Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поддръжка на автомобил


remix

Recommended Posts

преди 12 минути, The Best Forman написа:

Не се е преместила , затвори .. Митака (собственика) може да го срещнеш евентуално като куриер на Спиди/Еконт ( не помня ) , а може да си е намерил и друга по-добре платена работа.

Пу, деееб@... Идеална беше мивката. Жалко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 124
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    31

  • The Best Forman

    13

  • zloQQ

    8

  • Mishelle

    7

До @sauber - Това е супер безопасно за лака и да не говорим колко по-бързо. Въпроса е, че за хубавите духалки трябва Ток..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, tuningmania написа:

До @sauber - Това е супер безопасно за лака и да не говорим колко по-бързо. Въпроса е, че за хубавите духалки трябва Ток..

 

Теоретично е така. И е страхотна идея. Проблема обаче е, че тая духалка е със странна форма. Според мен не е адекватна. Но това е въпрос на вкус. Другият проблем е, че маркуча й е три пъти по-дебел от на прахосмукачката и е направен от твърда пластмаса. Вероятно за да издържи дълго време на налягането. Резултата е, че точно един път да го подведеш не както трябва и си надрал колата зловещо.

Иначе не е само до лака. Почти всеки път след като си измия колата, излизам от мивката, вдигам точно 50кмч. и от огледалата се излиза вода по страниците на колата. Това с парцал няма как да го решиш като проблем. Само с продухване :)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Има духалки без маркуч, смисъл, нещо като пластмасова фуния е отпред. Там вече си държиш машинката с две ръце и/или през рамо и не би трябвало да има причина да удариш някоя ламарина. Според мен не е необходимо и много налягане а само силен дебит. Връзката между двете е отделна тема :) А за огледалата, понеже и при мен е същото, след много тестове, стигнах до следната хватка - така и така в Автомобила ми винаги има поне 10-ина микрофибърни кърпи. Като преместя Автомобила от при Водата, на мястото за подсушаване, мятам по една микрофибърна кърпа над всяко от огледалата и долния край на кърпата леееко го набутвам в долния край на огледалото, между него и пластмасовия капак и го оставям така, докато подсушавам всичко друго. Попива мнооого от Водата и рядко се случва да ми пръсне в движение или ако се случи са единични капки а не струи :) Тествай..

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Малко на тема insect cleaner, че е актуален сезон.

По принцип ползвам този на Шел (розов) и съм много доволен. С него има два проблема:

1. Един път го има, друг път не. Сега го няма

2. На един обект е 8-9 лв., на друг е 15 лв.

Взех си на Motip, които препарати ползвам по принцип. Имам спомен, че нещо не беше ок, ама не помня точно какво. И се сетих. Не знам колко се вижда на снимката петното, но то е резултат от бързото съхнене на препарата заради жегата. Това петно издържа на:

1. Безконтактен препарат от водоструйка.

2. Шампоан и минаване с четка.

3. Подсушаване с парцал.

4. Бърсане с парцал за стъкло.

 

Да, на всички препарати пише да не се ползват на слънчева светлина и горещи повърхности. Но с този на Шел такъв проблем не съм имал.

 

Screenshot_20220717-152233_Gallery.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С паста за зъби излиза всичко .. само гледай да не е Пародонтакс , че поморийската луга ще матира прозореца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ще излзе след малко киснене, дъжд и още някоя мивка... Ама не е в тва въпроса. Тъп е препарата...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, sauber написа:

То ще излзе след малко киснене, дъжд и още някоя мивка... Ама не е в тва въпроса. Тъп е препарата...

 

Няма .. преди години ползвах Сонакс и лято и зима (за съответния сезон) и там , където не минават перата се беше образувало нещо (смесено между мазно и лепкаво) и малко да се запраши колата ставаше все едно идвам от офроуд .. наложи се цял ден да търкам стъклото от тези остатъци и от тогава ползвам само зимна на Вюрт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да е въпрос на концентрация? Правилно ли го разреждаш като съотношение препарат/вода?

Аз ползвам зиме/лете все от на Битката течността и не съм забелязал подобни следи. Но ще погледна, щото пък и не съм се заглеждал много-много. 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно слагах няква щуротия на Вюрт - 50мл. (май толкова му е разфасовката) се разтваря в три (3) литра вода - пръскаш и мухите почват да се лизгат по джама ? Не съм забелязал дали съхне така, но чисти добре, а и се отрази положително на перата (че са на къде година и придобиха навик да скърцат)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, zloQQ написа:

Да не би да е въпрос на концентрация? Правилно ли го разреждаш като съотношение препарат/вода?

Аз ползвам зиме/лете все от на Битката течността и не съм забелязал подобни следи. Но ще погледна, щото пък и не съм се заглеждал много-много. 

