Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мултимедия от Алиекспрес


Recommended Posts

Мишо,уважавам инжинерните ти познания, но залагам каса бира ако успееш да накараш някоя медия да си проговори с Октавия 1, Суперб 1, голф 4, бора 4. :) Аз на тези имам опит и давам твърдения базирайки се на опита си. При 5 кабела на захранващата букса - два плюса, маса, подсветка и захранване за антената, по кой кабел точно ще си говорят?

 

Прав си.При тези 5 кабела е точно така..Ама има още 2(информационната шина)

Искаш да кажеш че не са изведени в Супърба ли? Съмнително ми се вижда :eusa_think:

За О1 знам със сигурност защото тя си има всичко..Я колко теми има тука че не "заспива" колата?

Не ми се вярва Супърба да е по назад? Че и по висок клас? Абсурд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, разбрах те :) Пробвай де. Медията е четящо устройство. За да изобразява дадени неща, някой трябва да ги даде към нея. Може и от 1888 да има кан шина, ама въпроса е от кой модел тази шина дава инфо по буксата към радиото. Виж в гугъл или попитай твоите хора във Варна.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, разбрах те :) Пробвай де. Медията е четящо устройство. За да изобразява дадени неща, някой трябва да ги даде към нея. Мобе и от 1888 да има кан шина, ама въпроса е от кой модел тази шина дава инфо по буксата към радиото. .

 По принцип си прав.Медията е просто четящо устройство. Сан шината се навързва паралелно на всичко квот се сетиш.И който може чете.Не трябва да се подава специално за медия примерно.Защото като отвориш вратата по шината се предава цифров сигнал и ако медията го дешифрира(точно това е силата да си улучиш модела) ще го изобрази...

Абе не съм много силен в автомобилната електроника но съм на 100% убеден в това. Сега въпроса е само има ли кан шина Супърб1 и дали някъде по навътре няма два кабела...

Аз затова писах по горе.Ако сега се изписва КАКВАТО и да е информация от колата(темп климатик врата) значи и сега работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе поначало аз съм тъп инженер ама ще пробвам да го обясня човешки.

Всички коли (мисля от 98г) са направени по един особен начин и си комуникират по така наречената can шина.На практика това означа следното.В шофьорската врата примерно има датчик за стъклата за ключалките за състоянието на вратата(отворена/затворена). Реално това е много информация и се предава само по 2 кабела кодирано.Иначе щеше да има сноп кабели.В купето има някъде помощен компютър който разшифрова този протокол и знае по всяко време състоянието на всичко.Врата прозорци състояние.Ако подадеш команда от копчето да вдигнеш стъклото тази команда се подава кодирано на комфорт модула който изпраща съотвен сигнал по тази информационна шина и тогаз се задейства мотора примерно.

Всички коли са така.И излиза че ако разполагаш с този протокол на практика ти имаш пълна власт над колата.И знаеш кое как е на момента.Ако може да го четеш протокола.

Ако мултимедията има този протокол значи на нея лесно се изписва всичко.Температура отворена врата напрежение на акумулатора дали зарежда абе всичко.При мен и налягане на гумите се опитва!(ама няма датчици)Затова и някои навигации ги водят по модел.Щото си знаят предварително че си "говорят".

Всичко останало което върви с мултимедията като блутут навигация мп3 се явява като допълнителна екстра...

 

Тва ако му го кажа, ще ми тегли една майна и ще отиде да си купи нова кола... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mishoo колега аз карам О1 и не говори, повярвай ми. Медията ми не е от али... Ти си мисли каквото искаш. Да телефон, нет и т.н няма проблем, но по Кан няма как. Ако накараш медията да покаже отворена врата примерно на субчо 1 аз ще те черпя цяла вечер, каквото кажеш и където искаш, ако не ти си помисли, как ще ме компенсираш.... Искаш ли да пробваме ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не, тук говорим за плъг енд плей. Така както е на Октавия 2 и Супърб 2. Ясно е, че ако се зарови човек, ще изкара кан плюс и кан минус до буксата. Въпроса е оригиналната ISO букса на колата без да я пипаш да закачиш и да си говори. Мултиволана и той се предава по същия кабел. Затова има два празни кабела за сързване на мулти волан и дотам свършва говоренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не, тук говорим за плъг енд плей. Така както е на Октавия 2 и Супърб 2. Ясно е, че ако се зарови човек, ще изкара кан плюс и кан минус до буксата. Въпроса е оригиналната ISO букса на колата без да я пипаш да закачиш и да си говори. Мултиволана и той се предава по същия кабел. Затова има два празни кабела за сързване на мулти волан и дотам свършва говоренето.

