерия, джантите са надрани, ама ми е през... "таковата". :D  Изобщо не искам да са лъскави, изобщо с тази кола вече не гоня перфектен външен вид, просто реших да пробвам, да видя как изглеждат, когато са чисти.

 

Определено само аз си мия колата. Когато я купих само веднъж съм я карал на мивка, взеха ми 18-20 лева, защото е джиБ, и приключих с мивките за тази кола точно в този момент /забравили са ме по автомивките - със Шкодата бях по веднъж на седмица-две/ :) Сега 3-4лв за целия джип и си го мия сам, става си като нов - трайността след мивката е горе-долу около 10 минути по улиците в София и си става същата, както преди мивката.  

 

Широки са отворите на джантите, като най-много мизерия се събира по сводовете на спиците:
 

db_file_img_1605809_746xauto.jpg

 

Неудобно криви са за по-голяма четка, но тази, която показваш ще е перфектна за целта :)

 

И все пак, мисля да ги мия с препарата по веднъж годишно, като я карам на "селския с'бор", точно преди да я вкарам в калта... :D  

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

За първи път реших да намажа уплатненията на колата си за зимата. Понеже бях в магазин за авто аксесоари, не съм отишъл конкретно за нещо, на касата видях това на снимката. Викам си щом е Sonax, значи е добро. Пълен ташак. Твърд възелин, няма мазане реално. Не можеш да импрегнираш уплатнението като хората. Подарих го на склададжийте да мажат служебните коли ако искат.

Взех си някъв рандом тефлонов спрей от бензиностанстията, пръскам на парцала и минавам с него. Светнаха и някак си станаха и по-мекички. Не знам колко ще е държелив, но поне се слага за 1 минута.

Тъй като парцала, с който мазах беше за бракуване вече, минах и пластмасите в моторния кош с него. Светнаха направо :)

вакса-за-гумени-уплътнения-sonax.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парафин или вазелин (твърд или течен) и жми градо̀! Всяка година ги мажа и до сега няма случай да не се е отворила колата като посред лято :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да чукна на дърво никога не съм имал проблем със замръзнала врата.  Един единствен път само не искаше да се затвори, ама бе мога да се сетя на каква кола беше. И то при все че си мия колата и на минусова температура. Ама реших ей така, да им удължа живота. А на Супърба уплътненията са хубави, плътно лепят и никакви свистене няма. Прецених, че ще е хубаво да си запазя тая екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Както съм писал по-напред в темата, аз ползвам нещата на Motip. И продължавам да съм доволен. Свършиха ми обаче някакви, а Бриколаж (от където си взимам) нали е затворен. Та случайно изпаднах на мивката на кръговото на Драгалевци. Взех каквото имаха там от типа tyre shine. ЕБАСИ БОКЛУКА. Първо, то не просто не държи, а направо изчезва и без да се мокри, в рамките на ден. Второ, на тоя боклук му се счупи пръскалото. Ерго имам пълен спрей, който няма използване. И трето - 400 ml. - 13 кинта. С на Motip спрея никога не съм имал дефектно пръскало, супер държалив е, дори и след дъжд и 600 ml. е 10 лв. Стотици и понякога хиляди левове съм давал през живота си за глупости, ама чак такъв яд не ме е хващал.

 

 

20210409_131833.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бриколажа май бачка като битак, на паркинга пред входа са изкарали малко стока и като отидеш казваш на някой консултант-продавач какво ти трябва и той ти го носи от вътре. 

Иначе жалко за грешно похарчените пари.

 

п.п Ако ти свърши друг спрей, вземи му пръскалото преди да го изхвърлиш, за да можеш да си го изразходиш този, да не е съвсем пълна загубата.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица ми трябваха две алуминиеви лайстни. Намерих ги в онлайн магазина на Бриколаж. Обадих им се по телефона, направих си поръчка, давайки им артикулните номера и уточнявайки от кой магазин ги искам (онлайн се вижда в кой магазин ги имаха налични) След 10 минути ми се обадиха, че поръчката ме очаква в избрания магазин. Отидох, казах си името и ми ги изнесоха. Всичко стана много бързо и добре организирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sauber при миенето само W4 Citrus Foam ли ползвавш? Аз ползвам пяната на Karcher, но напоследък нещо не съм доволен. Малко по-добре е със "super foam"-а, но пак не е това което искам. Всъщност е далеч от това, което очаквам. Без минаване с гъбата, независимо от ваксите и т.н. си иска и допълнително търкане. Това дори при сравнително редовно миене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.