Ти Велко си освен за очен лекар и за УНГ , че явно те друса някакъв перманентен ковид .. биташка смърди на винарки .. не знам как някъде не са те санкционирали за употреба на алкохол ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

биташка смърди на винарки

Освен всичко изброено от теб, съм и прост забелязвам, хахаха. Не разбрах кое смърди на винарки. Колата няма как (ако нея си имал предвид), защото в нея С²Н⁵ОН ме возя/разливам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, zloQQ написа:

Освен всичко изброено от теб, съм и прост забелязвам, хахаха. Не разбрах кое смърди на винарки. Колата няма как (ако нея си имал предвид), защото в нея С²Н⁵ОН ме возя/разливам...

Явно ползваш пръскалата веднъж годишно (на ГТП) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, за течността ли бре... Мирише си, неква парфюмирана е май. Пръскачки ползвам ежедневно поне по 2-3 пъти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, sauber написа:

Абе тва дали ще сваля буболечките и без препарат?

...

 

 

ВЕЛИКО :D:D:D

 

Иначе, аз ползвам един препарат на W5, който е за мухи, но честно казано... да работи максимум 45%. Не става, според мен... ще го изпръскам, защото съм го купил, да не го хвърлям (пари са давани) :D, но втори път няма да си купя от него, защото правя точно каквото е написано и пак изваждам гъбата... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай Шелския. Аз го ползвам по два начина. Първият е когато пътувам и спра да зареждам, пръскам на стъклото (не обилно, няма смисъл) и го оставям минутка (докато напълня). След това минавам с четката за стъкла да си го измия, както бих направил нормално. Сваля всичко. Вторият е когато се прибера от път и мия колата. Пръскам по-обилно цялата предница, предното стъкло, огледалата. Пак оставям да сработи. После обикновено на минаването с водоструйката изпада всичко. Ако е много тежка работата, както се случ последно при мен, разтърквам с една четка, която ползвам за джантите. Обикновена бояджийкса, струва 2 лв. Нямат шанс. Допълнителна работа си е, но да ги сваляш с налягане само не е оферта, а и отнема много време. Трябва си химия да ги пипне.

 

p.s. - В действителност препарата е по-наситено розово :) Но както казах и по-горе, няма го в момента. Гледам съм в Шел София, В. Търново и Варна... :(

 

Capture.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз правя абсолютно същото. Само че, на бензиностанцията търкам директно с гъбата по прозореца, като го намокря и оставя да се "разкисне", без нищо друго. 

Винаги имам леко търкане с четката, когато мия колата след сериозно каране през деня по магистралата... но ще пробвам шелското, ако успея да го намеря някъде. Вероятно им свършват партидите и после докато им направят/доставят пак си минава време... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, sauber написа:

Абе тва дали ще сваля буболечките и без препарат?

...

 

 

Хаха, имам една такава водоструйка със собствен двигател. Ако не внимаваш реже асфалта като с нож.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф топик, ама за какво се ползва това? Знам, че има прецизни машини с воден нож, но това не е прецизно със сигурност. Не вярвам да е за почистване на нещо? Имам познат, който работи с такъв тип машина. Занимава се с подводна дейност и го ползват за да разчистват тинята от дадено място. Ама какво друго се прави с таквоз чудо?!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, sauber написа:

Оф топик, ама за какво се ползва това? Знам, че има прецизни машини с воден нож, но това не е прецизно със сигурност. Не вярвам да е за почистване на нещо? Имам познат, който работи с такъв тип машина. Занимава се с подводна дейност и го ползват за да разчистват тинята от дадено място. Ама какво друго се прави с таквоз чудо?!

Всъщност машината е за хидробластиране, може да се добавя и кварцов пясък или друг абразив за почистване на камък, метали и каквото друго се сетиш. Аз я ползвах за почистване на ръжда от метални плоскости и ги чисти до блясък, при това само на вода.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Izolini написа:

....чисти до блясък, при това само на вода....

Както не съм мил бабичката скоро (особено вътре) много се изкушавам да ти я взема на заем машинката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Logrus написа:

Както не съм мил бабичката скоро (особено вътре) много се изкушавам да ти я взема на заем машинката ?

 

Мхм. После ще ти трябва една огнехвъргачка за подсушаване само :D

 

Между другото, да не съм офф и като каза вътре - Супърба ми е с изключително добър мокет. Не знам дали сте се заглеждали, но има автомобилни мокети, които НЯМАТ изчистване. Включително и при коли среден клас. За щастие не мога да кажа същото за Супърба. Освен това на вече 16 години е в отлично състояние, макар, че е много тъмен цвят. За 5 години съм го прал само веднъж и честно казано не се е налагало да повтарям. Единственото място, където по-трайно се задържа зацапване е в дясно от педала за газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро използвах тазиhttps://www.google.com/maps/place/Автомивка+на+самообслужване+-+ADRIATEH+BG/@42.6399296,23.4082638,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x40aa8745849f4721:0xf8e7c8aa50b8000b!8m2!3d42.6399257!4d23.4104525  мога да кажа,че е добра пяната беше концентрирана и водоструйката е силна изми се добре колата 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.