Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

MirrorLink/SmartLink на MY2017


kmakaron

Recommended Posts

Здравейте,

Закупих си Шкода Рапид Спейсбак, който е още в шоурума и чака регистрация ( т.е. не съм го палил ). Взех си радио-апарат Bolero с мисълта че ще има MirrorLink или поне опция за активиране, както видях на разни видеота в тубата. Но моят модел няма такова меню изобщо, с което 6.5" дисплей се обезмисля поне за мен. GSM в колата не ползвам.

Има ли някаква надежда че MirrorLink/SmartLink ще може да се активира при софтуерен ъпдейт, дори и срещу заплащане.

Благодаря.

 

Версия на болерото:

Hardware: H30

Software: 0359

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За България не работи - проблема не е в болерото... Трябва да си сменяш в профила в гугъл и т.н., че си от Германия или Англия и ще запали... :) Тоест, да си объркаш всички настройки, едва ли не. За България mirrorlink не работи - това го знаят дори дилърите, казват си го - освен, ако не са ти го казали и са ти го спестили...

 

Честита да ти е! Много безаварийни километри!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За България не работи - проблема не е в болерото... 

Благодаря първо за добрите пожелания, да ви се връща :)

 

Обаче проблема си е точно в болерото, защото иконата му дори не излиза в менюто му. Т.е. няма икона MirrorLink между иконите Radio, Car, Image, и т.н.

Иначе съм наясно че Google Car не работи в българия и затова мислех да ползвам Sygic, а и виждам че доста хора тук са писали че имат коли с MirrorLink, и ползват навигация през него. Гледам също и ценовата листа в момента и цитирам от там:

 

Функция SMART LINK (не се поддържа на територията на България) - 286 286.

T.e. Има SmartLink като опция, а това което не се поддържа до колкото разбрах е Google Car приложението. Но самата икона би трябвало да излезе в менюто на радиото. И тогава наистина с промяна на профила в гугъл ще стане, но аз дори не искам да ползвам картите на гугъл. 

 

Също така чета тук:

http://www.yetiownersclub.co.uk/forum/bolero-cd-mirrorlink-activation_topic2947.html

И виждам че други имат не активен MirrorLink който може да се отключи с код. Но поне имат го имат в менюто на Bolero-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Поръчал ли си smart link-a като допълнителна екстра?

Ако колата е била налична провери дали от ЕТ са я поръчали. Ако не е поръчана нямаш може да се активира, но цената е неприемлива, колеги бяха споменавали цена от сорта на 400-500 лева за активиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Поръчал ли си smart link-a като допълнителна екстра?

Ако колата е била налична провери дали от ЕТ са я поръчали. Ако не е поръчана нямаш може да се активира, но цената е неприемлива, колеги бяха споменавали цена от сорта на 400-500 лева за активиране.

Ами не съм я поръчвал заради цената, но се подведох 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Поръчал ли си smart link-a като допълнителна екстра?

Ако колата е била налична провери дали от ЕТ са я поръчали. Ако не е поръчана нямаш може да се активира, но цената е неприемлива, колеги бяха споменавали цена от сорта на 400-500 лева за активиране.

Ами не съм я поръчвал заради цената, но се подведох и мислех че ще я има стандартно в Bolero-то но няма да е активирана. Все пак това е само софтуер. А и честно казано ако не е MirrorLink/SmartLink не виждам човек защо би си купил по-голям дисплей с Bolero радио. Иначе цената както казах в ценовата листа на Рапида е 286 лв.

И дори сега не съм наясно те предлагат ли MirrorLink след като имат вече фирмения SmartLink?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Samrt link май е различен от Mirror link не съм се интересувал. В раздела за Окатавия 3 колегите са писали, че ъпдейта е 400 лева като се добавя нещо хардуерно.

За мен Болерото си струва и без Mirror link :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Samrt link май е различен от Mirror link не съм се интересувал. В раздела за Окатавия 3 колегите са писали, че ъпдейта е 400 лева като се добавя нещо хардуерно.

За мен Болерото си струва и без Mirror link :)

Благодаря за отговора, тъй като съм още новак, ще ми разкажеш ли както има повече Bolero-то, че тук при мен не знаят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, тъй като съм още новак, ще ми разкажеш ли както има повече Bolero-то, че тук при мен не знаят :)

 

За съжаление не мога да ти разкажа какво има повече, защото не знам. Колеги са споделяли, че звука на Болерото е по-хубав. На мен ми харесва по-големият дипслей и по-повечето колони, които идват с Фабията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре погледни темата за смарт линк, писано е доста. Мирор линк, епъл кар и андроид ауто са различни интерфейси между инфотеймънт системи и мобилни у-ва, докато смарт линк е наименованието на обединяващата ги екстра на Шкода. ФВ я наричат нещо друго, Ауди трето, но интерфейсите са същите. Андроид ауто става само за гугъл мапс, което може да се подкара в България с разни врътки както са споменали колегите, но мирор линк си работи винаги. Епъл не съм тествал, но не виждам причина да не работи. Точно мирор линк ползва сайджик. Относно иконата - ако нямаш екстрата, нямаш икона в менюто. Как се активира софтуерно не знам, освен през дилъра за доста по-висока цена от тази ако е добавено при поръчката на колата както също е споменато. При мен струваше 250-260 лева при поръчката на колата и ползвам сайджик и гугъл мапс без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Колеги,