 

Абсолютно вярно. И аз мисля така. Исото е стандартизирано. Там няма място за шината.

И все пак продължавам да твърдя че може да си говорят. Аз ще загубя време за да го направя ама колегите ще го направят за половин час убеден съм!

Аз таковата отдавна не съм пипал кола..нали всеки българин работи каквото не разбира? аз също не правя изключение и сега работа по финансови дела на международна компания и направо от известно време съм "изключил" от електрониката

Ама ако кажете че давате прилична награда (не алкохол) ей ся ще впрегна ресурса и ще направя някоя О1 или Супърб1 от първо поколение де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, теоретично е възможно, но сигурен ли си,че с пускането на два кабела няма да се ошашка BCM-а? И откъде ще ги хванеш? Не са ли си пуснати заводски, не съм фен да се пипа по кан комуникацията. Много са чувствителни и шанса вместо да изпишем вежди, да избодем очи е голям. Аз твърдя, че спора се зароди на тема "Plug and play" свързване,а не да се прави преработка в колата.

П.П. Пепи, премести тези дитирамби за медия и кан в Мултимедия от Али експрес в "Озвучаване и мултимедия"

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика от Кан до Кан. По принцип съвремeнните коли имат няколко отделни кръга, от гледна точка на безопасност най вече. По между им има гетуей. Моторния кръг е отделен от мултимедията

 

На старото поколение, кана няма връзка с мултимедията, т.е. няма какво да си говорят, там тече само специфична информация. Прав е JORDITO, ще мълчи като партизанин на разпит супърб 1.

 

След О2, С2 нещата вече стават по цветни...

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, теоретично е възможно, но сигурен ли си,че с пускането на два кабела няма да се ошашка BCM-а? И откъде ще ги хванеш? Не са ли си пуснати заводски, не съм фен да се пипа по кан комуникацията. Много са чувствителни и шанса вместо да изпишем вежди, да избодем очи е голям. Аз твърдя, че спора се зароди на тема "Plug and play" свързване,а не да се прави преработка в колата.

 

Прав си. Чуствителни са.Ама то щом "човека" на Сайбер не е търсил сам значи няма той да монтира.Някой ще му го монтира значи тоз някой трябва да е навътре в нещата.

Ако наистина е важно за теб утре ще потърся човека дето мисля че знае! Щото напоследък съм така ошашавен че и името си забравям и колко му е да си прав :D

Покрай тез празници ми изядоха главата направо.Ама толкоз много пари съм получил от тоз форум че е редно и аз да се потрудя малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика от Кан до Кан. По принцип съвремeнните коли имат няколко отделни кръга, от гледна точка на безопасност най вече. По между им има гетуей. Моторния кръг е отделен от мултимедията

 

На старото поколение, кана няма връзка с мултимедията, т.е. няма какво да си говорят, там тече само специфична информация. Прав е JORDITO, ще мълчи като партизанин на разпит супърб 1.

 

След О2, С2 нещата вече стават по цветни...

Хм...звучи логично за няколкото кръга.

Ама що да е специфична информацията на първо поколение? Говорим за инфо отворена врата температура и други..Щом ги има в шината значи трябва да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че първото поколение имаха кан по вратите. Може и да имат де, не помня вече.

Те са малко заварено положение. Общо взето около 2000 и ненам коя си почнаха да слагат кан, ама само на отделни модули. Например моторния дълго време си беше на к линия, комфорта на кан и т.н. Помня че през обд на определени модули се обаждаше кан, на други не... Малка какафония. И да има кан, той не опасва цялата кола, а върви само между отделни модули и гетуея. И да намериш къде да се вържеш, протоколите вероятно няма да паснат, в ония години нещата тепърва се стандартизираха.

След второто поколение вече нещата са доста по изчистени. Самите протоколи са доста по стандартизирани и китаеца може по лесно да натамъни софтуера.

Те и китайците се учат в движение де. Документацията на протокола на кана не е публична, мисля, че няма и единен стандарт между марките - всичко се снифва и краде в движение :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги. И аз си поръчах китайска мултимедия, днес пристигна, монтирах я и сложих двете букси от зад  и всичко работи прекрасно, но като загася колата, тя гасне и си губи паметта. Също не зная къде трябва да се сложи тънкият кабел, който подава сигнала за суббуфера и усилватяла и имам нужда от помощ при правилното слагане на кабелите за камерата за задно виждане. Някой може ли да ми помогне или да ме насочите към сервиз или човек, който може да го направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в същия раздел темата "Проблем с китайска навигация". Обърни си местата на червения и жълтия плюс. За субуфера си има чинч, а плюса го връзваш към жица излизаща от медията с плюс (с пробна лампа ги провери). Може и към синята на буксата на колата (тя е за антенен усилвател плюс).

