Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка на Йети втора ръка


Manndalay

Recommended Posts

DPF - а мисля , че си е на мястото, защото момчето , което беше с мен и я закача да гледа живи данни, не спомена да има грешка по него, а дори нещо ми се стори, че чух, че бил на 33%. Имаше няколко грешки по разни датчици, за което ми каза , че вероятно са от ниско напрежение по време на палене със слаб акумулатор. Тогава видях, че и часовника и показва грешен час. Покарахме я малко , тъй като нямаха транзитни номера и свалиха от една друга кола, но също изтекли. Караше я собственика на салона заради номерата. Направи ми впечатление , че с 4 човека доста добре набира и се държи много стегнато на пътя.

Нямаше никакви тропания от ходова част и кутията.Не знам на какъв режим я беше сложил , но сериозно я натисна и може би само между първа и втора се усети превключването, но без никакви удари и сътресения и придръпвания. При това каране нямаше никакви пушеци, а на място наистина си припушваше бяло-сиво и понамирисваше странно (леко - неприятно). При паркиране назад с лек наклон също вършеше добре само на спирачка и без да придърпва.

Между другото когато ходих в ЕТ да я проверят по рама и ми казаха - кога последно какво е правено и сменяно през май -  2017 , също ми споменаха за кампанията около т.нар. Dieselgate и , че ако евентуално я купя и закарам при тях, ще ми предложат безплатен update на софта , но той  не е задължителен и ако искам - да кажа, че не искам. :) :) :) . Предполагам и те са наясно , че не е особен читав и нужен.

Ако в краен случаи не се оправи с нова-прясна нафта, някаква добавка и евентуална регенерация - ремонт/смяна на дюза ли е  най-тежкото(скъпо и трудно) решение за отстраняване на евентуалния проблем?

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Manndalay

    16

  • b3lq7a

    11

  • Мonster

    9

  • Dimiter_Krastev

    6

Най-много писали в темата

Закачете я на vag dpf, има безплатна версия в гугъл маркет. ДПФ няма да даде грешка при регенетация. Регенетацията започва автоматично при 22.5 грама сажди и приключва при 5.5 грама. Усеща се неприятна миризма и бяло пропушване. При мен при градско каране се случва на всеки 120-130 км. Двг повишава оборотите на 950-1000 до приключване. Температурата на дпф-а се вдига до 600-625 градуса. Според мен на колата нищо й няма, просто регенерира дпф-а, което е заложено в нормалните параметри на работа на двигателя. Но все пак проверете тази теза. А едно изпържване от стотина км по магистрала ще покаже евентуален проблем.

Редактирано от walker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтапа на страна, ама това Йети верно много запазено -

Дано всичко с дюзите и мириса се окаже реално, че е ДПФ регенерацията.

 

Успех на колегата!

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля от вчера съм горд собственик на Шкода Йети - 2.0 ТДИ - CR 140к.с. - 4x4 - Experience - 2011г.

За краткото време съм впечатлен от екстрите, състоянието и поведението на колата.

Благодаря за съветите и насоките преди покупката.

Изчетох доста от този прекрасен форум и ще продължавам да следя темите и разчитам на помощта ви във всякакви ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен избор колега! Много безаварийни с кубчето. Имам същото, но бензин и съм много доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Според мен ще останеш доволен от избора си. Аз лично с всеки изминал ден от 2-те години прекарани с моето Йети се кефя все повече и повече на тази кола. Безаварийни километри и само щастливи моменти с новата придобивка! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и от мен честито! :)

Дълго и безаварийно каране!

При всякакви въпроси съм на разположение, ако мога ще помагам!

 

П.С. Ако ти се беше отказал, сериозно мислех да я взема аз за жената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Да се похваля и аз с моето Йети 2009 1.8 TSI 160HP. Половин година го търкалям вече. Много яка машинка.

IMG_5037.jpg

Редактирано от yeti-bulgaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пусни си тема в раздел Представете се! Няма много Йетита тука, много е хубаво твоето, поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Действително изглежда страхотно Йетито. Чак се чудя защо искаш да му слагаш онези черни лайсни на Б-пилона (от другата тема). Според мен с този цвят си излежда супер колата и без тази "екстра". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.