 

За първи път си купих нова кола, и понеже не до прочетох за Smart Link, какво как и защо, та съм го пропуснал... И аз искам да си доплатя допълнително, за да го имам като екстра. Колега,

kmakaron , успя ли да разбереш дали може допълнително да се монтира ??
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Най-добре погледни темата за смарт линк, писано е доста. Мирор линк, епъл кар и андроид ауто са различни интерфейси между инфотеймънт системи и мобилни у-ва, докато смарт линк е наименованието на обединяващата ги екстра на Шкода. ФВ я наричат нещо друго, Ауди трето, но интерфейсите са същите. Андроид ауто става само за гугъл мапс, което може да се подкара в България с разни врътки както са споменали колегите, но мирор линк си работи винаги. Епъл не съм тествал, но не виждам причина да не работи. Точно мирор линк ползва сайджик. Относно иконата - ако нямаш екстрата, нямаш икона в менюто. Как се активира софтуерно не знам, освен през дилъра за доста по-висока цена от тази ако е добавено при поръчката на колата както също е споменато. При мен струваше 250-260 лева при поръчката на колата и ползвам сайджик и гугъл мапс без проблеми.

Я ми кажи, моля, какво и как ползваш със Sygic. Имам Smartlink и Sygic, обаче единственото, което мога да подкарам е Андроид Ауто, което е с Гугъл Мапс, Сиджик не мога да подкарам е ме кефи, а имам и доживотен лиценз. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само определени телефони са съвместими със Mirror Link - Справка.

Ако телефона е съвместим, трябва и определена версия на Sygic защото не всички стават.

Правилната версия е Sygic In Car а последната излязла е 15.4.0

Имам я "излекувана" - уж, но дали ще работи не знам. Ако някой иска да пробва, да ми пише на лично.

Поздрави.

Редактирано от bako1970
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно мнение на приятел от миналата година даже мисля, че е публикувано някъде във форума по молба/въпрос на някой: 

- Много разочарован останах от екстрата Mirorlink - към Bolero аудио системата. Много се тюхках и вайках, когато разбрах, че трябва да купя отделно приложение на Cygic - Car Navigation съвместимо с Мirrorlink! Така или иначе го закупих по Коледа на промоция през приложението им. Оказа се, че тази екстра(mirrorlink) има доста минуси и несъвършенства! Често връзката се губи ( става само с USB кабел) и се появява черен екран, на екрана на аудио системата, в режим шофиране! Bluetooth системата дава също проблеми при свързан телефон. Няма как да видиш екрана на телефона 1към 1 и да прелистваш други приложения, снимки, видео и др., освен съвместимите с mirrorlink платформата. Екстрата струва 300 лв, без ДДС и до скоро се поръчваше само заедно с колата. След средата на 2015 може да се добавя софтуерно в Шкода. Съвет за всички, които ще конфигурират Шкода - поръчайте си вградена навигация и не разчитайте на mirrorlink + Cygic Car Navigation ( отделно тази версия Cygic Car Navigation отстъпва по функционалност на познатата и доказана Cygic версия за телефони)!

- Друг „ бъг „ на аудиосистемата Bolero e тъч скрина, който забива. След изключване на двигателя и изчакване проблемът се решава. Това се случва най-често сутрин, когато колата е студена. Може би екранът кондензира и престава да бъде чувствителен на пръсти.

 

Може и да са подобрили нещо за една година ама едва ли е много :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ми кажи, моля, какво и как ползваш със Sygic. Имам Smartlink и Sygic, обаче единственото, което мога да подкарам е Андроид Ауто, което е с Гугъл Мапс, Сиджик не мога да подкарам е ме кефи, а имам и доживотен лиценз. Поздрави!

Както колегата под твоето мнение е споменал, трябва ти Sygic Car, което е самостоятелно, отделно приложение. За съжаление, лицензът ти за "нормалния" Sygic не важи, не може да се прехвърли и трябва да се купи наново, или да пишеш ЛС. Често имат промоция с 40-50% отстъпка и тогава цената е по-приемлива, иначе е 80 евро мисля. Предимство на кракнатата версия е, че може да се ползва с карти на Навтек, докато оригиналната работи само с Телеатлас мисля. Навтек уж са по-добри. Аз ползвам версия 15.3.1 на Samsung Galaxy S5 с Андроид 5.0. Работи перфектно, сложил съм и гласа на Snoop Dogg :smoking_1:

 

:plate_offtopic: Свали си clever tanken за цените на горивата - скоро добавиха мирорлинк режим.

Редактирано от mirizlivpor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.