За камерата си имаш жица BACK или REVERSE и чинч CCD или CAM

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, привет,

Дойде реда да слагам подобно чудо (модерна мултимедия) на "новата" ми кола. Има няколко параграфа, който гоня:

- Ще я купя от OLX. Ясно ми е, че в Алиекспрес ще ми излезе по-евтино, но не ми се чака, не ми се занимава с евентуално митчническо освобождаване и прочие

- Искам да е със зелен акцент. Разбирайте го бутоните да светят в зелено. Причината е, че всичко останало в колата свети така. Това подлежи ли на избор/опция от меню или с каквато подсветка има, с такава ще бъде

- Не ме интересуват камери за задно виждане, DVDта, видеорегистратори и навигация. Единственото, което ме интересува е да си вържа телефона, да провеждам разговори (тоест трябва да има микрофон, по възможност вграден в нея, а не да се прекарва допълнително) и да мога да си слушам музика от телефона. Ако тези неща са покрити като изискване, всичко останало е един добре дошъл бонус. Звука който дава към колоните, трябва да е поне средна работа, а не нещо ужасно. Не съм претенциозен, но очаквам да не е по-зле от това, което дават фабричните колони на Октавия 1 с плеър JVC за 100 лева.

 

Дайте препоръка към коя марка да се насоча? Да гоня ли по-голям дисплей или това ще свали евентуално качеството на мултимедията при по-малък за същата цена? Имате ли наблюдения, дали се трошат прозорци с цел да се крадат тези мултимедии? 

 

Ще съм благодарен на всеки съвет, тъй като съм крайно бос в тази материя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://iskamgps.com/cat2/191/1/Double-Din---DVD---GPS/%D0%A3%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B8%D0%BD/209/

Звънни и според бюджета си се консултирай коя ще ти върши работа.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Благодаря ти много. Предпочитам да го взема от фирма, не знаех, че има такива, които предлагат по-простички. Моите хора от Авител имат някакви по 1000 + лева...

Друг въпрос ми изкача обаче. Двоен ДИН стандарт за размер ли е? Аз искам новото нещо да пасне точно като фабричното. Същия размер ли ще е, рамка ли ще се слага, какъв е случая? Виждам, че тези имат различни размери. Едва ли към тях се предлага и рамка за всеки интериор и марка. Как седи въпроса с това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двоен дин е стандарт.На практика това е два пъти по голяма дупка. На всяка кола е различно но обикновенно и медия според дупката може да се намери и рамка ще се намери.Още повече че колата ти е от най популярните.Затова трябва просто да ги питаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух се с хората. Универсалният вариант отпада, тъй като не могат да ми предложат рамка за запълване на дупката. Могат да погледнат, коя от мултимедиите за конкретни модели ще стане на моята кола. Предвид това, че са по 900 лв., че колата ми нощува и пребивава на улицата и че застрахователя не покрива такова обурудване, смятам рязко да пропусна този сайт като вариант.

Търсенето продължава, така че ще се радвам на всякаква полезна информация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sauber, според мен първо виж какви рамки изобщо продават в ЕТ за твоята кола. При С1 не знам как е, но при С2,както и ОК2, мисля са 2 или 3 вида в зависимост от плеъра, както и в зависимост от това дали си с климатик или климатроник (копчета, врътки и др).

 

Т.е. ако правилно разбирам ще остане "дупка", което ще е грозно определено и в тази връзка виж опциите предлагати от ЕТ за различните плеъри.

 

Поздрави и Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изключвай али-то. 

 

Първо си харесай мултимедия, която да влиза без "драми" в твоята кола.

 

След това потърси магазин/продавач, който праща с DHL до Англия. Аз така си пазарувам телефони. Доставката до твоята врата през алиекспрес + dhl е 7 работни дни и не минава митница, защото първо отива в Англия "някак си" и след това се води вътрешна пратка в ЕС. Как стоката отива в UK нас не ни интересува. 

 

Поздрави!

 

 

edit: Ето, колегат над мен е дал директно линк към такава мултимедия:

 

6. For buyers from European Union, we would like to recommend you to choose UK delivery service which means neither customs clearance problem nor import tax/customs duty.

    1) The UK delivery costs an additional cost. If you want UK delivery service, please contact us for more details.

 

 Пиши на продавача и виж какво може да се измисли. 

 

Само че точно този модел:

 

RAM:256Mb

 

 

 

Аз не бих го препоръчал и на брат ми xD 
 

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.